Roll-on dezodorant

Jednoduchý recept na výrobu domáceho dezodorantu čisto z prírodných zložiek, pri ktorom môžete mať nielen príjemný pocit z vône, ale aj z toho, že si na seba nemažete nejaké ropné výťažky alebo hliník.Viac informácií
Zakúpte si jednotlivé zložky hneď pod postupom
Popis

Aj keď by sa mohlo zdať, že vyrobiť si doma dezodorant je práca náročná a zdĺhavá, opak je pravdou. Prinášame vám jednoduchý recept na výrobu domáceho dezodorantu čisto z prírodných zložiek, pri ktorom môžete mať nielen príjemný pocit z vône, ale aj z toho, že si na seba nemažete nejaké ropné výťažky alebo hliník.

V dikuzii sa objavil zaujímavý recept na dezodorant. Je od pani Blaženky, ktorá ho podrobila náročnému celodennému testu a obstál na jedničku.

Jemný domáci roll-on dezodorant

A recept na výrobu domáceho dezodorantu je tu:

  1. 5 g oleja z lieskových orieškov (mandľový, jojobový, z pš. klíčkov) + 1 gr olivom 1000 vo vodnom kúpeli zahriať na teplotu, kedy sa emulgátor rozpustí v oleji (cca 65 ° C)
  2. Do 41 g hamamelovej kvetovej vody vmiešať: 1 g kukuričného škrobu + 1 g oxidu zinočnatého av inej miske zahriať na rovnakú teplotu.
  3. Potom pomaly, za stáleho miešania metličkou, vlievať vodnú fázu do oleja – vzniká emulzia. Pretože olivu je v receptúre málo, bude emulzia riedka, ako mliečko, čo je dobre.

Po vychladnutí na teplotu pod 40°C pridať:

  1. 1 g (30 kvapiek) bactipur ten je v receptúre nenahraditeľný
  2. 15 kvapiek EO mäta pieporná - možno nahradiť synergickou zmesou EO - 5 kvapiek šalvia , 5 kvapiek tymian , 5 kvapiek eukalyptus a 5 kvapiek mäta pieporná
    (u pánskeho možno vkvapnúť ešte 3 kvapky tea tree , pre dámy je ale dosť ostrý!) – odporúčam zmes olejčekov, už kvôli faktu, že všetky „regulujú potenie“ a bránia množeniu baktérií, ktoré spôsobujú, že pot zapácha – nie sú tam len pre sviežosť!
  3. 0,3 gr (12 kvapiek) cosgard (konzervant)

Prelejeme do vhodnej roll-on fľaštičky a používame podľa potreby.

Články
Záleží nám na vašom súkromí

Ekokoza má rada cookies! Súbory cookie nám pomáhajú ponúkať správne produkty, príjemné zľavy a ďalšie skvelé služby. Stačí nám dať súhlas na ich používanie.

Podrobné nastaveniePovoliť všetko