Zamilované šumivé bomby do kúpeľa s jogurtom a mandľovým maslom – ako vyrobiť?

Zamilované šumivé bomby do kúpeľa s jogurtom a mandľovým maslom – ako vyrobiť?
Chcete si vyrobiť zamilované šumivé bomby s ošetrujúcim jogurtom, zmyselným mandľovým maslom a okvetnými plátkami ruží, čo vonia láskyplne po jazmíne, ruži a orchidei? Tu sú!Viac informácií
Jednotlivé suroviny nakúpite hneď pod postupom
Popis

Či už sviatok zamilovaných prežívate, alebo nie, oslávte s nami február, ku ktorému láskavosť, láskyplnosť a starostlivosť o seba a druhých skrátka patrí. Napríklad voňavú a nesmierne zábavnú výrobu farebných šumiviek, ktoré kúpeľ premenia na návštevu luxusných kúpeľov. Vonia po kvetoch a vodu zanechávajú ružovo-vínovú. Vďaka pridanému sušenému jogurtovému prášku a mandľovému maslu vôbec nevysušujú, naopak, voda vo vani pokožku hladí a zjemní. A preplávajúce plátky ruže po rozpustení šumivky? Zamilujete sa!

Prečo to tam je?

Kúpeľové šumivé bomby sú tvorené jedlou sódou a kyselinou citrónovou , ktoré spolu vo vode zreagujú a tým vytvoria onen žiaduci šumivý efekt a napenenie. K tomuto suchému základu sme sa teraz naučili pridávať ešte kypriaci prášok s vínnym kameňom – vínny kameň totiž urobí šumivky tvrdé a veľmi uľahčí ich formovanie.

Aby to všetko držalo pohromade, treba suchú zmes „namočiť“ – o to sa postará rozpustené delikátne mandľové maslo a solubilizér Polysrobate 80 , ktorý okrem spojenia suchých ingrediencií zaistí aj rovnomerné rozptýlenie vône a masla vo vode, a tým teda aj bohatosť vašej vody. Pokiaľ by sa Polysorbate nepoužil, tuky by zostali na povrchu a vytvorili jeden veľký mastný fľak.

Na rozmaznanie sa do zmesi šúpneme zjemňujúci jogurtový prášok a na potešenie oka ružové plátky . Epsomskú soľ, ktorá sa do šumiviek používa najčastejšie, sme tentoraz tematicky nahradili ružovou soľou himalájskou .

Zamilované šumivky nešlo vyrobiť iné ako sýto ružové a jemne vínové farby - na to poslúži mica prášok - vaše šumivky ale, samozrejme, môžu hrať farbami inými. No a vôňa? Nádherná, čistá, kvetinová, čo v sebe snúbi jazmín, orchidea a ružu . Navyše táto vôňa neobsahuje žiadne alergény. Verte nám, v tom chcete byť naložení :)

Zlom v tvorbe šumiviek!

Možno si pamätáte, že v predchádzajúcich návodoch na výrobu šumiviek sme používali vodu a vysokopercentný alkohol v rozprašovači a pri miešaní sa ponáhľali, aby spolu jedlá sóda s kyselinou nezačali reagovať skôr, ako budú šumivky podplácané.

Tomu je koniec!

Objavili sme totiž jednoduchý a úplne skvelý spôsob, ako si miešanie šumiviek užiť v pokoji av radosti. Je to ľahké a veľmi múdre.

Stačí suchú časť rozdeliť na dve a kyselinu citrónovú s vínnym k octom k zmesi z jedlej sódy a všetkých ostatných sypkých surovín až po zmiešaní s tukmi a vodou. Najprv sa teda vytvorí „cesto“ z časti suchých a mokrých ingrediencií, ktoré sa dokonale premiešajú a pripravia bez zhonu. A až potom pridáme kyselinu citrónovú, ktorá reagovať nezačne, pretože mokré veci už sú naviazané na prvú časť tých suchých. Vďaka tomu sa môže pracovať v kľude, bez rozprašovačov a bez alkoholu. Je to božie!

