Zvláčňujúci pleťový krém - čokoláda + oriešok

30 min
Pre pokročilých
Zvláčňujúci pleťový krém - čokoláda + oriešok
Výživný a bohatý pleťový krém, ktorý vás prekvapí nielen svojou ľahkosťou na pleti, ale aj ľahkosťou výroby! Je naň potrebné len niekoľko základných ingrediencií, zvládnete ho za pár minút a výroba je ako robená pre kozmetických začiatočníkov!Viac informácií
Suroviny pre tento recept15g kakaového masla12g makadamiového oleja8g emulgačného vosku0.6g konzervantu Cosgard
Jednotlivé suroviny nakúpite hneď pod postupom
Popis

Orechová láska

Mali ste už to šťastie a niekedy ochutnali makadamové oriešky v čokoláde? Ak áno, určite chápete našu trvajúcu obsesiu miešania kakaa a makadamov v ich rôznych podobách. Je to totiž spojenie úplne dokonalé! A to nielen pre chuťové poháriky, ale aj pre pleť.

Makadamové oriešky sú nie náhodou považované za jedny z najlepších orechov na svete a už len samotný pohľad na ne navodí pocit luxusu. Sú sladučké, chrumkavé, nádherne krémové až maslové. Preto môže byť prekvapujúce, že olej z týchto orechov je ľahučký, veľmi rýchlo sa vstrebáva, a na pokožke nezanecháva ťažký mastný pocit. Presne všetky tieto vlastnosti makadamových orieškov sme chceli zachovať aj v našom kréme. Výživný a bohatý pleťový krém, ktorý vás prekvapí nielen svojou ľahkosťou na pleti, ale aj ľahkosťou výroby! Je naň potrebné len niekoľko základných ingrediencií, zvládnete ho za pár minút a výroba je ako robená pre kozmetických začiatočníkov!

Bohato maslový, ale bez ťažkého pocitu mastnosti

Zoznam ingrediencií preto môže pôsobiť jednoducho, možno až ochudobnene, ale opak je pravdou… Je bohatý, výživný a naozaj ošetrujúci. Konzistencia je po vzore orechov hutnejšia, skoro maslová, ale po vetrení na pleť je krém ľahký, hebký a krásne sa vstrebáva. Pleť je hladká, nádherne hydratovaná, ale rozhodne nie mastná. K makadamom sme šúpli prekrásne voňajúce kakaové maslo , ktoré sa okrem iného postará aj o krémovú konzistenciu produktu.

krém1

Med v kréme funguje ako takzvaný humektant, teda zvlhčujúca látka, ktorá do pleti vtiahne vlhkosť a postará sa o spomínanú hydratáciu. Ak chcete produkt čisto rastlinný, siahnite po glyceríne.

Výsledkom je úplne delikátne bohatý a krémový produkt. Krém ocenia pokožka celého tela, ruky, nohy, suché lakte, a je veľmi príjemný aj na tvári. Vonia jemňoulinke po kakau a orieškoch (ak máte radi intenzívnejšiu parfumáciu, mrknite na koniec článku, kde radíme, ktoré vône použiť). Pleť je s ním hydratovaná, zamatovo hebká a vôbec nie mastná. Skrátka a dobre, tento čoko-orieškový pleťový krém je skvelý a rozhodne by ste ho mali vyskúšať. :)

krém2

Čokoláda + oriešok

Poslednou dobou nás tiež veľmi baví vymýšľať recepty po menších "sériách" tak, aby sa k sebe viac receptov tematicky hodila, a hlavne pretože si myslíme, že je škoda nejakú surovinu využiť len na jeden výrobok. Posledné, čo si prajeme, je, aby vám ekokozie suroviny doma smutne poľahávali v kredenci. :) Ingrediencie z tohto receptu využijete aj v jednoduchom čoko-orieškovom balzame na pery bez včelieho vosku, mrknite naň!

Čo je na to potrebné?

- 61 gramov destilovanej vody

- 4 gramy medu

- 15 gramov kakaového masla

- 12 gramov makadamiového oleja

- 8 gramov emulgačného vosku NF (alebo iného emulgačného vosku)

- 0,6 gramu konzervantu Cosgard

krém3

Ako na to?

Pripravte si vodný kúpeľ (ideálne do väčšieho hrnca alebo panvice, do ktorých sa zmestia dve ďalšie nádobky tak, aby sa obe fázy krému mohli ohrievať naraz). Do jednej žiaruvzdornej nádobky (napríklad zaváračky) si odvážte kakaové maslo, makadamiový olej a emulgačný vosk, vložte ju do vodného kúpeľa a nechajte všetko rozpúšťať. Do druhej nádobky si potom odvážte destilovanú vodu a med, pridajte ju do vodného kúpeľa, a taktiež nechajte ohrievať, aby mali všetky ingrediencie rovnakú teplotu. Raz za čas premiešajte.

krém4

Až bude všetko pekne rozpustené, nalejte vodnú fázu (voda s medom) do fázy olejovej a nechajte ešte minútku dve vo vodnom kúpeli. Potom nádobu vyberte, osušte a jej obsah premiešajte. Siahnite po tyčovom mixéri (či šľahači) a niekoľkokrát prešľahajte. Potom nechajte krém chvíľu odpočívať a chladnúť a potom opäť prešľahajte. Proces môžete niekoľkokrát zopakovať.

Do chladného krému následne zašľahajte konzervant a ak chcete, tak aj vône. Krém bude hanbením a šľahaním tuhnúť. Potom premiestnite do zvoleného obalu - nádobky, dózy alebo téglika s objemom cca 100 až 120 ml. My sme siahli po tejto krásnej zlatej hliníkovej dóze s priehľadným viečkom.

Proces tuhnutia môže, podľa zvoleného emulgátora, trvať niekoľko hodín, ale napríklad aj dní, tak sa nebojte dať mu chvíľu čas.

krém5

Chcem to vyrobiť, ale nemám všetky ingrediencie!

Pre úplne rastlinný variant vymeňte med za rastlinný glycerín.

Emulgačný vosk NF je možné nahradiť iným kompletným emulgačným voskom.

Makadamiový olej zastúpi iný ľahší olej, ak sa chcete držať orieškov, skúste mandľový, lieskovoorieškový alebo olej pistáciový. Ak máte alergiu na orechy, siahnite po oleji požltovom alebo hroznovom.

Cosgard nahradí Naticide alebo Leucidal, upravte ale pomery a použitie podľa odporúčaného.

krém6

Krém vďaka kakaovému maslu, orieškovému oleju a mandľovému nádychu Cosgradu jemne vonia sám o sebe. Ak máte radi vône intenzívnejšie, siahnite napríklad po vôni medu, mandlí, karamelu, čokolády alebo vanilkového cukru. S tými chybu neurobíte!

Suroviny
15g kakaového masla
Kakaové maslo, 500 g
(6)

Kakaové maslo, 500 g

19,60 EUR
12g makadamiového oleja
8g emulgačného vosku
0.6g konzervantu Cosgard
Cosgard, 10 ml
(2)

Cosgard, 10 ml

1,96 EUR
Články
Záleží nám na vašom súkromí

Ekokoza má rada cookies! Súbory cookie nám pomáhajú ponúkať správne produkty, príjemné zľavy a ďalšie skvelé služby. Stačí nám dať súhlas na ich používanie.

Upraviť moje voľbyPovoliť všetko