Pot rouge (farebný balzam na pery aj tváre)

Pot rouge (farebný balzam na pery aj tváre)
Jednotlivé suroviny nakúpite hneď pod postupom
Popis

Dnešné DIY je inšpirované slávnym Pot Rouge od Bobbi Brown - a snáď každý musí uznať, že sa jedná o strašne šikovnú vec. Nech žije multifunkčná kozmetika, a téglik s farebným obsahom použiteľným pre pery aj tváre je jej kráľom.

01

Téglik priamo od kozmetickej značky zaobstaráte +- za 680 Kč - pre niekoho prijateľná cena, ja sa za dekoratívku snažím utrácať o dosť menej, a nie je nič jednoduchšie, než si téglik namiešať doma za použitia prírodných ingrediencií. Verzia, ktorú vám dnes naservírujem v spolupráci s eshopom Ekokoza (ktorý pre vás má opäť darček, viď dole), má navyše SPF 15, čo tiež nie je na zahodenie.

Budete potrebovať:

  • makadamiový olej – napr. tu
  • malinový olej – napr. tu
  • marhuľový vosk – napr. tu
  • červený oker (samozrejme je možné použiť iné farbivo, ak máte radšej studenejšie tóny, môže sa vám páčiť napríklad upečená a rozomletá červená repa) – napr.
  • mica glitter (nemusí byť) – napr. tu
  • kalíšky na hotový výrobok – napr. tu

02

Postup:

V jednom z olejov rozmiešajte červený okr – tento krok nie je úplne nutný, každopádne sa ale potom vo vodnom kúpeli lepšie a rýchlejšie zmieša farba s ostatnými zložkami. Ja som použila 1 diel červeného okru na 3 diely makadamiového oleja.

Do nádobky vhodnej pre vodný kúpeľ vlejte pripravenú zmes, pridajte 3 diely malinového oleja a 5 dielov marhuľového vosku. Zmes by mala mať ľahučká ovocnú vôňu. Pokiaľ chcete pridať lesk, stačí nabrať pigment na špičku noža. V prípade mica prášku sa nemusíte báť trblietok, prášok je neskutočne jemný a len jemne podčiarkuje farbu.

Pokiaľ nahradíte časť okru kakaom a pridáte o niečo viac bronzového či zlatého mica prášku, vznikne vám mimochodom pekný bronzer.

Zmes rozpustite vo vodnom kúpeli a za stáleho šmrdlání špajdľou prelejte do pripravených kalíškov.

Až zmes zatuhne, môžete juchat nad pekne roztierateľnou a vysoko pigmentovanou farbou, ktorá má nadstavbu v podobe ošetrujúcej zložky. Malinový olej, ktorý má sám o sebe SPF 50, dáva výslednému produktu SPF cca 15, navyše je bohatý na vitamíny A a E, je vysoko hydratačný a bojuje proti zápalom a ekzémom. Neupcháva póry, čím sa môže chváliť aj makadamiový olej. Ten je jedným z najvyššie cenených olejov pre suchú alebo starnúcu pleť, má hojace účinky, na pleti nepôsobí príliš mastne a štruktúrou je podobný kožnému mazu.

Marhuľový olej je zmesou marhuľového vosku a hydrogenovaného olivového oleja, je bohatý na vitamíny C a E, má byť dobrým pomocníkom pre aknóznu pleť, zvláda hojiť drobné ranky a prechádzať jazvičkám a perfektne uchováva vlahu.

03

Balzámok sa krásne rozotiera, vďaka obsahu ľahkých olejov a vosku je čoskoro olejová zložka vpitá do pokožky, farba ale pretrvá ďalej a dá sa zintenzívniť vrstvením.

Ja som na kalíšky ešte nakreslila etiketu - dievčatko s oranžovými vlasmi som blonďavé ja, dievčatko s čiernymi vlasmi je moja najlepšia kamarátka - brunetka. Holt má farebné perá so Šmoulinkou obmedzený možnosti. (Vo veku, kedy bolo cool nosiť rovnaké veci, pliesť si náramky a zapletať jeden vrkoč z vlasov dvoch ľudí, sme s L. cestovali po Európe, zúčastňovali sa fór Európskeho parlamentu mládeže a snívali o tom, že sa staneme europoslankyňami. Už nás to prešlo a pubertálne kamarátske veci, ktoré sme zameškali, si minimálne ja užívam o to viac. Tá irónia.)

Tak, ďalší jednoduchý DIY projekt je na svete.

Autorka Michaela Onuferová a viac sa dozviete na blogu kissabee.cz

Články
Záleží nám na vašom súkromí

Ekokoza má rada cookies! Súbory cookie nám pomáhajú ponúkať správne produkty, príjemné zľavy a ďalšie skvelé služby. Stačí nám dať súhlas na ich používanie.

Upraviť moje voľbyPovoliť všetko