Rozjasňujúci telový penivý prach so šípkou, levanduľou a orechmi – jednoduchý návod

Rozjasňujúci telový penivý prach so šípkou, levanduľou a orechmi – jednoduchý návod
Voňavý peelingový prášok, ktorý sa po kontakte s vodou premení na hustú bohatú penu, v ktorej sa schovávajú jemne mleté orechové škrupiny, ktoré kožu hĺbkovo očistí, rozjasňujúce a omladzujúce sušené šípky a uvoľňujúce levandule. Všetko zahalené do posilňujúceho ílu a hojivého ovseného hodvábu. Ako si ho vyrobiť?Viac informácií
Jednotlivé suroviny nakúpite hneď pod postupom
Popis

Rozjasňujúci telový penivý prach so šípkou, levanduľou a orechmi – jednoduchý návod

Voňavý peelingový prášok, ktorý sa po kontakte s vodou premení na hustú bohatú penu, v ktorej sa schovávajú jemne mleté orechové škrupiny, ktoré kožu hĺbkovo očistí, rozjasňujúce a omladzujúce sušené šípky a uvoľňujúce levandule. Všetko zahalené do posilňujúceho ílu a hojivého ovseného hodvábu. Ako si ho vyrobiť?

 

Obľuba a všetky báječné schopnosti Kúzelného prachu z luxusných práškov viedli k túžbe vyrobiť niečo podobné pre potešenie pokožky celého tela. Tu je výsledok!

Suchý mydlový prášok výborne funguje s lufou alebo rozomnutý medzi mokrými dlaňami a parádny na ňom je aj množstvo možných úprav a zmien pri jeho miešaní. Z penivého prachu sa pre pridanie exfoliačného orechového prášku stal navyše veľmi príjemný peeling, ktorý viditeľne omladí, osvieži a rozjasní pleť.

Základ prášku tvorí biely kaolín , teda jemnučký íl, ktorý zbaví pleť nečistôt a zároveň jej dodá minerály. Biely íl dobre zastúpi tiež zeolit. Iným ílom, ako je marocký íl alebo bentonit, by sme sa tu radšej vyhli, pretože sú oveľa hrubšie a drsnejšie.

To najväčšie potešenie pre všetky zmysly a pleť ale vykúzli starostlivo zvolená kombinácia jemne mletých rastlín – rozjasňujúci a vitamínom C oplývajúci šípok a hojivá upokojujúca levanduľa . Nádherne spolu súznia, skvele sa miešajú a dodajú jemnú nevtieravú vôňu. K dokonale rozomletým práškom sme pre hĺbkové vyčistenie a peelingový efekt šupli ešte drvené škrupiny z vlašských orechov , ktoré sú hrubé tak akurát – nežne „škrabú“, napriek tomu kožu nepodráždia a rozhodne neporania.

Zázračne sa z prachu stane hebká pena pomocou SLSa , mierneho tenzidu, ktorý veľmi dobre znáša aj tá najjemnejšia pokožka, z ktorej nežné odstráni maz a nečistoty bez toho, aby ju dráždil. SLSa tiež pomôže pri zmývaní prípravku z pleti a zaistí, že sa íl alebo mleté rastliny nebudú nepekne usadzovať na stenách vane.

Hojivú silu dodáme a všetky čistiace schopnosti vyvážame mliečnym ovseným hodvábom , ktoré upokojí akékoľvek podráždenie a pohladí vysušenú či popraskanú pleť. Kvapka slnečnicového oleja sa postará o to, že sa prášky po otvorení dózičky nerozvíria po kúpeľni a zároveň dodá bohatosť a výživu.

Všetko doplníme kvetinovo ovocnou vôňou frézie a hrušky , ktorá je tak nádherná, že nám došli slová. Vážne, to si musíte čuchnúť! Vôňa je intenzívna, napriek tomu nie vtieravá, a dlhotrvajúca – budete ju cítiť nielen pri kúpeli vo vani, ale jemne aj po utretí uterákom zo svojej čistej pleti.

