Kúpeľová pena, čo je zároveň ošetrujúcim maslom

Popis

Je to maslo alebo je to pena do kúpeľa? Oboje! Umyje, ale zároveň vyživí a hydratuje a dokonca pomôže pri holení. Vyšľahané do jemna pre pocit ako v bavlnke, ovonenou malinou pre vôňu ako malinovka.

Kúpeľová pena, čo je zároveň ošetrujúcim maslom

Penové maslo , ktoré je jednou z hlavných zložiek tejto ľahučkej a nadýchanej peny do kúpeľa, obsahuje okrem iného glycerín. Možno ho použiť aj pri výrobe množstva iných kozmetických prípravkov, skvele ho využijete napríklad aj na holenie . My sme ho ale dali práve do tejto peny – vďaka obsahu glycerínu si totiž budete môcť vychutnať príjemný pocit hydratovanej pokožky po tom, čo vystúpite z tohto voňavého malinového kúpeľa. A navyše sa použitie tejto peny nemusíte báť, ani pokiaľ máte suchšiu pokožku so sklonmi k podráždeniu. Je priateľská aj k tej!

2

Ako sa to vlastne používa?

Pokiaľ vám vŕta hlavou, ako sa taká šľahaná kúpeľová peno-maslo používa, tu je odpoveď. Táto vec má veľa skvelých vlastností – je hebučká, výživná, ale aj pení! Takže si stačí nabrať málinko peny do ruky a krásne sa namydliť. „Nakŕmite“ tak svoju kožu, a navyše vo vani vytvoríte krásnu penu. Trochu šľahanej peny potom môžete aj jednoducho strčiť pod prúd tečúcej vody, kde sa napení ako klasická kúpeľová pena. Je to skrátka univerzálny produkt, ktorého sa takmer nedá nabažiť!

 

Malinovo…

Išlo nám predovšetkým o to, aby bola pena takmer stelesnením šťavnatej maliny, tak sa teraz pozrieme na to, aké ingrediencie nám k tomu pomohli, poprípade ktoré môžete do svojej peny tiež použiť. Nemusíte hľadieť iba na náš recept, chytite ešte hŕstku odvahy a pokojne pridajte niektoré ingrediencie tak, aby bola vôňa či farba intenzívnejšia a presne podľa vašich predstáv.

22

Čo teda môžete využiť?

To je vôňa!

Aby penový kúpeľ naozaj voňal ako malinový krík plný šťavnatých plodov, poslúži malinový aromatický extrakt . Ide o zmes prírodných aromatických molekúl a malín. Pokiaľ teda chcete do peny pridať stopercentne prírodnú vôňu, je tento variant práve pre vás.

Ďalšou možnosťou je potom táto kozmetická vôňa . Malinová vôňa je svieža a naozaj veľmi realistická, s miernymi tónmi základu pižma a sušených plodov. Mmmm…

A za nás je najlepšie použiť oboje! Extrakt si s vôňou parádne rozumie a potom je to ešte len to pravé… malinové!

Farba ako malinovka

Chcete, aby pena mala roztomilú, jemne ružovú farbu, aby bola trochu sýtejšia, alebo napríklad až temne červená? Rozhodnutie je na vás, ale môžete mať všetko! :)

222

Pomôže k tomu malinový prášok , čo sú vlastne iba maliny, spracované do formy prášku, takže sa jedná o najautentickejšiu možnú malinovú ingredienciu, ktorou je možné penu dodať farbu.

Použiť môžete aj niektorý z mica práškov , čo sú prírodné farbičky, ktoré sa často využívajú práve do prírodnej kozmetiky. A nemusíte sa pritom vôbec držať malinovej farby. Dajte svojej pene skrátka takú farbu, akú máte radi, alebo ju vyrobte trblietavú!

S malinovým olejom

Malinová kúpeľová pena bez malinového olejčeka? To by snáď ani nešlo! Tento za studena lisovaný olejček má na našu pokožku úžasné účinky, takže ho do peny nedávame len preto, že sa tam jednoducho tematicky hodí :)

Je vhodný aj pre citlivejšiu pokožku, pomáha s ekzémami a pupienkami, ale dokáže zmierniť aj prejavy starnutia.

