Zinková masť

Zinková masť
Hojí a upokojuje podráždenú pokožku. Možno ju použiť na ekzém, opary aj popraskané kútiky. Je univerzálnym pomocníkom pri kožných problémoch, a preto by nemala chýbať v žiadnej domácnosti.Viac informácií
Suroviny pre tento receptOxid zinočnatýPupalkový olejLanolínPalmový tuk
Jednotlivé suroviny nakúpite hneď pod postupom
Popis

Čo bude treba?

- Oxid zinočnatý

- Olej (podľa ľubovôle) pupalkový, mandľový,…

- Lanolín

Ako na to?

Najskôr dôkladne rozotrieme oxid zinočnatý s olejom a vytvoríme olejovú suspenziu. Potom si roztavíme lanolín a palmový tuk, av tekutom stave ich dobre premiešame a udržujeme teplé – tekuté. Do väčšej misky nalejeme pripravenú olejovú suspenziu, potom nalejeme tuk so zinkom a ponorným mixérom miešame, až všetko rozmiešame. Preložíme nádobu do misky s vodou a miešame až do vychladnutia.

Ako to použiť?

Zinková pasta upokojuje podráždenú pokožku, pôsobí chladivo a preventívne na miestach náchylných na mechanické podráždenie - odrenie. Upokojuje a kryje plne prepuknuté opary - herpes simplex. Všeobecne sa dá povedať, že zinková pasta – masť je vhodná na mechanicky poškodenú – odretú pokožku, a na opary.

Zdroj: krasojazda.sk

Články
Záleží nám na vašom súkromí

Ekokoza má rada cookies! Súbory cookie nám pomáhajú ponúkať správne produkty, príjemné zľavy a ďalšie skvelé služby. Stačí nám dať súhlas na ich používanie.

Upraviť moje voľbyPovoliť všetko