Žiarivý hydratačný telový krém s levanduľou a eukalyptom

Žiarivý hydratačný telový krém s levanduľou a eukalyptom
Jednoduché telové mlieko predĺži opálenie, parádne podčiarkne farbu slnkom pobozkanej pokožky a dodá jej zdravý lesk a jemný ligot. Je ľahučké a výborne sa vstrebáva, takže sa hodí aj do teplých dní babieho leta.Viac informácií
Zakúpte si jednotlivé zložky hneď pod postupom
Popis

Žiarivý hydratačný telový krém s levanduľou a eukalyptom

Jednoduché telové mlieko predĺži opálenie, parádne podčiarkne farbu slnkom pobozkanej pokožky a dodá jej zdravý lesk a jemný ligot. Je ľahučké a výborne sa vstrebáva, takže sa hodí aj do teplých dní babieho leta.

mlieko

Zvládne ho aj kozmetický začiatočník a vyrobené je za pár minút. Je to základné mlieko vyrobené emulgáciou (čo znie strašidelne, ale vysloviť toto slovo je zložitejšie ako celý krém vymiešať:)) Štipka zlatého a bronzového mica prášku potom z „obyčajného“ jednoduchého telového mlieka vykúzli úplne hviezdnu záležitosť.

 

Naše telové mlieko je levanduľové s eukalyptom. Svoju vôňu si ale, rovnako ako silu lesku, môžete upraviť a namiešať presne podľa svojich predstáv.

V jednoduchosti je sila

Ako olejový základ sme použili olej z bodliaka, ktorý sa volá svetlice farbiarska (alebo tiež saflor). Ten sa rýchlo vstrebáva, takže sa nebudete cítiť nepríjemne mastne. Pokožku navyše požltový olej poteší pre svoj vysoký obsah vitamínu E a kyseliny olejovej a peňaženku zase pre svoju nízku cenu.

mliekoVI

Vodnou fázou je zmes levanduľovej kvetovej vody (tu ale môžete siahnuť po inom, vami obľúbenom hydroláte, prípadne po destilovanej vode), rastlinného glycerínu a medu. Med a glycerín na seba viažu vlhkosť zo vzduchu, a mlieku tak pomôžu pleť ešte viac hydratovať a zjemniť.

Upokojujúcu levanduľovú vôňu sme doplnili o osviežujúcu vôňu eukalyptu a vytvorili kombináciu ideálnu pre dni prehriate teplými slnečnými lúčmi aj pre chladnejšie jesenné večery.

O elegantný ligot sa postará zlatý a bronzový mica prášok. Množstvo sa dá jednoducho upraviť, s našimi pomermi dosiahnete jemnučký lesk, ktorý je na slnku krásne znateľný, ale nie je provokatívny alebo rušivý. Ak túžite po väčšej žiare, pridávajte micu v malých množstvách, nech neúmyselne neskončíte blýskaví ako disko gule :)

Žiarivé hydratačné telové mlieko s levanduľou a eukalyptom

Čo je na to potrebné?

mliekoV

 

mliekoIIII

mliekoIIIIIII

  • asi 1 lyžičky bronzového alebo zlatého mica prášku (my sme použili zmes odtieňov Sunbeam Gold , Just Peach a Sangria a je to nádhera!)

Ako na to?

Pripravíme si vodný kúpeľ.

Do žiaruvzdorného pohára (napríklad zaváračky) si odvážime požltový olej, prisypeme k nemu emulgačný vosk, šupneme do vodného kúpeľa a necháme kúpať na strednom plameni.

mlekoIIIII

V inej nádobke si medzitým zmiešame kvetovú vodu, glycerín a med. Šúpneme do kúpeľa vedľa rozpúšťajúceho sa vosku v oleji, aby všetky zložky mali rovnakú teplotu.

Keď je všetko pekne rozpustené a zahriate, vodnú fázu (vodu s glycerínom a medom) prilejeme k oleju s voskom. Ešte chvíľu necháme prehriať, potom vyberieme z vodného kúpeľa a pri chladnutí prešľahávame tyčovým mixérom. Zmes sa zmení na krásne nadýchaný a relatívne hutný biely krém.

Do vychladnutého krému pridáme konzervant Cosgard, prikvapneme esenciálne oleje a primiešame mica prášky. Všetko pekne prešľaháme a prípadne vyladíme ligot, farbu a vôňu.

mliekoIII

Hotový krém potom prenesieme do vhodného obalu (napríklad do pohodlnej airless fľaštičky ) a je hotovo!

mliekoII mlieko vii

Krém vďaka konzervantu vydrží aj mimo chladničky minimálne pol roka.

Vyrábate telové mlieka či krémy? Pochváľte sa nám! :)

 

Články
Záleží nám na vašom súkromí

Ekokoza má rada cookies! Súbory cookie nám pomáhajú ponúkať správne produkty, príjemné zľavy a ďalšie skvelé služby. Stačí nám dať súhlas na ich používanie.

Podrobné nastaveniePovoliť všetko