Zimný kúzelný kelímok EKOKOZA

Zimný kúzelný kelímok EKOKOZA
Jednotlivé suroviny nakúpite hneď pod postupom
Popis

Zimný kúzelný kelímok EKOKOZA

 

Tento drobček nabitý maslami a esenciálnymi olejmi sa totiž stane vašim najlepším kamošom pre všetky dni plné nádchy, suchej kože, stvrdnutých pät a unavených končekov vlasov.  

 

Budete potrebovať:
 
Ako na vec:
 
Aj keď je drobček čarovný, čarodejné kotlíky a paličky si nechajte inokedy. Postup je diabolsky jednoduchý a všetci zbehnutí Kiss-a-bee-ári ho už určite vytušili.

 

 
Vo vodnom kúpeli stačí rozpustiť masla; olivové, murumuru a makadamové v pomere 2:1:1 ( olivové je ľahko mazľavejšie a ostatné dva sú tuhšie, v tomto pomere je konzistencia skvelá) . Akonáhle budete mať v plecháčiku homogénnu tekutinu, odstavte z plameňa.
 
 
Prichádza na rad vitamín E a esenciálne oleje. Čo sa vitamínu E týka, dostala som v poslednej dobe viac otázok na jeho koncentráciu ; väčšinou sa uvádza okolo 1% z celkovej zmesi, ja ale pridávam pokojne aj viac. Keď som mala s pleťou najväčšie problémy niekedy dva roky späť, tie najviac zúfalé miesta som navečer sem tam poťukala čistým vitamínom – hojila sa rýchlejšie, koža sa obnovovala rýchlosťou blesku a väčšinou ma to ušetrilo chrasty a lúpajúce sa suché kože.
 
Čo sa stane, keď pridáte kombináciu badiánu, eukalyptu a citrónu? Vznikne vám vôňa niekde medzi hašlierkou, Vianocami a tou super tyčinkou z lekárne , ktorú si strčíte do nosa a zrazu dýchate. Okrem toho, že kombinácia je nesmierne voňavá, je aj nesmierne účinná – viď nižšie. Na nejakých 200 ml zmesi som pridala cca 5 kp citróna, 5 kp badiánu a 15 kp eukalyptu.
 
Nakoniec stačí celú zmes preliať do kalíškov , počkať, až zatuhne, a natierať sa výsledkom do zblbnutia!
 
 
Ako & prečo to funguje?
 
Všetky použité maslá sú úplne vynikajúce pre suchú pokožku aj vlasy ; najmä maslo murumuru má byť pre končeky hotovým pokladom. Olivové maslo je obzvlášť bohaté na vitamín E, ktorý nielenže pomáha rýchlejšej regenerácii a obnove pokožky , ale zároveň tiež predlžuje životnosť celého mixu.
 
Badián vám šmrncne téglik Vianoce , tiež ho ale oceníte práve pri prechladnutí a problémoch s dýchaním , kedy spolu s eukalyptom pretiahnu nos lepšie, než nehygienická tyčinka (nehľadiac na to, že tým, že masť namažete okolo nosa, bránite aj šupinkám suchej kože, v kombinácii s makeupom každému prepožičia trendy look starej dinosaurín) . Citrón je najmä k abrniakom v oblasti zatvrdnutej kože , takže pre vaše päty, lakte a nechtovú kožičku nenájdete lepší esenciálny olejček.
Články
Záleží nám na vašom súkromí

Ekokoza má rada cookies! Súbory cookie nám pomáhajú ponúkať správne produkty, príjemné zľavy a ďalšie skvelé služby. Stačí nám dať súhlas na ich používanie.

Upraviť moje voľbyPovoliť všetko