Pokiaľ ste o tom ešte nepočuli, je tiež úžasný ako prírodná ochrana pred slnečným žiarením. A pretože slniečko už vykukuje stále častejšie, neváhajte a sem tam si ho máznite aspoň na slnku najviac vystavenú tvár a dekolt. Slniečko síce príjemne hreje, ale pokiaľ sa pred ním trochu nechránime, následky môžu byť nemilé.

2222

Tip: Peeling s malinovými zrniečkami

Pokiaľ milujete telové peelingy, môžete si jeden úplne jednoducho vyrobiť aj z tejto šľahanej peny. Stačí pridať nejaký exfoliant, pre docielenie stopercentne malinového pocitu odporúčame určite malinové zrniečka , ale vyskúšať môžete samozrejme aj iné prírodné exfolianty. Zbožňujeme ich všetky! Kuk sem .

Ale teraz už sa dáme do výroby!

Penové kúpeľové maslo s malinami

Čo je na to potrebné?

- 225 g penového kúpeľového masla

- 2 lyžice (28 g) malinového oleja

- pol lyžičky (3 g) vitamínu E

- niekoľko kvapiek (až do 5, pena znesie viac) malinovej vône a-alebo malinového aromatického extraktu

- 2 lyžice alebo množstvo podľa vytúženej farby malinového prášku

-voliteľne až 2 lyžičky vybraného mica prášku

- vhodný pohárik, napríklad tento bude vyzerať veľmi pekne

22222

Ako na to?

V stredne veľkej miske zmiešame penové kúpeľové maslo s malinovým olejčekom a ručným mixérom alebo šľahačom obe ingrediencie pekne vyšľaháme. Potom pridáme malinový aromatický extrakt , vitamín E a malinový prášok a mixujeme tak dlho, kým nemáme penu krásne nadýchanú a bohatú.

Potom už môžeme zmes nadávkovať do pohára a postaviť ho ideálne v tesnej blízkosti vane – aby sme po nej mohli vo chvíli potrebnej potreby relaxáciu ihneď siahnuť!

Maliny v máji?

Áno, samozrejme vieme, že na skutočné maliny si budeme musieť ešte chvíľku počkať, ale prečo ich nemať už v máji? Táto voňavá pena je totiž úplne ideálnym darčekom k prvému máji, ktorý sa rýchlo blíži. A nemusíte sa vôbec žinierovať – vyrobte si tejto bohatej telovej starostlivosti rovno dvojnásobnú várku a obdarujte aj svoju milovanú mamičku na sviatok matiek!

No a ak maliny nie sú práve to, po čom nos váš či vašich blízkych túži, nebojte sa pohrať sa s inými vôňami . Páni určite ocenia kúpeľ voňajúci po lahodnom rume alebo kvalitnej whisky , mamičky jemnú palmarózu alebo ženskú čajovú ružu a tí najmenšiu zábavnú penu voňajúcu napríklad po banánoch .

222222

Darčeky? Áno, prosím!

Keď už sme pri tom obdarovávaní, rovno vám dáme zopár náapdov, čo by sa tak ešte dalo pridať do kozmetického balíčka pre milovanú ženu či mamičku.

Aby nám to pekne ladilo, môžete prihodiť aj toho šľahané telové maslo so zeleným čajom a moringou . A nech to máte komplet, nič nepokazíte ani týmto voňavým čučoriedkovým sprcháčom či týmto sprchovým želé , do ktorého si ale určite nezabudnite prikvapnúť nejaký šťavnatý ovocný olejček, nech máte balíček pekne vyladený do ovocných tónov.

Držali ste sa receptu, alebo ste si penu urobili trochu inak?

Nezabudnite nás sledovať na našich sociálnych sieťach, Facebooku a Instagrame , nech vám neutečú naše ďalšie návody a tipy. A preskúmajte aj náš nový ekokozí receptár , kde môžete jednoducho získať zľavu na ekokozí e-shop !

Kúpeľová pena, čo je zároveň ošetrujúcim maslom
Vytvorené2. 2. 2023
Záleží nám na vašom súkromí

Ekokoza má rada cookies! Súbory cookie nám pomáhajú ponúkať správne produkty, príjemné zľavy a ďalšie skvelé služby. Stačí nám dať súhlas na ich používanie.

Upraviť moje voľbyPovoliť všetko