Uvoľňujúce aromatablety do sprchy - na nádchu, povzbudenie a upokojenie

Uvoľňujúce aromatablety do sprchy - na nádchu, povzbudenie a upokojenie
Tieto voňavé tabletky sú ideálne presne v momente, keď potrebujete relax, ale nie je čas na vaňu. Uľaví od upchatého nosa, upokojí, ale aj povzbudí. Tak šup s nimi do sprchy!Viac informácií
Jednotlivé suroviny nakúpite hneď pod postupom
Popis

Uvoľňujúce aromatablety do sprchy

  Tieto voňavé tabletky sú ideálne presne v momente, keď potrebujete relax, ale nie je čas na vaňu. Uľaví od upchatého nosa, upokojí, ale aj osvieži. Tak šup s nimi do sprchy!

Keď máme fofry...

Či chceme alebo nie, dnešný svet sa stále zrýchľuje a rovnako tak musíme občas zrýchliť aj my. Keď už toho ale máme po krk, najlepšie, čo môžeme urobiť, je skočiť do vane a mať pre zmenu po krk treba voňavé peny ... Lenže! Niekedy bohužiaľ nie je čas ani na tú dlhú, teplú, relaxačnú vaňu, a to je presne chvíľa, kedy na scénu prichádzajú tieto suprapraktické tablety do sprchy.

tablety

 

Napustenie vane a príjemné poleženíčko v teplej vode naozaj takú hodinku zaberie, zato sprcha sa dá stihnúť za pár minút – ideálne takých desať až pätnásť. Aby sme dosiahli ten správny uvoľňujúci účinok, stačí umiestniť do sprchovacieho kúta alebo na dno vane jednu tabletu a pustiť sprchu. Tableta nesmie byť pod priamym prúdom, to by nám zmizla v sifóne ako mávnutím kúzelného prútika, začne sa totiž rozpúšťať aj s minimom vody. Preto ju dáme na opačnú stranu od miesta, odkiaľ tečie prúd vody, a potom už sa môžeme v pokoji oddávať úžasnej, teplej a voňavej sprche.

 

Tablety sa dajú kúpiť aj v obchode, ale lepšie určite je vyrobiť si ich doma, pretože ich výroba je veľmi jednoduchá, ale hlavne aj lacná! Navyše si vyrobíte tablety presne na mieru – obsahujú vonné esenciálne oleje , ktoré si môžete namiešať podľa svojho gusta.

tabletyy

Čo je na to potrebné?

- jedlá sóda

- soľ ( epsomská ,morská , himalájska , z mŕtveho mora )

- vybraný esenciálny olejček

- voda

- formičky (napríklad plastové , silikónové - či už vo forme guľôčok alebo polguľôčok - alebo tieto praktické kovové klieštiky )

- zdobítka podľa vašej fantázie (napríklad rôzne bylinky či okvetné lístky , farbivá a trblietky )

 

Ako na to?

Rovnako ako ingrediencie, aj postup je jednoduchosť sama! Do misy nasypeme jedlú sódu a pridáme esenciálny olejček a vodu. Dávkujeme podľa potreby – spravidla platí, že jeden hrnček jedlej sódy zmiešame s pol hrnčekom soli, a prípadne so škrobom ( zemiakový , kuzu , tapioka , kukuričný ...), ktorý celú zmes pekne spojí, prikvapkáme k zmesi tak 30 kvapiek. Čo sa vody týka, malo by to byť tak 2 až 4 polievkových lyžíc, je to však individuálne, na rovnomerné vmiešanie vody je dobré vodu dávkovať do zmesi pomocou rozprašovača. Budeme však pamätať, že nám ide o hmotu, ktorá nebude úplne „mokrá“, ale taká, že pokiaľ ju prstami stlačíme, bude pekne držať tvar. Skrátka miešame a pridávame vodu tak dlho, pokiaľ nie sme s konzistenciou hmoty spokojní. Ak ste niekedy vyrábali šumivky , viete presne, o čom tu hovoríme. A potom už môžeme zmes pohodlne nadávkovať do pripravených formičiek a nechať stuhnúť.

tabletyyy

Na nádchu, upokojenie aj povzbudenie

Môžete sa inšpirovať našimi variantmi, ale buďte si istí, že ako sa do toho sami pustíte, stanete sa takmer parfumérskymi majstrami a budete vymýšľať nové a zaujímavé kombinácie olejčekov!

 

Overené kombinácie:

- eukalyptus + mäta + levanduľa na uvoľnenie upchatého nosa

- ukľudňujúca levanduľa + harmanček

- osviežujúca mäta + pomaranč

- relaxačná levanduľa + céder

- sladká a korenená vanilka + škorica

 

Čo ďalej?

Pokiaľ vás výroba sprchových tabliet inšpirovala a chceli by ste skúsiť niečo ďalšie, mrknite na tento recept na domáce šumivky do kúpeľa. A toto sa vám určite bude hodiť na ich výrobu, využiť môžete aj už pripravenú zmes na šumivky . Potom už stačí pridať len vhodný olej a nejaké tie zdobidlá a perfektné šumivky budú na svete!

A o ďalšom praktickom využití sódy, či už jedlé alebo prácou, si môžete počítať tu .

 

Tak ako si svoju tabletu do sprchy ovoniate vy?

tabletyyyyy

Nezabudnite nás sledovať na našich sociálnych sieťach, Facebooku a Instagrame , nech vám neutečú naše ďalšie návody a tipy. A preskúmajte aj náš nový ekokozí receptár , kde môžete jednoducho získať zľavu na ekokozí e-shop !

Články
Záleží nám na vašom súkromí

Ekokoza má rada cookies! Súbory cookie nám pomáhajú ponúkať správne produkty, príjemné zľavy a ďalšie skvelé služby. Stačí nám dať súhlas na ich používanie.

Upraviť moje voľbyPovoliť všetko