Farbenie vlasov bez chémie

Popis

Hoci je na trhu mnoho šampónov bez silikónov, teda látok, ktoré síce vlasy vyhladí ale z dlhodobého hľadiska oslabujú a zaťažujú, navyše majú vlasy po silikónových prípravkoch tendenciu plihnúť a strácať na objeme. Stále je mnoho prípravkom v ktorých zložení nájdeme slová: CYCLOHEXASILOXANE, CYCLOMETICONE, DIMETHICONOL, DIMETHICONE a pod.

Nikoho už dnes neprekvapí vyhlásenie, že vlasy sú vyživované vnútorne, teda má veľký vplyv jedálniček. Mráz, vietor, slnko, to sú ďalšie faktory, ktoré stav vlasov môžu negatívne ovplyvniť.

Keď máme zničené vlasy, hľadáme najlepší spôsob ako svojej štici pomôcť. Mnoho žien sa často rozhodne zafarbiť vlasy hlavne z dôvodu ich zlého vzhľadu a nie šedín. Je však ešte jedna pomoc, a to prírodné farby na vlasy ktoré pravidelným používaním dokážu dodať lesk, pridať na objeme, posilniť aj oddialiť nástup šedín, a to vďaka bylinám vo farbe obsiahnutým.

Niektorí už možno v minulosti skúsili rastlinnú farbu dodržali postup prípravy aj dobu pôsobenia farby, ale ouha, nič sa nestalo, žiadna zmena. Farba nechytila a dostavil sa pocit sklamania.

Tiež sa vám toto stalo? Tým hlavným vinníkom môže byť práve používanie silikónov vo vlasovej kozmetike. Neprepustí k vlasom nič, obalí vlasy svojim neviditeľným filmom a dôsledkom toho prírodná farba nechytí. Silikóny sa zle dostávajú z vlasov, a preto to môže trvať dlhšiu dobu, než sa ich nánosov zbavíme. Nie je to len o šampónoch a kondicionéroch ale aj o prípravkoch na ochranu pred fénovaním ktoré silikóny obsahujú.

 

Ale opustite tému silikónov a pristúpme k samotnému farbeniu vlasov prírodnou farbou. V zložení prírodných farieb sa môžeme stretnúť s najznámejšou Hennou, ale aj s indigom, Ibištekom, Morenou farbiarskou…

Prírodné farby obsahujú okrem rastlín farbiacich, aj tie rastliny, ktoré vlasy pomáhajú vyživovať, dodávať lesk a objem ako príkladom môže byť Cassia obovata alebo Pískavice grécke seno.

Postup samotného farbenia býva rovnaký, rastlinný prášok rozmiešať v teplej vode a ihneď naniesť na vlasy. Prikryť fóliou a nechať pôsobiť minimálne 1 hodinu. Do rozmiešanej rastlinnej farby je možné prikvapnúť esenciálny olej podľa svojho osobného vkusu a ovoňať tak výslednú zmes. Na tieto účely môže nájsť svoje uplatnenie napríklad rozmarínový esenciálny olej ktorý podporuje rast vlasov.

Po uplynutí doby pôsobenia farby zmývame, pokiaľ je nečistá voda a vlasy už neumývame šampónom.

 

Pre Ekokoza.cz napísala:

Jana Burešová

http://janaburesova.cz/

Vytvorené2. 2. 2023
Záleží nám na vašom súkromí

Ekokoza má rada cookies! Súbory cookie nám pomáhajú ponúkať správne produkty, príjemné zľavy a ďalšie skvelé služby. Stačí nám dať súhlas na ich používanie.

Upraviť moje voľbyPovoliť všetko