Zlatý ochranný olej na opaľovanie

Zlatý ochranný olej na opaľovanie
Luxusný zlatý olej na opaľovanie s SPF 20. Tento prírodný krásavec vytrie zrak všetkým kupovaným letným olejom. Skúste ho, zvládnete to raz dva!Viac informácií
Jednotlivé suroviny nakúpite hneď pod postupom
Popis

Zlatý ochranný olej na opaľovanie

Luxusný zlatý olej na opaľovanie s SPF 20. Tento prírodný krásavec vytrie zrak všetkým kupovaným letným olejom. Skúste ho, zvládnete to raz dva!

Budete potrebovať:
 
 
Postup:
 
Najskôr si stanovte požadovaný SPF faktor , ktorý chcete získať z oxidu zinočnatého. Pretože som svetlá a pretože mám SPFko vždy sklony podceňovať, 20% a teda SPF cca 20 (čo je asi tak najviac, čo zo ZnO vytrieskate) sa mi zdalo ako ideál. Je vcelku ťažké odhadnúť celkové SFP budúcej zmesi, avšak svoj opalovák odhadujem prinajmenšom na tridsiatku , skôr vyššie (aspoň čo moje chemické pomerové prepočty odhalili) . Jednotlivé percentá ZnO zhruba zodpovedajú celkovému ochrannému faktoru, ktorý poskytne.
 
Veľa ma zaujímalo, či bude olej fungovať v klasickej nádobke s rozprašovačom (pretože, čo sa budeme rozprávať, nejaká tá praktickosť tam je) – a ak si dáte na začiatku trochu pätlania s oxidom zinočnatým, nemusíte sa upchaté hadičky báť.
 
03 (1).png
 

 

 
Do mištičky vsypte požadované množstvo ZnO (u mňa teda dva diely na celkovej zmesi 10 dielov olejov) , k nemu prikvapnite 2 diely oleja z pšeničných klíčkov (mimochodom, oleje medzi sebou môžete ľubovoľne nahrádzať) . Zmes chvíľu šmrdlejte - ZnO sa oleju vcelku pekne podvolí, ani nie je potrebné ho dopredu mordovať mažiarom , stačí si len dať prácu a lyžičkou dôkladne zabiť hrudky o kraje mištičky. Až bude kašička homogénna , pridajte tri diely malinového oleja , opäť premiešajte. Nepridávajte druhý olej skôr, ako bude „hustejšia“ verzia kašičky hotová, tekutá zmes sa nedá tak dobre zhomogenizovať. (Sakra, to je zas slovo. Zjednotiť. Tak to je pekne po slovensky.)
 
04_1.png
 
Zárodok opalováku pôjde vďaka ZnO pekne do biela , s čím sa pobije zlatý mica prášok . Opäť som zvolila dva diely, čo sa zdá ako ideál, pretože pekne vykompenzuje bielobu ZnO - tiež sa s týmto pomerom budete po nanesení lesknúť len mierne a pekne , nie ako Edward zo Stmievania. Mica prášku sa nebojte, naozaj ide o veľmi jemný shimmer, nie o žiadne do oka bijúce trblietky. Vmiešajte micu a ak ho plánujete zaradiť, tak aj vitamín E ; akonáhle bude zmes dokonale spojitá, preneste do nádobky. Posledná časť receptu vám bude trvať zhruba dve sekundy. Dolejte zvyšok nádoby olejom z lieskových orieškov, prikvapnite esenciálny olej, pretrepte – a máte hotovo!

 

 
Takže, aby som to zhrnula, ja pracovala s 2 dielmi oleja z pšeničných klíčkov, 3 dielmi malinového oleja, 5 dielmi lieskovoorieškového oleja, 2 dielmi oxidu a 2 dielmi mica prášku.
 
Môžete si všimnúť, že po pár hodinách si začne ZnO sadať, menšie zatrepanie ale vráti opaľovací olej do pôvodného stavu.
 
06.png
 
Ja som olejom nadšená úprimne ešte viac, než opaľovacím krémom, pretože je to odľahčená a ľahšie roztierateľná varianta. Oleje by mali zaručiť minimálnu vodeodolnosť , ale opäť som zástanca znovunatierania po každom kúpaní, nehľadiac na to, ako veľmi vodeodolný opaovák tvrdí, že je.
 
Všetky použité oleje sú veľmi ľahké , nemusíte sa teda obávať komedogenity – aj keď samozrejme každý reagujeme inak. Lieskorieškový olej , , je cenený najmä pre vysoký obsah vitamínu E , ktorý pomáha predchádzať spáleniu kože – preto som pridávala do oleja navyše dávku čistého vitamínu. Olej je výborný pre pleť suchú, starnúcu alebo práve namáhanú slniečkom , takže nie je skvelý len pri procese, ale aj ako poopaľovacia starostlivosť . Okrem iného tiež lieči zápaly, urýchľuje hojenie drobných raniek aj ekzémov a hoci je veľmi výživný, nie je príliš mastný a ťažký. A mimochodom, teraz sme s ním skúšali bazalkové pesto, a výsledok bol famózny!
 
O malinovom oleji som tu napísala už nespočetné množstvo riadkov – je to jeden z mojich najväčších favoritov, ako kvôli vysokému SPF faktoru (50, wow, navyše ochrana proti UVA aj UVB typom žiarenia) , tak kvôli jemnej ovocnej vôni , ktorú pre mňa predbehne jedine brusnicový olej. Rovnako ako olej z lieskových orieškov je aj ten malinový veľmi ľahučký, vhodný pri liečbe ekzémov a iných kožných reakcií a bohatý na to kúzelné éčko. (Samozrejme myslím kúzelné éčko, ktoré ochráni vašu kožu, nie to druhé kúzelné éčko…)
 
Olej z pšeničných klíčkov je okrem éčka bohatý aj na vitamín B , a ďalej sa opäť môžem opakovať. Chráni kožu pred vonkajšími vplyvmi okolia vrátane slnečného žiarenia (SPF 20) a pomáha ju uzdravovať , je protizápalový.
 
Oxid zinočnatý blokuje slnečné lúče, vytvára na koži akýsi ochranný povlak proti väčšine škodlivého žiarenia ; bojuje tak proti predčasnému starnutiu kože, ocenia ho ale aj tie z vás, ktoré bojujú s ekzémami alebo akné , pretože ho dokáže spoľahlivo liečiť - ja na neho, čo sa akné týka, nedám dopustiť (čakajte napríklad ľahký krém s SPF, ktorý som teraz „oprášila“ a znovuzamilovala sa).
 
A na záver jeden dôkaz namiesto sľubov , že táto paráda z vás bieloby neurobí!
 
05_1.png
Články
Záleží nám na vašom súkromí

Ekokoza má rada cookies! Súbory cookie nám pomáhajú ponúkať správne produkty, príjemné zľavy a ďalšie skvelé služby. Stačí nám dať súhlas na ich používanie.

Upraviť moje voľbyPovoliť všetko