Zimný telový ošetrujúci olej so slivkovým olejom a teplým korením

Zimný telový ošetrujúci olej so slivkovým olejom a teplým korením
Voňavý a hodvábne jemný telový olej, ktorý vás zahreje aj v tých najmrazivejších dňoch. Vedľa marcipánovej slivky z neho vonia zázvor, škorica, karadamóm alebo vanilka. Pokožku zvláčni a účinne ochráni pred mrazom, napriek tomu sa vsiakne veľmi rýchlo tak, aby ste sa mohli po kúpeli okamžite obliecť do potrebných vrstiev oblečenia.Viac informácií
Zakúpte si jednotlivé zložky hneď pod postupom
Popis

Výroba ošetrujúceho oleja nemôže byť jednoduchšia – suroviny sa odvážia, premiešajú, prelejú do fľaštičky a je to. Výsledok je ale tak ohromujúci, že s ním bez debát zažiarite, pokiaľ sa ho rozhodnete darovať. Fľaštičku ozdobte pekným štítkom alebo mašličkou a je to. A radíme dobre – možno rovno vynásobte dávku, ktorú sa chystáte vytvoriť – olej sa nepokazí a za pár minút môžete mať narobených niekoľko luxusných darčekov pre seba i svojich blízkych.

Marcipán a sladké čerešne v slivkovom oleji

Tento voňavý zázrak je vymiešaný z úplne hviezdnej suroviny, ktorá by si zaslúžila oveľa viac pozornosti, než sa jej u nás dostáva – za studena lisovaný slivkový olej . Hebučký, zlatisto žltý olej si zamilujete pri prvom pričuchnutí a namazaní. Len málo nosných olejov vám urobí takú radosť ako tento. Na rozdiel od väčšiny jeho kolegov totiž naozaj božsky a špecificky vonia. A túto marcipánovo čerešňovú upokojujúcu vôňu dodá aj všetkým výrobkom, do ktorých ho užijete.

Pokiaľ si teda hovoríte, že telový olej je veľmi nudnou záležitosťou, ktorá sa ani neoplatí miešať, skúste tento so slivkovým olejom. Tiež sme si nemysleli, že niečo také jednoduché a rýchlo vyrobené v nás vyvolá toľko lásky a obľuby.

Ošetrujúci olej, čo sa mení na telové mlieko

K slivkovému oleju pridáme nemenej skvostný jojobový olej, ktorý pokožku zvláčni a zvlhčí. Jojobový olej je vlastne tekutým voskom, na koži tak zanechá veľmi príjemnú (a vôbec nie mastnú) ochrannú vrstvu, vďaka ktorej pokožka zostane vyhladená a hodvábna aj niekoľko hodín po nanesení. Pretože radi natierame telové oleje na vlhkú pokožku, siahli sme po variante vo vode rozpustného jojobového oleja , vďaka ktorému olej môžete použiť aj ako sprchový. Túto schopnosť „vo-vode-rozpustnosti“ sme podporili ešte parádnym Olivemom 300 , tekutým emulgátorom, ktorý olej po kontakte s po kúpeli mokrou pleťou ako mávnutím prútika zmení na telové mlieko. Vážne! Aj jeho farba sa hneď premení a sýto žltý olej zbelie a zmliekuje. Olej ale rozhodne nemusíte aplikovať len na kožu vlhkú. Skvele sa vstrebáva aj na pokožke úplne suché.

Slivka s hrejivým pikantným korením

Vôňa oleja slivkového na radosť bohato stačí. My si chceli zimou skrehnuté telo prehriať ešte viac, preto sme vôňu marcipánu a čerešní doplnili ešte o kvapku dymovo sladkej vanilky a pikantné korenené zmesi zázvoru, kardamómu, škorice a koriandra. Všetko to spolu súznie tak dokonale, že pri každom premazávaní máme skoro olej ochutnať :)) Vonia totiž ako ten najlepší zimný dezert alebo pečený čaj. A navyše nechá pokožku neuveriteľne hebkú a vyživenú a vôbec nie mastnú a ťažkú. Za studena lisovaný slivkový olej.

Telový ošetrujúci olej – Korenistá slivka

Čo je na to potrebné?

- 28 gramov jojobového oleja (vo vode rozpustného)

- 10 gramov slivkového oleja lisovaného za studena

- 6 gramov Olivemu 300

- 0,7 gramu vitamínu E

- 0,2 gramu vône Teplé korenie

- 0,1 gramu vône Vanilka

Množstvo oleja je akurátne na jednu 50ml fľaštičku, skúste napríklad túto s pumpičkou , ktorá je pre tento olej ako stvorená.

Ako na to?

Všetky suroviny si odvážte v nádobke, premiešajte a prelejte do pripravených fľaštičiek s pumpičkou alebo pipetou. Pokiaľ chcete, môžete si ingrediencie pomocou lievika odvážiť priamo do fľaštičky – potom ale dobre zvoľte jej objem.

Príjemné mazanie a čuchanie!

Články
Záleží nám na vašom súkromí

Ekokoza má rada cookies! Súbory cookie nám pomáhajú ponúkať správne produkty, príjemné zľavy a ďalšie skvelé služby. Stačí nám dať súhlas na ich používanie.

Podrobné nastaveniePovoliť všetko