Vyživujúci sprchový kávový peeling s vanilkou a makadamiami – Korenená káva

30 min
Jednoduché
Vyživujúci sprchový kávový peeling s vanilkou a makadamiami – Korenená káva
Mleté kávové zrná prekrvia celé telo a zároveň nežne odstránia hrubú pokožku, makadamiový olej a maslo pleť krásne vyživia a zjemnia, kastílske mydlo zase zaistí ľahké zmývanie prípravku. A všetko to podčiarkne dokonalá vôňa vanilky a kávy. To musíte vyskúšať!Viac informácií
Suroviny pre tento recept15g makadamiového masla40ml makadamiového oleja30ml tekutého kastílskeho mydlaPár kvapiek vanilkovej vônePár kvapiek kávového esenciálneho olejaPár kvapiek vitamínu EPár kvapiek konzervantu2 lyžičky himalájskej soli2 lyžičky epsomskej soliPodľa chuti orechového exfoliačného prášku
Jednotlivé suroviny nakúpite hneď pod postupom
Popis

Pre milovníkov kávy darček ako stvorený

Káva, vanilka a oriešky v jednom? Mmmm, to je sen, ktorý sa práve splnil. Tento sprchovací peeling vonia ako tá najlepšia káva vo vyhlásenej kaviarni… Ale v kúpeľni. U vás doma. :) A tým to rozhodne nekončí, tento zázrak toho dokáže oveľa viac! Vie spláchnuť nečistoty, jemne a príjemne odstrániť hrubú odumretú kožu, a zároveň pleť krásne vyživiť a premastiť.

Ak máte vo svojom okolí milovníka kávy, ktorý si zaslúži trochu rozmaznávania, vyrobte mu jednoduchý sprchový peeling plný kávy a vanilky. No, a nezabudnite myslieť ani na seba a rozhodne si doma nechajte aspoň jeden pohárik!

kávovýc

Zmývanie jedna radosť

My vieme… Tieto domáce peelingy síce krásne vyzerajú na obrázku, ale ich použitie, to už také idylické nie je – hrubá omastená zložka peelingu nie je len na vás, ale aj v celej kúpeľni, a po použití máte čo robiť, aby ste bez úhony opustili klzkú naolejovanú vaňu… Tak s tým je koniec. Pri miešaní tohto prípravku sme totiž mysleli aj na toto!

Ku káve, maslu a oleju sme preto pridali kastílske mydlo, tekutý mydlový základ bez parfumácie, ktorý si s ostatnými zložkami náramne rozumie. Jemne odstráni nečistoty z pokožky, uľahčí zmývanie kávy a zaistí, že sa mastnota neusadí na vani. Navyše ho využijete aj inde, je skvelý na umývanie riadu aj podlahy, alebo na výrobu domáceho tekutého mydla či sprchového gélu, ktorý si môžete vyladiť podľa svojich predstáv. Už ho máte v košíku? :)

kávovýb

Zbohom celulitíde, akné, upchatým pórom i zlej nálade

Že káva jemne "obrúsi" odumretú pokožku sme už hovorili, ale viete, čo ešte tento zázrak dokáže? Potrápiť celulitídu. A to, ak ste príslušníčka ženského pohlavia, určite oceníte. Aj mužom ale prospeje, že mletá káva nanášaná krúživými pohybmi, spolu s kofeínom v nej obsiahnutým, dokáže výborne podporiť a stimulovať cirkuláciu krvi a lymfy, pôsobí protizápalovo a rozjasňuje pokožku.

Makadamiový olej a makadamiové maslo sa postarajú o hydratáciu, výživu a potrebné premastenie pokožky bez toho, aby zanášali póry alebo spôsobovali akné. Tuk z makadamiových orieškov je totiž veľmi dobre znášaný pokožkou a (oproti kokosovému oleju, ktorý sa do sprchových peelingov často používa, a mnohým ľuďom na pokožke robí neplechu) je prakticky nekomedogénny. Priaznivá je tu aj cena. Predsa len treba myslieť na to, že veľkú časť peelingových zložiek z pokožky v sprche spláchneme… No, a vyliať drahé oleje a maslá, ako je napríklad olej zo zelenej kávy či kávové maslo (hoci by sa nám do receptúry náramne hodili), je ich naozaj zbytočné.

kávovýd

Vanilka a káva si krásne rozumejú. Vanilková vôňa navyše pôsobí doslova blahodárne na našu myseľ a zmysly. Navodzuje pokoj a uvoľnenie, vie si poradiť so zlou náladou i úzkosťami, a dokonca pôsobí ako afrodiziakum. Pre večerné rituály je teda vanilka ako stvorená!