Rozjasňujúci telový penivý prach so šípkou, levanduľou a orechmi

Čo je na to potrebné?

- 20 gramov bieleho ílu (kaolínu)

- 8 gramov SLSa

- 4 gramy ovseného hodvábu

- 3 gramy orechového práškového exfoliantu

- 1,45 gramu šípkového prášku

- 1,45 gramu levanduľového prášku

- 2 gramy slnečnicového oleja

- 0,1 gramu kozmetickej vône Frézia a hruška

Ako na to?

Skočte si pre jednu zo svojich rúšok a nasaďte si ju na tvár tak, nech si ochránite dýchacie cesty pred možným vdýchnutím rozvírených práškov - to nechceme.

Siahnite po mažiari, mlynčeku alebo miske, v ktorej budete miešať, a všetky sypké ingrediencie si do nádobky odvážte. Trpezlivo a dobre všetko rozomnite a premiešajte. V inej mištičke si zmiešajte slnečnicový olej a vôňu, potom prilejte k suchej zmesi v mažiari. Dbajte na to, nech sa prevoňaný olej, ktorý možno najskôr vytvorí cucek, „rozlepí“ a dostane sa do každého miesta v zmesi.

Keď je zmes nádherne jednotná, premiestnite ju do zvolených dózičiek. Veľmi mu to pristane v papierových obaloch . Na 40 gramov vytvoreného prášku budete potrebovať asi 60ml dózičku , a najlepšie bude fungovať toto skvelé papierové sitko . Ak chcete prášok napríklad nadeľovať v menšom množstve, siahnuť môžete aj po elegantných čiernych vyšších obaloch , ktoré bude potrebovať tri.

Ako to použiť?

Asi lyžičku (alebo lyžicou:)) prachu poprášte navlhčenú lufu, žinku, hubku alebo svoju dlaň (starostlivo dbajte na to, aby sa voda a vlhkosť nedostali do prášku v dóze) a vytvorte hebkú krémovú penu, krúživými pohybmi penu vmasírujte

Prach je aj napriek jeho exfoliačný efekt k pleti veľmi šetrný, s pokojnou mysľou ho môžete používať každý alebo každý druhý deň. Vždy ale počúvajte svoju pleť, najmä pokiaľ je citlivá, a početnosť užitia si prispôsobte.

Chcem to vyrobiť, ale nemám všetky ingrediencie!

Ako vždy, majte na pamäti, že každá zmena zmení aj výsledok a produkt možno bude vyzerať a účinkovať inak ako ten náš.

- Množstvo uvedeného receptu vychádza na 40 gramov prachu. Množstvo jednoducho zmenšíte alebo znásobíte tak, nech si zázraku vyrobíte, koľko potrebujete.

- Namiesto bieleho ílu je možné použiť zeolit . Iné íly tu ale neodporúčame.

- Pokiaľ nemáte prášok z levandule, skúste si sami dokonale namlieť zo sušenej levandule.

- Vyskúšajte aj iné sušené mleté rastliny a prášky z nich. Docielite iné farby, schopnosti a drsnosť.

- Drvené orieškové škrupiny môžete nahradiť iným prírodným exfoliantom .

- Miesto SLSa je možné využiť SCI , ktoré je ale vo forme drobných rezancov. Bude teda potrebné ho najskôr pomlieť.

- Ak nemáte slnečnicový olej, siahnite po inom oleji , ktorý máte radi. Vyberajte ale tie, ktoré nie sú náchylné na žltnutie.

- Ak chcete prach voňavejší, môžete pridať obľúbený esenciálny olej . Dávkujte do 0,5% z celej váhy finálneho produktu a pred pridaním do práškov ho najskôr rozptyľte v oleji.

Články
Záleží nám na vašom súkromí

Ekokoza má rada cookies! Súbory cookie nám pomáhajú ponúkať správne produkty, príjemné zľavy a ďalšie skvelé služby. Stačí nám dať súhlas na ich používanie.

Upraviť moje voľbyPovoliť všetko