O Ekokoze

Ako to všetko začalo?
Začalo to jednou kozou. Bola to príšerná, rozmaznaná a náročná ničiteľka všetkého zeleného. Jednoducho nám prerástla cez hlavu a tak sme sa rozhodli, že ju musíme ukázniť a zaobstarali sme k nej ďalšiu koziu parťáčku. A zrazu, vlastne ani nevieme ako, bolo kozích parťačiek tridsať.
Čítať viac
naše stádo

A takto nenápadne to začalo...

Kozie holky začali mať mlieko a my túžbu spracovávať mlieko na syr a jogurty. Ale absolútne sme nevedeli ako na to ani čo na to použiť.

Zložitou cestou sme sa dostali k receptom a syridlu aj ku kultúram a pustili sa do výroby.

Naše hodnoty
Snažíme sa ponúkať alternatívu k chemickým vychytávkam a snáď sa nám to aj darí. Máme radosť, keď vidíme, koľko ľudí sa zaujíma o vlastnú výrobu a budeme vám radi nápomocní. Rovnako s radosťou uvítame vaše recepty a nápady.
naše stádo
Bol tu malý problém

Bol tu len malý problém, že sme zo začiatku potrebovali len všetko malé množstvo a tak sme sa dohovorili s kamarátmi, že si od nás prebytočné potreby na výrobu kúpy.

Ani sme nevedeli, že máme toľko kamarátov...

naše stádo
Kam smerujeme?

Začali sme teda ponúkať všetko na výrobu syrov a mliečnych výrobkov a tým, že náš tovar sami používame, poskytujeme aj nápomocnú radu pri problémoch. Pokiaľ sa teda stane, že vám niečo nejde, nie je nič jednoduchšie ako zdvihnúť telefón a zavolať nám. Určite problém odhalíme.

A aj koza môže za naše prvé vyrobené mydlo. Po výrobe syrov nám zostávalo veľa srvátky a tak sme sa pustili do výroby mydla s kozou srvátkou. A v bledomodrom sa opakovalo to čo pri syroch. Takže čo sme potrebovali na výrobu mydla, rovno sme dali aj pre ostatných na eshop. Mydlá boli skvelé, bol to úplný poklad pre trpiacich atopickým ekzémom alebo lupienkou. Mydlom to začalo, ale určite neskončilo, pokračovali sme cestou cez mastičky, krémy, balzamy na pery, opaľovacie krémy a potom sme sa pustili do pracích práškov a výroby sviečok.

Záleží nám na vašom súkromí

Ekokoza má rada cookies! Súbory cookie nám pomáhajú ponúkať správne produkty, príjemné zľavy a ďalšie skvelé služby. Stačí nám dať súhlas na ich používanie.

Upraviť moje voľbyPovoliť všetko