Ako sa zbaviť suchých rúk raz a navždy Ako sa zbaviť suchých rúk raz a navždy

Popis

Ako sa zbaviť suchých rúk raz a navždy

Podávajú, píšu, nosia, držia, skrátka sa nezastavia, reč je o rukách, ktoré nám deň čo deň, verne slúžia. Niekoľkokrát denne si ich umývame a tu a tam natrieme krémom. Napriek tomu, že sú tak často preťažované, sú bohužiaľ často zabúdané.

 

Tiež som mala problémy s extrémne suchými rukami, kedy mi pokožka praskala až do krvi, nemohla som nájsť žiadny prípravok, ktorý by môj problém vyriešil. Toto bolo u mňa spúšťacím momentom, keď som sa rozhodla pustiť do výroby kozmetiky v domácich podmienkach.

Môj prvý krém som si vyrobila zo včelieho vosku a rastlinných olejov a do týždňa som mala hebké ruky. Nie je to taký ten klasický jemnučký krém ale v podstate tuhá pasta a návod naň nájdete na konci tohto článku.

Zaobstarala som si látkové rukavice a obliekala si ich na noc po namazaní krémom. No, vydržala som to tak vždy len dve, tri hodiny, kým som si ich dala dole ale efekt sa konečne začal dostavovať. Zmizla hrubosť, ale čo bolo pre mňa dôležité bolestivé praskliny na rukách.

Nechcela som sa už vrátiť k skoršiemu stavu rúk, a aj preto, že sa mi po umývaní riadu robili vyrážky hľadala som alternatívu za ktorú by som prostriedok na riad vymenila. Začala som používať mydlové orechy a namiesto čistiaceho prášku jedlú sódu.

Na škvrny v hrnčeku od čaju, nečisté sklo od rúry, na sklokeramickú dosku… na čo môžem vyťahujem jedlú sódu ktorú zmiešam s pár kvapkami citrónu. Super na tom je, že toto čistenie nevysušuje ruky a nie je nutné pri práci používať gumové rukavice.

Ovsené vločky sú mojím favoritom, keď chcem pre ruky urobiť niečo extra. Hrstičku ovsených vločiek zalejem trochou mlieka a nechám chvíľu odstáť. Ovsené vločky po chvíli nasajú mliekom a výsledok potom nanesiem na ruky ako masku a premnem tak, aby bola táto zmes všade, potom už len nechám pôsobiť desať minút. Je to veľmi príjemná procedúra, ktorá síce nenahradí krém na ruky, ale ruky sú po ovsených vločkách jemnučké.

Na záver by som sa s vami chcela podeliť o autorský recept ktorý nájdete aj v mojom e-booku: T Tajomstvo domácej kozmetiky , ktorý je zadarmo na stiahnutie.

Krém na extrémne suché ruky

2 lyžice včelieho vosku

2 lyžice kakaového masla

3 lyžice mandľového oleja

2 lyžice avokádového oleja

Postup výroby: Prázdny zavárací pohár (v tomto prípade použite naozaj zavárací pohár, ktorý po dopotrebovaní krému vyhodíte, alebo si v ňom pripravíte nový prípravok, včelí vosk sa ťažko odstraňuje) vložte do hrnca s vodou. Pridajte včelí vosk a pozvoľna rozohrievajte, kým sa vosk úplne nerozpustí. Voda v hrnci by sa nemala variť. Keď sa vosk začína rozpúšťať, pridajte kakaové maslo, premiešajte lekárskou špachtľou. Keď je všetko rozpustené odstavte z platne a primiešajte mandľový a avokádový olej. Je vhodné rastlinný olej mierne zahriať, aby mal včelí vosk a olej pri zmiešaní približne rovnakú teplotu.

Pre web Ekokoza napísala: Jana Burešová, http://janaburesova.cz/

Vytvorené2. 2. 2023
Záleží nám na vašom súkromí

Ekokoza má rada cookies! Súbory cookie nám pomáhajú ponúkať správne produkty, príjemné zľavy a ďalšie skvelé služby. Stačí nám dať súhlas na ich používanie.

Upraviť moje voľbyPovoliť všetko