Rúšky a respirátory s jemnou vôňou ruže

Rúšky a respirátory s jemnou vôňou ruže
Nosenie rúšok a respirátorov v období chorob a prechladnutie si môžete aj spríjemniť. Treba si ich jednoducho ovoňať!Viac informácií
Suroviny pre tento receptEsencia Zrodenie
Jednotlivé suroviny nakúpite hneď pod postupom
Popis

Príbeh kvetovej esencie Ružové osvieženie

Rada by som sa podelila o moju novú skúsenosť s kvetovými esenciami Zrodenia. Som pôrodná asistentka a zdravotná sestra, a pracujem v domácej starostlivosti. Ako všetci zdravotníci, aj my v domácej starostlivosti riešime v týchto dňoch používanie ochranných pomôcok a dezinfekcie. a prechladnutie

Na nosenie respirátorov a častú dezinfekciu rúk alkoholickými prostriedkami sme si postupne zvykli. Ale naše respirátory už pri vytiahnutí z obalu nepríjemne "voňali", a pri jej používaní sme ja aj moje kolegyne zaznamenali, že v nich zostávajú nepríjemné pachy z okolia, ako napr. cigaretový dym a pod.

Dýchať tieto "vône" niekoľko hodín denne nie je nič príjemné. A tak som premýšľala, čím si ich nosenie spríjemniť. Intuitívne som skúsila použiť moje obľúbené kvetové esencie, a to najviac Ružové osvieženie, ale aj Strom života. Respirátor, ktorý som si nimi prevoňala, začal príjemne voňať a ľahšie sa aj nosil. Tiež som mala dobrý pocit, že ho aspoň čiastočne dezinfikujem, a to vďaka jemnému alkoholu, ktorý je v nich obsiahnutý.

Tie isté kvetové esencie občas používam aj ako dezinfekciu na ruke. V práci si ich totiž stále dezinfikujem komerčnými dezinfekciami, po ktorých mám ruky boľavé a suché. Preto som vo svojom osobnom živote začala dezinfekciu striedať s použitím Ružového osvieženia, po ktorom má koža na rukách začala reagovať oveľa lepšie. A opäť, vďaka obsiahnutému jemnému alkoholu zostali moje dlane čiastočne aj dezinfikované.

Veľké vďaka jemným kvetovým esenciám Zrodenia aj jej autorke.

Mgr. Hanka Čmochová, pôrodná asistentka a zdravotná sestra

https://www.facebook.com/RuzoveEsence

H.Cmochova@seznam.cz, Olomouc

Kvetová esencia Ružové osvieženie

a výhody jej účinkov pri použití na ochranné pomôcky a do dlaní:

- prináša príjemný pocit osvieženia a ľahkosti, povzbudzuje psychiku a vitalitu aj pri pochmúrnej nálade

- navodzuje pekné emočné naladenie, ktoré vzniká takmer okamžite po vdýchnutí, a to vďaka stimulácii emočnej časti mozgu (amygdaly) cez jemné olfaktorické nervové zakončenia v nosovej sliznici

- účinne zmierňuje podráždenie citlivej pokožky, a stišuje a stará sa o alergickú pokožku

- pokožku v dlaniach robí hydratovanú a hodvábne mäkkú vďaka vzácnemu hydrolátu z ruže damašskej

- má antibakteriálne a dezinfekčné účinky, a efektívne pomáha v procese hojenia drobných raniek

- obsiahnutý jemný farmaceutický alkohol napomáha jej celkovým dezinfekčným účinkom

TIP PRE VÁS: Ružové osvieženie sa skvele osvedčilo aj pri každodennej starostlivosti o pleť tváre, do ktorej sa starostlivo votrie pod bežný denný krém či masážnu zmes, čím sa stalo príjemnou súčasťou ranného skrášľujúceho rituálu.

https://www.facebook.com/KúzelneZrodení/

www.zrodení.com

Články
Záleží nám na vašom súkromí

Ekokoza má rada cookies! Súbory cookie nám pomáhajú ponúkať správne produkty, príjemné zľavy a ďalšie skvelé služby. Stačí nám dať súhlas na ich používanie.

Upraviť moje voľbyPovoliť všetko