Zimný krém

Zimný krém
Zakúpte si jednotlivé zložky hneď pod postupom
Popis

Zimný krém

 
Keby som chcela, celkom dobre by som sa mohla živiť ako rosnička. Neviem, ako je to u vás, ale štádia zimy dáva moju tvár dokonale najavo. Šupinatý nos? Plus mínus 5 stupňov. Šupinky na brade? Sme na nule. O pár stupňov nižšie už šupinatím celá. (Ako bonus mám samozrejme vždy nádchu, takže som strašne krásna komplet.) Výživu pleti riešim v zime preto viac ako obvykle.
 
 
Minulý rok som v zime utekala na olejoch, tento rok som vďaka krému namiešanému podľa dnešného receptu (ktorý vznikol v spolupráci s eshopom Ekokoza ) zistila, že to ide aj lepšie . Vzhľadom na to, že šupiny sa mi naďalej vyhýbajú, by som skoro povedala, že úplne dobre.
 
K ošetrujúcim olejom , z ktorých malinový poskytuje aj SPF ochranu , sa pridal odborník na suchú kožu vitamín E , účinný bojovník proti dehydratácii olivový skvalén av pokožke to celé uzamkne včelí vosk . (Za bežných okolností by nasledovala fotka ingrediencií; nakoľko som hlava deravá, recept mám nafotený už dlhšie, nie som doma a ingrediencie pri sebe nemám, ju doplním neskôr.)
 
 
 
Na prípravu budete potrebovať:
 
 
 
Ako na to:
 
Postup vás zrejme ničím neprekvapí. Najskôr si odmerajte ingrediencie ; podľa objemu som dávala včelí vosk, malinový olej, nimbový olej, olivový skvalén a acai berry olej v pomere 5:5:5:2:1. Rozohrejte vo vodnom kúpeli a po rozpustení v homogénnu zmes odstavte.
 
Pridajte pár kvapiek esenciálnych olejov ; priznám sa, že mám teraz levanduľové obdobie (kapu esenciu do vane, na periny, na oblečenie) , takže tento upokojujúci esenciálny olej mi nemohol chýbať, šalvia som vybrala, pretože sa radí k najprospešnejším esenciálnym olejom vôbec – pomáha vyrovnávať produkciu mazu, pôsobí protizápalovo , je silným antioxidantom, vyrovnáva tón pleti. Pokiaľ vám vyhovuje iná kombinácia EO, smelo do nej!
 
 
Nakoniec naberte na koniec špajle trochu gélu vitamínu E a vmiešajte k zmesi, ktorú vlejte do pripravených téglikov, ideálne vopred vymytých vlažnou vodou s grepovým extraktom.
 
 
Hotový krém sa chová skôr ako tuhý olej; naberá a rozotiera sa ale bez problémov. Ja ho nanášam na mierne navlhčenú pleť na rýchlejšie vstrebanie a maximalizáciu účinkov – vďaka vode totiž penetruje do hlbších zložiek pokožky.
 
 
 
Nimbový olej , ktorý na vás čaká na Ecokoze pri objednávke nad 500 Kč, sa radí k najobľúbenejším olejom, čo sa starostlivosti o pleť týka (dosť možno ho poznáte pod jeho anglickým názvom, „neem oil“) . Ľahko sa vstrebáva, disponuje obrovským množstvom vitamínov a mastných kyselín a intenzívne a dlho hydratuje; má schopnosť zabrániť strate vlhkosti , čo ešte poistí včelí vosk. Cenený je nimbový olej najmä pre schopnosť vypínať drobné vrásky a navracať pokožke elasticitu.
 
Malinový olej , okrem toho , že nádherne vonia , poskytuje vysoký SPF faktor ; sám o sebe disponuje SPF 28-50 proti UVB lúčom, 8-10 proti UVA. Podobne ako nimbový olej je veľmi bohatý na mastné kyseliny , údajne patrí medzi najviac antioxidačné oleje.
 
Ovocie acai sa radia medzi tzv. superfoods , nie je teda prekvapivo, že olej je tiež super. Najväčším pokladom bude pre zrejúcu pleť (menší tip, ak vás už vrásky trápia – vyrobte si pleťový olej z arganového základu s prímesou acai berry oleja, vitamínu E a šalvie). Jednoduché vstrebávanie a vysoké množstvo vitamínov sa opäť stará o hlboký reštart pokožky.
 
Olivový skvalén predchádza strate vlhkosti, posilňuje prirodzenú bariéru pleti. Vďaka štruktúre takmer totožnej, ako je kožný maz, je pre pleť veľmi prirodzený a pomáha ostatným zložkám penetrovať jednotlivé vrstvy lepšie. Výborne regeneruje a obnovuje poškodenú pokožku . A mimochodom – poskytuje taký ten zamatový finiš, ktorý poznáme zo silikónových báz pod makeup. Akurát bez tých silikónov.
 
 
 
Krém používam od začiatku januára na deň a sadli sme si skvele. Nanášam ho aj pod očné okolie a vzhľadom na to, že ho dôsledne aplikujem na vlhkú pleť, nemám problém s tým, že by mi dekoratívna fasáda nedržala; vstrebať sa dokáže skvele.
 
Míša
 
Viac na: http://kissabee.blogspot.cz/2015/02/diy-zimni-krem-ft-ekokoza.html
Články
Záleží nám na vašom súkromí

Ekokoza má rada cookies! Súbory cookie nám pomáhajú ponúkať správne produkty, príjemné zľavy a ďalšie skvelé služby. Stačí nám dať súhlas na ich používanie.

Podrobné nastaveniePovoliť všetko