Lufa pre univerzálne použitie so šnúrkou

Lufa pre univerzálne použitie so šnúrkou

ID produktu6629
Zbavte sa umelých produktov v kuchyni v kúpeľni aj pri bežnom upratovaní a používajte úplne prírodnú špongiu z lufy - žiadne plasty, ropné deriváty alebo lepidlá.Viac informácií
2,88 EUR 2,38 EUR bez DPH
Ihneď na odoslanie

Neviete, ako si vybrať produkt? Napíšte nám na: eshop@ekokoza.cz

Popis
  • Zbavte sa umelých produktov v kuchyni v kúpeľni aj pri bežnom upratovaní a používajte úplne prírodnú špongiu z lufy - žiadne plasty, ropné deriváty alebo lepidlá.
  • Po namočení zmäkne a výrazne nadobudne na objeme. Jej štruktúra je ideálna aj na čistenie zaschnutých zvyškov jedla a pritom povrchy nepoškriabe. Má veľmi dlhú životnosť - pri bežnom používaní asi 3 mesiace.
  • Z tejto lufy si navyše môžete vytvoriť niekoľko menších kúskov a každý z nich využiť v domácnosti na niečo iné. Stačí ju jednoducho nastrihať. Perfektne slúži v kuchyni, kúpeľni aj pri čistení najrôznejších povrchov. Použiť ju môžete bez obáv aj na telo.
  • 100% prírodný materiál, 100% rozložiteľné v prírode, dlhá trvanlivosť, mnohostranné využitie, nahradí umelohmotné kefy a drôtenky, šetrná k povrchom.
  • Zbavte sa umelých produktov v kuchyni v kúpeľni aj pri bežnom upratovaní a používajte úplne prírodnú špongiu z lufy - žiadne plasty, ropné deriváty alebo lepidlá.
  • Po namočení zmäkne a výrazne nadobudne na objeme. Pokiaľ vám teda dorazí domov skôr placatá, nie je dôvod na paniku.
  • Jej štruktúra je ideálna aj na čistenie zaschnutých zvyškov jedla a pritom povrchy nepoškriabe. Má veľmi dlhú životnosť - pri bežnom používaní asi 3 mesiace.
  • Z tejto lufy si navyše môžete vytvoriť niekoľko menších kúskov a každý z nich využiť v domácnosti na niečo iné. Stačí ju jednoducho nastrihať.

Čo to je vlastne lufa?

Domovom lufy valcovité, odrody tekvice, sú trópy juhovýchodnej Ázie, Afriky i Južnej Ameriky. Jej vlastnosti boli oceňované už v starom Egypte. Nezrelé plody sa v Ázii aj Afrike často používajú ako zelenina. Z dozretých plodov sa vyrábajú prírodné huby ako na znečistené povrchy, tak aj na ľudskú pokožku. Vďaka svojim jedinečným vlastnostiam sú teraz oceňované aj v Európe. Vďaka svojmu 100% prírodnému pôvodu ju môžete kompostovať aj v domácich kompostéroch.

Využitie

Široké využitie lufy: V domácnosti sa vám určite nestratí. Premýšľate na čo všetko ju môžete použiť?

Na umývanie riadu

Huba z lufy po namočení zmäkne a výrazne nadobudne na objeme. Dobre sa drží a tvaruje aj na umývanie horšie prístupných miest na riad. Jej štruktúra je ideálna aj na čistenie zaschnutých zvyškov jedla a pritom povrchy nepoškriabe.

Na umývanie ovocia a zeleniny

100% prírodná huba na umývanie ovocia a zeleniny z lufy je nutnosť pre všetkých, ktorí si sami pestujú plodiny alebo kupujú bio debničky a potrebujú očistiť napríklad mrkvu alebo zeler od zvyškov pôdy a špiny. Je mäkká a špeciálne vybraná tak, aby nepoškodila zeleninu či ovocie samotné.

Na upratovanie

Funguje výborne na všetky plochy v kúpeľni či kuchyni ako je dlažba, sprchovací kút či umývadlo. Dobre sa tvaruje, takže s ňou umyjete aj ťažko dosiahnuteľné miesta.

Na starostlivosť o vašu pokožku

Lufa skvele prekrví vašu pokožku, odstráni odumreté bunky a uvoľní upchaté mazové žľazy. Perfektná alternatíva bežným hubám z plastu. Nepoužívajte ju v prípade, že je vaša pokožka podráždená.

Ako sa o lufu starať?

Lufa má veľmi dlhú životnosť – pri bežnom používaní mnoho mesiacov. Na predĺženie životnosti je dôležité ju vždy po umývaní vypláchať v čistej vode a nechať ju vysušiť na vzdušnom mieste.

Čo s nimi, až doslúži

Lufu hoďte do kontajnera na bioodpad alebo na kompost. Úplne sa tam rozloží. Náš tip Môže sa stať, že v lufe nájdete aj semienka, ktoré určite nijako neznižujú jej účinnosť. Ak ste hraví a zvedaví, môžete ich skúsiť zasadiť a vypestovať si vlastný lufu.

Materiál

lufa valcovitá, šnúrka z bavlny, rozměry 12,7x7,5x7,5 (cm)

Parametre
Najčastejšie použitieOsobná hygiena
Veľkosť balenia (ks)1
Krajina pôvoduEgypt
Hodnotenia a recenzie
Produkt nebol hodnotený+ pridať recenziu
Záleží nám na vašom súkromí

Ekokoza má rada cookies! Súbory cookie nám pomáhajú ponúkať správne produkty, príjemné zľavy a ďalšie skvelé služby. Stačí nám dať súhlas na ich používanie.

Upraviť moje voľbyPovoliť všetko