Zamilované šumivé bomby do kúpeľa s jogurtom, mandľami a ruží

Čo je na to potrebné?

suchá zmes č.I

- 416 gramov jedlej sódy

- 40 gramov himalájskej soli

- 28 gramov jogurtového prášku

- 4 gramy mica prášku (my použili odtieň Sangria a Fiery Fusion )

mokrá zmes

- 32 gramov mandľového masla

- 16 gramov Polysorbatu 80

- 6 gramov kozmetickej kompozície jazmín + ruža + orchidea (antialergic)

- + 4 gramy ružovej vody

suchá zmes č.II

- 208 gramov kyseliny citrónovej

- 50 gramov kypriaceho prášku s vínnym kameňom

- + sušené ružové plátky

 

Ako na to?

Pripravte si vodný kúpeľ av ňom v žiaruvzodrnej mištičke nechajte rozohriať mandľové maslo s Polysorbatom 80.

Medzitým v jednej veľkej mise dobre zmiešajte jedlú sódu s himalájskou soľou, jogurtovým práškom, mica práškami a ružovými plátkami.

V druhej mise zmiešajte kyselinu citrónovú s vínnym kameňom.

Až bude maslo s Polysorbatom tekuté, odoberte mištičku z platničky a nechajte chvíľu vychladnúť. Potom do masla s Polysorbatom pridajte vopred odváženú kozmetickú vôňu a ružovú vodu.

Ruky oblečte do rukavíc. Do veľkej misy s jedlou sódou nalejte rozpustené tuky s vôňou a vodou, premiešajte najskôr stierkou a potom, ako by ste robili posýpku, začnite rukou zmes premiešavať a trieť, kým všetko nebude „mokré“ a jednotné.

Až keď je všetko vo veľkej mise dobre premiešané, prisypte zmes kyseliny citrónovej s vínnym octom. Ešte raz zanorte ruky svojho posýpkového cesta a všetko dôkladne spojte. Že je dobre premiešané spoznáte tak, že všetko bude mať rovnakú farbu a po stlačení bude zmes držať tvar.

A teraz je čas na tvarovanie šumiviek! S cestom sa pracuje veľmi dobre a vďaka maslu a vyššie uvedenému postupu šumivky nádherne držia tvar. Formy je možné použiť špeciálne šumivkové , pomôcť si skvelými kliešťami na šumivky alebo improvizovať a vyhrať sa s čímkoľvek iným – my sme použili odmerky a šumivky vyzerajú nádherne. Pamätajte na to, že je zásadné šumivky silne a čo najpevnejšie umačkať, to platí pre všetky formy. Čím viac zmes stlačíte, tým tvrdšia výsledná šumivka bude.

Ak chcete ruže alebo trblietky na povrchu, do formičky jednoducho najprv nasypte vybranú dekoráciu a až potom šumivkovú zmes.

Keď sú všetky šumivky hotové, nechajte ich cez noc uschnúť na suchom a teplom mieste (napríklad na stole pri kúrení) a potom ich skladujte vo vzduchotesnom obale. S použitím veľmi neotáľajte - čerstvé šumivky vonia a šumí najlepšie.

Veselé a šumivé kúpanie!

Chcem to vyrobiť, ale nemám všetky suroviny!

Namiesto kypriaceho prášku s vínnym kameňom môžete použiť viac jedlej sódy alebo bmraborový škrob. Vínny kameň sa ale postará o tvrdosť šumiviek a uľahčí ich výrobu.

Namiesto mandľového masla môžete použiť iné mäkké maslo.

Výber vône záleží na vašom nose, ale uvedenú vôňu naozaj odporúčame vyskúšať.

Mica prášky a ružové plátky zvoľte podľa toho, aký vzhľad šumiviek vytvárate.

Články
Záleží nám na vašom súkromí

Ekokoza má rada cookies! Súbory cookie nám pomáhajú ponúkať správne produkty, príjemné zľavy a ďalšie skvelé služby. Stačí nám dať súhlas na ich používanie.

Upraviť moje voľbyPovoliť všetko