Recept na camembert

Recept na camembert
Tiež si radi pochutnáte na grilovanom camembertu? S nami si môžete vyrobiť svoj vlastný! Domáci camembert je lahodný a jeho výroba je ľahšia, než sa môže zdať.Viac informácií
Zakúpte si jednotlivé zložky hneď pod postupom
Popis

RECEPT NA VÝROBU CAMEMBERTU

Čo je na domáci camembert potrebné:

syridlo mikrobiálne Chy-max

chlorid vápenatý

kultúra Flora Danica

camembertská kultúra

Mlieko – kravské, kozie, ovčie, aké máte k dispozícii

Alebo si to celé uľahčite a siahnite po pripravenej ekokozíj sade na výrobu camembertu

Ako na domáci camembert:

Mlieko najskôr spasterujeme. Teda zahrejeme na 64 ° C, odstavíme a necháme pol hodiny stáť.

Po tridsiatich minútach hrniec s mliekom schladíme na teplotu 35-37 ° C a pridáme mezofilnú kultúru a kultúru na camembert.

Kultúru necháme prekysať cca 50 minút (minimálne však pol hodiny), potom pridáme chlorid vápenatý a syridlo. Mlieko by pri syrení malo mať medzi 28-33 stupňami. Pridáme teda chlorid a syridlo a riadne premiešame.

Ustálime hladinu mlieka a necháme syriť. Doba syrenia sa líši podľa množstva syridla, pri mäkkom syre budeme chcieť syriť cca 40 minút.

Sýrime tak dlho, kým sa nám vytvorí lomová syrenina. Poznáme to tak, že vpichneme nôž do mlieka a zľahka ho nadvihneme. Ak sa vytvorí tzv. pusinka (jednoducho ak zvládneme syreninu ľahko nadvihnúť), máme hotovo. Ak nie, ešte počkáme.

Pokiaľ je syrenina pevná, nakrájame ju zvisle aj vodorovne, na mriežku o veľkosti cca 2x2 cm, necháme syrinu chvíľku zatiahnuť, teda odpočinúť cca 10 minút.

Syr vo formách pravidelne otáčame. Po 20 hodinách vyberieme s foriem, syr nasolíme (soľný nálev 18-20, 250g syra ponecháme 30 minút). Syr necháme odkvapkať a po hodine ho uložíme na mriežku, aby pleseň mohla rásť. Podmienky pre zrenie: maximálna teplota v miestnosti 16 oC, minimálna 9°C. Vysoká vlhkosť. Po cca 7 dňoch je syr hotový.

Články
Záleží nám na vašom súkromí

Ekokoza má rada cookies! Súbory cookie nám pomáhajú ponúkať správne produkty, príjemné zľavy a ďalšie skvelé služby. Stačí nám dať súhlas na ich používanie.

Podrobné nastaveniePovoliť všetko