Súprava vonných práškov na výrobu 5 sviečok - Fík
Súprava vonných práškov na výrobu 5 sviečok - Fík
Súprava vonných práškov na výrobu 5 sviečok - Fík

Súprava vonných práškov na výrobu 5 sviečok - Fík

ID produktu7172
The Greatest Candle in the World prináša nesmierne originálny koncept – vytvorte si doma ľahko a rýchlo vlastnú úchvatne voňajúcu sviečku z použitého (alebo nového) kuchynského oleja. Vytvoriť doma krásnu a romantickú atmosféru bude hračka.Viac informácií
12,94 EUR 10,69 EUR bez DPH
Ihneď na odoslanie

Neviete, ako si vybrať produkt? Napíšte nám na: eshop@ekokoza.cz

Popis

Charakteristika

The Greatest Candle in the World prináša nesmierne originálny koncept – vytvorte si doma ľahko a rýchlo vlastnú úchvatne voňajúcu sviečku z použitého (alebo nového) kuchynského oleja. Vytvoriť doma krásnu a romantickú atmosféru bude hračka.

Pikantná, korenená, ale zároveň aj sladká vôňa sa ukrýva v tejto sviečke. Jej originálna a nevšedná aróma vás očarí a zároveň vytvorí veľmi útulnú atmosféru v každej obývačke či pracovni.

Sada obsahuje: &nbsp5 sáčkov vonného prášku Oil2Wax po 20 g, ktorý stačí na výrobu 5 sviečok po 110 g, 10 sviečok po 50 g alebo 20 sviečok po 25 g. V sade taktiež nájdete 5 knôtov, 5 držiakov knôtov a návod.

Vytvoriť doma krásnu a romantickú atmosféru s nimi bude hračka.

Vôňa

Vonia úplne fantasticky. Pri prvom vybaľovaní sme sa úplne rozplývali. Sviečky The Greatest Candle majú určite tie najpríjemnejšie a zároveň sympaticky výrazné vône zo všetkých, ktoré sme zatiaľ mali možnosť skúsiť.

Ako si doma vyrobiť vlastnú sviečku

Je to nesmierne ľahké a sviečku budete mať hotovú doslova za niekoľko minút.

Vezmete akýkoľvek kuchynský rastlinný olej (ideálne už použitý, ale možno aj nový), zmiešate ho s vonným práškom Oil2Wax a dáte na minútku variť do mikrovlnky. Ten potom vlejete do vhodnej nádoby.

Potom už len stačí do sviečky umiestniť bavlnený knôt za pomoci držiaka (oboje je súčasťou balenia) a hurá na prevoňanie domova s elementom ohňa.

Jedna sviečka s dobou horenia 30 hodín potrebuje 100 ml oleja a 20 gramov prášku Oil2Wax.

Po varení (pečení alebo smažení) odstráňte z oleja prípadné nečistoty (vodu, zvyšky jedla). Ideálne je použiť filter na kávu alebo jemné sitko, cez ktoré olej precedíte. Takto očistený olej skladujte v dobre tesniacej, uzatvárateľnej nádobe.

Pokiaľ používate olej z konzervy (napríklad od tuniaka), nechajte ho najskôr 24 hodín odstáť a až potom ho prefiltrujte. Počas 24 hodín dôjde k tomu, že voda zostane na dne a mastnota na povrchu. Nedostatočne vyčistený olej môže spôsobiť to, že vaša sviečka nebude voňať a horieť tak dlho, ako by mala. Odporúčame teda postup dodržiavať.

Ako sviečky skladovať?

Sviečky nenechávajte na priamom slnku. Skladujte ich v priestoroch, kde sa teplota pohybuje medzi 0 – 24 °C.

Dózy sviečok sú spravidla zo skla, skladujte ich teda na bezpečnom mieste. Než sviečku začnete používať, odporúčame ju nechať zavretú v krabičke. Predĺži sa tak jej životnosť.

Najúžasnejšia sviečka na svete

Tak znie v preklade názov značky The Greatest Candle in the World. Odvážne tvrdenie? Áno, ale má to svoj dobrý dôvod.

Sú to dosť možno tie najekologickejšie prírodné sviečky vôbec. Idea celého konceptu spočíva v recyklácii použitých rastlinných olejov ako prevenciu kontaminácie vody a pôdy.

Všetky už hotové sviečky sú vyrobené prevažne z olivového a slnečnicového oleja, ktorý výrobca zhromažďuje v reštauráciách. A ak si kúpite sadu na domácu výrobu, tak je na vás aký olej použijete - či nový alebo použitý či ich kombináciu.

Kuchynský olej tak využijete dvakrát. Aj vďaka tomu sú sviečky The Greatest Candle napriek svojej vysokej kvalite veľmi dostupné. Príjemným bonusom je, že všetky použité materiály na sviečky samotné aj ich obaly pochádzajú z Portugalska s výnimkou vôní, ktoré sú z Francúzska.

Ako zaobchádzať s použitými olejmi a vyrobiť dokonalú sviečku?

Pokiaľ máte obavu, že sviečka bude voňať po jedle, ktoré ste na oleji práve pripravili, potom sú vaše obavy zbytočné. :) Spísali sme pre vás jednoduchý návod ako si použitý olej môžete sami doma prefiltrovať a vyčistiť. Podobne ako to robia aj v The Greatest Candle.

Parametre
Najčastejšie použitieSviečky
Veľkosť balenia (ks)1
Hodnotenia a recenzie
Produkt nebol hodnotený+ pridať recenziu
Záleží nám na vašom súkromí

Ekokoza má rada cookies! Súbory cookie nám pomáhajú ponúkať správne produkty, príjemné zľavy a ďalšie skvelé služby. Stačí nám dať súhlas na ich používanie.

Upraviť moje voľbyPovoliť všetko