Čo sa kávovej vône týka, o tú sa postará samotná mletá káva. Pokiaľ ale na kávičku uchádzate rovnako ako my, mrknite na 100 % kávový esenciálny olej, ktorý sa parnou destiláciou vyrába z kvalitnej praženej kávy. Tiež sa rozplývate, len to čítate? Tak to si ho určite kúpte, využijete ho nielen do peelingu, ale aj do balzamov na pery, telových krémov, mydiel, aj do produktov proti celulitíde aj vráskam.

Presne podľa gusta

Hrubosť, jemnosť či drsnosť peelingu si namiešajte sami podľa svojho gusta. Pokiaľ siahnete iba po mletej káve, peeling bude jemný a raz za čas s ním môžete prejsť aj svoju tvár. Ak chcete väčšiu hrubosť, a teda silnejší exfoliačný účinok, pridajte napríklad orechový či šípkový prášok. Ešte väčšiu drsnosť potom zaručí trstinový cukor alebo himalájska soľ. Himalájsku soľ použite tiež v prípade, keď si prajete, aby bol peeling skôr gélový ako tekutý. Kastílske mydlo totiž po pridaní soli nádherne zhustne! Ak chcete peeling tekutý, olejový, soľ vynechajte a použite cukor, spomínané exfoliačné prášky alebo jednoducho nič.

A teraz už ideme na výrobu!

Čo je na to potrebné?

Na 2 asi 120ml dózičky, recept nie je potrebné dodržiavať presne, fantázii sa tu medze nekladú :)

- 100 gramov mletej kávy

- 15 gramov makadamiového masla

- 40 mililitrov makadamiového oleja

- 30 mililitrov tekutého kastílskeho mydla

- Pár kvapiek vanilkovej vône

- Pár kvapiek kávového esenciálneho oleja

- Pár kvapiek vitamínu E

- Pár kvapiek konzervantu (nie je nutné, ale vzhľadom na to, že sa do produktu veľmi pravdepodobne dostane voda, odporúčame konzervant použiť)

- 2 lyžičky himalájskej soli (nemusí byť)

- 2 lyžičky epsomskej soli (nemusí byť)

- Podľa chuti orechového exfoliačného prášku (nemusí byť)

Ako na to?

kávovýe

Tento produkt je ako stvorený do hektického predvianočného obdobia. Je vyrobený naozaj za niekoľko minút (a to aj s ozdobnou ceduľkou), a napriek tomu je úplne prepychovou záležitosťou.

kávovýf

Najprv si zmiešajte sypké suroviny (okrem soli, tú pridávajte až vo finále, nech máte možnosť rozhodnúť si o hustote peelingu). Potom si rozohrejte makadamiové maslo, ideálne vo vodnom kúpeli, ale ak ste na tom s časom zle, toto maslíčko zvládne aj mikrovlnku (určite ho ale strážte a mikrovlňte vždy len pár sekúnd). Do rozpusteného a ľahko vychladnutého masla potom pridajte makadamiový olej a kastílske mydlo. Tekuté ingrediencie prilejte do tých sypkých a dobre premiešajte. Omrknite hustotu a ak si prajete, aby bol peeling gelovejší, pridajte himalájsku soľ, ak naopak túžite po produkte tekutejšom, pridajte olej a kastílske mydlo. Vyskúšajte aj hrubosť a podľa ľubovôle dosypávajte cukor, soľ alebo exfoliačné prášky.

kávovýg

Posledným krokom je pridanie vitamínu E, vône, esenciálneho oleja a konzervantu. Tieto suroviny vždy pridávajte až vtedy, keď máte vymiešané a výrobok je vychladnutý.

kávovýh

Očuchajte, pokochajte sa nádherou, ktorú ste za pár minút vytvorili a šupnite peeling do pripravených dózičiek (veľmi mu to pristane v sklenených dózach transparentných aj tmavých). A je hotovo! Teraz už stačí len napustiť vaňu alebo vyrobiť ceduľku a peeling schovať na Vianoce.

Suroviny
15g makadamiového masla
40ml makadamiového oleja
30ml tekutého kastílskeho mydla
Základ na tekuté mydlo (kastílske), organic, 1 l

Základ na tekuté mydlo (kastílske), organic, 1 l

8,80 EUR
Tento produkt sa nedá zakúpiť
Pár kvapiek vanilkovej vône
Vanilka, 10 ml

Vanilka, 10 ml

2,36 EUR
Pár kvapiek kávového esenciálneho oleja
Pár kvapiek vitamínu E
Pár kvapiek konzervantu
Cosgard, 10 ml
(2)

Cosgard, 10 ml

1,96 EUR
2 lyžičky himalájskej soli
2 lyžičky epsomskej soli
Podľa chuti orechového exfoliačného prášku
Články
Záleží nám na vašom súkromí

Ekokoza má rada cookies! Súbory cookie nám pomáhajú ponúkať správne produkty, príjemné zľavy a ďalšie skvelé služby. Stačí nám dať súhlas na ich používanie.

Upraviť moje voľbyPovoliť všetko