Upokojujúce spreje po opaľovaní

Upokojujúce spreje po opaľovaní
Vonia, chladí, osvieži a upokojí pokožku. A vyrobené sú za chvíľku! Tieto letné spreje po opaľovaní jednoducho musíte mať.Viac informácií
Suroviny pre tento receptRužová vodaAloe vera 200:1Aloe vera gélEsenciálny olejKokosový olejVitamín EFľaštička s rozprašovačom
Jednotlivé suroviny nakúpite hneď pod postupom
Popis

Slniečko nám poriadne svieti a vyzerá to, že ešte nejakú chvíľu svietiť bude! Pokiaľ si ho teda naplno užívate, kúpete sa a slníte sa, určite si s nami vyrobte aj jednoduché letné spreje, ktoré vás nádherne osviežia, a pokožku celého tela upokoja a dodajú jej potrebnú vlahu aj živiny!

Pokiaľ môžete, spreje určite uchovávajte v chladničke. Nie je totiž nič príjemnejšie, než sa v horúčave prejsť voňavou chladivou hmlou.

Teraz sa už ale ideme pustiť do naozaj jednoduchých, ale zato veľmi účinných a praktických receptov na letné spreje na upokojenie pokožky po opaľovaní a letné osvieženie celého tela i zmyslov.

Navyše spreje fungujú skvele ako fixačné spreje pod aj na minerálny make-up alebo pre pripravenie pleti pred nanesením ošetrujúcich a nosných olejov.

Osviežujúci ružový sprej s uhorkou

Čo je naň potrebné?

- 250ml ružovej vody

- 50ml uhorkového macerátu

- 5g aloe vera 200:1

- Obľúbený esenciálny olej (vyhnete sa ale citrusovým, ktoré zvyšujú fotosenzitivitu)

- Fľaštička s rozprašovačom (napríklad táto)

Ako na to?

Najprv si vyrobíme uhorkový macerát. Jednoducho nakrájame uhorku, vložíme ju do pohára s vodou, ktorú šupneme na temné a chladné miesto (pohárik jednoducho obaľte utierkou alebo čistou ponožkou a dajte ju do chladničky). Macerát potom preceďte.

Následne vo fľaštičke zmiešame macerát so všetkými ostatnými ingredienciami a dobre pretrepeme.

Sprej pretrepte aj pred každým použitím.

Letný sprej po opaľovaní s levanduľou a mätou

Čo je naň potrebné?

- 125ml aloe vera gélu
 
 
- 1 čajová lyžička vitamínu E
 
- 8 kvapiek levanduľového esenciálneho oleja
 
- 8 kvapiek mätového esenciálneho oleja

Ako na to?

Nemôže to byť jednoduchšie! Všetky zložky dobre zmiešame a prelejeme do vybranej nádobky alebo fľaštičky. A je to!

Ako v lete osviežujete pokožku vy?

Nezabudnite nás sledovať na našich sociálnych sieťach, Facebooku a Instagrame. Nech vám neutečú ďalšie skvelé návody a tipy. A určite preskúmajte aj náš nový ekokozí receptár!

Suroviny
Aloe vera 200:1
Články
Záleží nám na vašom súkromí

Ekokoza má rada cookies! Súbory cookie nám pomáhajú ponúkať správne produkty, príjemné zľavy a ďalšie skvelé služby. Stačí nám dať súhlas na ich používanie.

Upraviť moje voľbyPovoliť všetko