Vianočné brusnicové balzamky s vanilkou

Vianočné brusnicové balzamky s vanilkou
Parádny recept od Míši z blogu http://kissabee.blogspot.cz na skvelý s láskou vyrobený darček. Blazámky nádherne vonia, pery jemne natónujú, vyživia a hydratujú.Viac informácií
Zakúpte si jednotlivé zložky hneď pod postupom
Popis

Vianočné brusnicové balzamky s vanilkou

Parádny recept od Míši z blogu http://kissabee.blogspot.cz na skvelý s láskou vyrobený darček. Blazámky nádherne vonia, pery jemne natónujú, vyživia a hydratujú.

 
Budete potrebovať:
 
 
Postup:
 
Do vodného kúpeľa dajte rozpustiť kakaové maslo, vosk, mandľové maslo, med a olej v pomere (tentokrát som merala podľa váhy, nie objemu, pozor) 4:3:3:3:2 . Prisypte prášok mica; všeobecne sa odporúča cca 2-30% množstva objemu, ja som začala zlatým (rozhodla som sa vyrobiť dve farebné verzie) a sypala som skôr od ruky.
 

 

 

 
 
Občas premiešajte, až sa suroviny zmiešajú (a snažte sa veľmi nefetovať tú božskú vôňu brusnicového oleja). Nachystajte si mištičky. Až sa suroviny dokonale zmiešajú, pridajte pár kvapiek vanilkového EO a za stáleho miešania prelejte do mištičiek . Miešanie je tu potrebné, aby sa med rovnomerne rozložil v hotových balzamoch.
 
Ja som potom časť zmesi vrátila späť do kúpeľa a pridala ešte ružovú micu , ktorá mi v kombinácii so zlatou vytvorila svetločervený efekt. Inak mica vám z balzamku nič extra farebné neurobí, dodá skôr na lesku a veľmi jemnom lesku, takže ak chcete vytvoriť balzamky farebné, pridajte napríklad kúsok obľúbeného rúžu alebo prikvapnite lip tint.
 

 

 
Nakoniec vám stačí pridať vianočnú etiketu (ako vidíte na úvodnej fotke, ja som bola veľmi skromná) a rozdávať! Podľa môjho názoru balzamom nepohrdne žiadna osoba ženského pohlavia, tým skôr, že namiesto Labella plného vody a glycerínu dostane koncentrovanú dávku prírodnej starostlivosti v tégliku.
 
Ak máte doma vanilkový struk , naložte ho na pár dní do brusnicového oleja (podobne ako v návode tu ) a arómu brusnice s vanilkou dosiahnete aj bez esenciálneho oleja.
 
Mix ošetrujúcich ingrediencií by mal zabezpečiť, že ani po hodinke pod imelom nebudú vaše pery v desolátnom stave ; olej je plný antioxidantov a vitamínov (jedná sa mimochodom o jeden z najlepších anti-aging olejov) , masla tenkú pokožku geniálne vyživí , med a vosk pomáhajú zachovávať prirodzenú vlhkosť pier.
 

 

Články
Záleží nám na vašom súkromí

Ekokoza má rada cookies! Súbory cookie nám pomáhajú ponúkať správne produkty, príjemné zľavy a ďalšie skvelé služby. Stačí nám dať súhlas na ich používanie.

Podrobné nastaveniePovoliť všetko