Regeneračný a hydratujúci krém s ureou a kobylím mliekom

Výborný krém na kožné problémy od pani Blaženy. Vyskúšala som ho na kožnú vyrážku, na ktorú nezaberala ani kozia srvátka, a na tú ja nedám dopustiť a považujem ju za kožný všeliek!Viac informácií
Jednotlivé suroviny nakúpite hneď pod postupom
Popis

Regeneračný hydratačný krém s ureou a kobylím mliekom proti kožným vyrážkam

Recept


olejová fáza:

kokosový olej panenský (použite „navoňaný“ – krém nie je nijako parfumovaný, tak si užite aspoň jemnú vôňu kokosu)….8 gr

pupalkový olej ….10 gr

Olivom 1000 ….3 gr

Spoločne zahriať vo vodnom kúpeli na 65 ° C (emulgátor sa musí úplne rozpustiť v olejoch).

vodná fáza:
hydroglycerínový macerát z práškov Tepezcohuite aCentella ….20 gr

V inej miske zahriať vo vodnom kúpeli na 65 °C.

Obe fázy by mali mať rovnakú teplotu, v tejto chvíli začneš pomaly vlievať HG macerát do olejov za stáleho miešania metličkou, zložky sa spoja a vznikne ti emulzia, asi ako puding. Po zhruba 3 minútach vložíš svoj krém do studeného vodného kúpeľa a stále miešaš – tým krém rýchlejšie ochladzuješ.

Do vlažného krému, musí mať teplotu pod 40 ° C, pridáš:
4 gr urei (močovina) + 3 gr kobylieho mlieka sušeného – oboje sa rozpustí v 5 ml destilovanej vlažnej vody (hydratácia a výživa)

12 kvapiek cosgard u (konzervant)

10 kvapiek bisabolol u (upokojuje)

…a pokiaľ máte, potom jednoznačne kvapnite 5 kvapiek EO z modrého harmančeka!!!! (pre tieto účely je to úplne senzačný olejček)

HG macerát si vyrobte dopredu:
3 gr prášku TEPEZCOHUITE + 3 gr prášku CENTELLA, 10 gr glycerínu, 40 gr destilovanej vody – zmiešať, nechať 3 dni macerovať, prefiltrovať a použiť do krému (malo by toho byť na dve dávky – ak nespotrebuješ hneď, kvapni do zvyšku 3 kvapky COSG a ulož v chladničke – vydrží dlhšie ako 3 mesiace)

Skúste si o TEPEZCOHUITE a CENTELLA (gotu kola) vyhľadať nejaké informácie, spĺňajú, čo sľubovali, až som bola sama prekvapená. Ostatne sú to byliny používané stovky, možno aj tisíce rokov a naši pra, pra, predkovia veľmi dobre vedeli, čo im pomáha……….

autor receptu: Blažena

Články
Záleží nám na vašom súkromí

Ekokoza má rada cookies! Súbory cookie nám pomáhajú ponúkať správne produkty, príjemné zľavy a ďalšie skvelé služby. Stačí nám dať súhlas na ich používanie.

Upraviť moje voľbyPovoliť všetko