Voňavý opaľovací krém s výživnými olejmi

Voňavý opaľovací krém s výživnými olejmi
Perfektný voňavý opalovák s vysokou ochranou, vyrobený zo samých prírodných ingrediencií. Skvelý recept pre vás pripravila Michaela z blogu Kiss a Bee.Viac informácií
Jednotlivé suroviny nakúpite hneď pod postupom
Popis

Voňavý opaľovací krém s výživnými olejmi

Perfektný voňavý opalovák s vysokou ochranou, vyrobený zo samých prírodných ingrediencií. Skvelý recept pre vás pripravila Michaela z blogu Kiss a Bee.

Budete potrebovať:

ingrediencie

 

Vo vodnom kúpeli rozpustite 20 ml bambuckého a 20 ml mangového masla spolu s 30 ml kokosového oleja, 30 ml oleja z pšeničných klíčkov a 20 ml mrkvového oleja. Až sa všetky zložky perfektne premiešajú (a cieľom je naozaj len premiešať, nie prevariť), odstavte z plameňa a nechajte vychladnúť. Môžete si na pomoc povolať chladničku, aj keď v aktuálnom počasí asi nebude treba – zlý smiech).

 

Medzitým si v mažiariku pripravte 30 g ZnO ; potvora robí hrudky, tak sa ich pekne zbavte.

1
zmes olejov a masiel vychladne (tuhnutie nečakajte), primiešajte 70 ml aloe vera gélu a predpripravený oxid zinku. Nakoniec môžete prikvapnúť cca 15 kvapiek esenciálneho oleja . Ja som použila citronellu – jednak mám rada ovocné vône, jednak ma práve tento EO okrem iného schopnosť odháňať hmyz . Jupí!

 

Výsledný opalovák ani zďaleka vôňou nepripomína klasické opalováky , len aby ste sa nezľakli. Ani tú horkú chuť pri náhodnom vetrení nečakajte (trust me, I'm an engineer) . Vďaka mrkvovému oleju vás vo fľaštičke čaká mierne žltá farba, pri roztieraní sa naplno prejaví biely zinok - a na koži neuvidíte nič.

5

 

Bambucké maslo aj kokosový olej majú prirodzené SPF cca 6-8 , skutočnými expertmi tu sú ale mrkvový olej s SPF cca 30 a olej z pšeničných klíčkov (cca 20) . Vyššie už stojí v stupnici prírodných olejov len malinový olej, ktorý sa údajne pýši až päťdesiatkou.

 

Oxid zinočnatý by mal v tomto pomere zaistiť minimálne SPF 25 , zmes som preto zaškatuľkovala ako „30+“ . Ak požadujete vyššiu či nižšiu ochranu, pohrajte sa práve so ZnO; na internete určite nájdete tabuľku, ktorá vám toho o percentách potrebných v zmesi k žiaducemu ochrannému faktoru povie viac ako dosť.

 

Hoci som na výsledný krém (s typickou opalovákovou konzistenciou) pyšná ako na decko a tým pádom môžem byť neobjektívny, fakt sa mi páči. Rozotiera sa veľmi ľahko, nie je prehnane mastný a vonia príjemne . (Potom, čo som ho dovarila a vyskúšala na ruke, prišla mamke návšteva – tak dlho pani čuchala po tej peknej vôni všade po miestnosti, až ju nos doviedol za mnou. Do pekného kontrastu stavia túto príhodu iná miniepizodka – stáli sme s najlepšou kamarátkou vo fronte na úložňu tašiek v O2 aréne na Yoga Sensation – pretože bolo pekne, ja si ráno okrem tváre natrela Niveáckou päťdesiatkou okrem tváre trochu aj ramená – a kamarátka, stojaci meter odo mňa, s jemne znechutene nakrčeným nosom zahlásila: „Zes namazala ?“)

 

Vďaka obsiahnutým maslom a olejom by mal opalovák disponovať aj akousi odolnosťou proti vode , bohvijaká sláva to ale nebude. Navyše som v tomto ohľade skeptik a aj opaľovaciu kozmetiku, ktorá sa označením vodeodolná pýši, po kúpaní nanášam znova.

Kompletný príspevok a mnoho ďalších si môžete prečítať priamo na blogu

Kiss a Bee 1

Články
Záleží nám na vašom súkromí

Ekokoza má rada cookies! Súbory cookie nám pomáhajú ponúkať správne produkty, príjemné zľavy a ďalšie skvelé služby. Stačí nám dať súhlas na ich používanie.

Upraviť moje voľbyPovoliť všetko