Domáce mydlo bez hydroxidu - mydlo z mydlovej hmoty

Domáce mydlo bez hydroxidu - mydlo z mydlovej hmoty
Jednotlivé suroviny nakúpite hneď pod postupom
Popis

Nedávno sme písali článok o tom, ako to vyzerá, keď sa človek pustí do domácej výroby mydla . Často je ale najväčšou prekážkou práce s hydroxidom sodným. Čo si budeme nahovárať, hydroxid sodný nie je žiadne strúhadlo a dokáže pri nesprávnej manipulácii narobiť veľa neplechy. Platí teda zásada, že pokiaľ s hydroxidom pracujeme pri výrobe mydiel , úzkostlivo dbáme na bezpečnosť a aby pri našej práci neboli deti.

Čo ale robiť, keď si chceme zamydláriť s deťmi?

Je to jednoduché, použite už hotovú mydlovú hmotu alias mydlový základ. Jedná sa o už vyzreté mydlo, ktoré okrem klasických zložiek obsahuje aj glycerín a tak sa nám krásne rozpustí a môžeme mydláriť.

Mydlových základov existuje celý rad, môžete mať základy transparentné, ktoré sú priehľadné a zalievajú sa do nich plátky kvetov alebo ovocia. Tieto základy poskytujú veľký priestor pre vašu fantáziu. Ďalej môžete mať základy bielej, nepriehľadné, tieto mydlové hmoty sú zase vhodné na zafarbenie.

Čo teda budeme potrebovať na výrobu mydla z mydlovej hmoty?

- 1 kg mydlovej hmoty

- farbičky

- vôňa

- peeling

- formičky

A ako na to?

Mydlovú hmotu nakrájate na kúsky a dáte na mierny plameň, sem tam premiešate a necháte rozpustiť. Rozpustenú hmotu necháme trošku vychladnúť a môžeme do nej zapracovať vhodnú farbičku. Postupujeme tak, že trochu rozpusteného mydla odoberieme, dôkladne vmiešame požadovanú farbu a potom celé pridáme do rozpusteného mydla. Môžeme pridať vhodný peeling a vôňu a potom už len zostáva dať vášmu mydlu požadovaný tvar. Po naliatí mydla do formičky nechajte 24 hodín stuhnúť a opatrne vyklopte.

Mydlová hmota, forma na mydlo a tekutá farba

DSC_0338 DSC_0339

včielky

 

Články
Záleží nám na vašom súkromí

Ekokoza má rada cookies! Súbory cookie nám pomáhajú ponúkať správne produkty, príjemné zľavy a ďalšie skvelé služby. Stačí nám dať súhlas na ich používanie.

Upraviť moje voľbyPovoliť všetko