Nadýchaný krém na všetko zo Zimného lesa

Nadýchaný krém na všetko zo Zimného lesa
Jednotlivé suroviny nakúpite hneď pod postupom
Popis

Nadýchaný krém na všetko zo Zimného lesa

 

Ľahulinký, nadýchaný ako obláčik, napriek tomu neuveriteľne vyživujúci, s božsky hebkou a krémovou konzistenciou – taký je náš luxusný (nielen) zimný krém na všetko, ktorý poteší pokožku celého tela, suché ruky, drsné lakte aj citlivú pleť tváre.

nadýchaný

Krém na všetko a pre všetkých

Napriek tomu, že je krém hutný a naozaj bohatý, prekvapivo rýchlo sa vstrebáva. Takže pokiaľ vás nebaví pocit ulepených rúk alebo mastná obrazovka na telefóne a všetkým ostatným, čoho sa vaša nakrémovaná pleť dotkne, bude tento zázrak priamo pre vás. Jemná vôňa tea tree si podmaní príslušníkmi oboch pohlaví a pre jeho univerzálne použitie a rýchlu dávku jemnosti a hydratácie sa hodí aj pre nadšených cestovateľov alebo osoby večne nestíhajúce a ponáhľajúce sa.

 

Radosť vyrábať aj rozdávať

Skrátka a dobre, náš krém zo série Zimný les si jednoducho musíte vyrobiť :) Pre seba, ako darček pre vašich milých na Vianoce alebo ako skvelého pomocníka do chladných mesiacov. Umiešané je za pár minút, tvorbu zvládnu aj úplní kozmetickí začiatočníci a potreba je iba vodný kúpeľ, tyčový mixér a kuchynská váha. Tak bez obáv do toho, nebudete ľutovať!

nadýchanýv

Prečo práve tieto ingrediencie?

Pretože je krém súčasťou našej novej vianočnej série Zimný les , túžili po sme krásnej snehobielej farbe, nadýchanej konzistencii a lesnej vôni, ktorú ocenia muži aj ženy. Božskú textúru vytvorí skvelý prírodný Ecocertem schválený emulgátor Olivom 1000 odvodený z olivového oleja. Olivom 1000 okrem ľahkosti a jemnosti zaistí aj dlhotrvajúcu hydratáciu pokožky. K nemu sme pridali aj cetearyl alkohol , ktorý zmäkčuje a vyhladzuje pleť (čo v zime určite oceníme), a navyše stabilizuje emulzie.

Preč so suchými miestami, podráždením, pupienky aj svrbením

O zimnú lesnú vôňu sa postará tea tree hydrolát , ktorý sme zvolili nielen pre vôňu, ktorá roziskrí tmavé dni, ale aj pre jeho schopnosť zamedziť svrbeniu a podráždeniu pokožky, ktoré chlad a mráz často spôsobuje. Ak vás navyše v zime trápi zvýšená tvorba ekzémov a vyrážok (nie ste sami :)), tea tree pomôže aj s týmito neduhmi. Nám vôňa tea tree v kréme stačí, ale ak sa chcete vyšantiť a rozvoňať si krém ešte viac, odporúčame siahnuť po ďalších „stromových“ vôňach, ako je borovica alebo cyprus, ktoré nás budú sprevádzať celou zimnou sériou. Pred použitím esenciálnych olejov do formulácie ale dobre zvážte, či krém vyrábate s cieľom použitia na všetko – vrátane tváre. Citlivá pokožka tváre, najmä očného okolia a pier, si s výraznými esenciálnymi olejmi veľmi nerozumie, preto, ak chcete krémom premazávať aj tieto miesta, radíme obstaraniu vône nechať iba na tea tree hydrolátu.

nadýchanývv

Do bitky proti chladom vysušenej pokožke sme povolali tiež našich zimných obľúbencov – úplne neprekonateľné cupuacu maslo , ktoré si poradí s akýmkoľvek podráždením a poškodením pokožky bez toho, aby ju zanechávalo mastnú, a všetkými milovaný arganový olej ; hydratáciu a pevnosť prinášajúcu panthenol , čo upokojí prípadné zimné svrbenie; ochranný a upokojujúci ovsený proteín , ktorý pleti dodá hebkosť a pružnosť, a zvlhčujúci a proti pupienkom, ekzémom i vráskam bojujúci práškový koloidný ovos . Výbava do zimy ako stvorená, čo hovoríte?

Nadýchaný zimný krém na všetko s lesnou vôňou

nadýchanývv

Čo je na to potrebné?

nadýchanývvv

 

 

nadýchanývvvvv

Ako na to?

Pripravte si vodný kúpeľ.

Odvážte vodu, hydrolát, glycerín, ovsený proteín a panthenol do menšej žiaruvzdornej nádobky (zaváračky fungujú skvele!) – to je naša vodná fáza. Do inej, väčšej a ideálne vyššej nádoby, odvážte olejovú fázu, ktorú tvorí olej, maslo, Olivom 1000 a cetearyl alkohol. Obe nádoby dajte do vodného kúpeľa, teplotu udržujte skôr nižšiu.

Asi po štvrť až pol hodinke by malo byť všetko v olejovej fáze rozpustené, pokiaľ nie je, počkajte, kým nebude všetko pekne tekuté. Potom obe fázy vyberte z vodného kúpeľa. Do nádoby s vodnou fázou, kde je voda, hydrolát, glycerín, proteín a pantenol, primiešajte koloidný ovsený prášok.

Prilejte vodnú fázu do olejovej a silikónovou stierkou pekne premiešajte. Potom siahnite po ručnom mixéri a opatrne premixujte. Najprv používajte skôr krátke pulzné mixovanie, aby horúci olej a maslo ako tornádo nevystrekli z nádoby a nepotriesnili všetko, vrátane vás :) Mixujte asi tri až štyri minútky, potom nechajte na niekoľko minút odstáť a zase premixujte. Toto opakujte, kým nebude pohár (a teda aj produkt v ňom) vychladnutý.

nadýchanývvvvvv

Keď je produkt krásne krémový a hutný, primiešajte vitamín E a konzervant Cosgard. Potom krém premiestnite do zvolenej nádobky – mu to pristane v skle, v tubičke aj v hliníku.

Krém obsahuje vodu, takže rozhodne použite Cosgard alebo iný širokospektrálny konzervant. Vitamín E zase ochráni oleje pred žltnutím. Výdrž výrobku závisí od mnohých faktorov, najmä ale od toho, v akom čistom prostredí as ako umytým náradím budete pracovať, pokiaľ možno, pred výrobou všetko dobre vydezinfikujete. Napriek tomu ale majte na pamäti, že naša kuchyňa nie je sterilným laboratóriom, výrobok preto kontrolujte a akonáhle si všimnete akékoľvek zmeny vo farbe, vôni alebo textúre, bez milosti sa s ním rozlúčte. Pokiaľ sa rozhodnete krém darovať na Vianoce alebo iným príležitostiam, odporúčame ho vyrobiť najskôr mesiac vopred, nech si ho obdarovaný šťastlivec stihne poriadne užiť :)

nadýchanývvvvvvv

Chcem to vyrobiť, ale nemám ingrediencie, čo sú v recepte!

  • Tea tree hydrolát môžete samozrejme nahradiť inou obľúbenou kvetovou vodou, prípadne vodou destilovanou. Ak použijete destilovanú vodu, treba počítať s tým, že krém voňať nebude.

 

  • Ovsený proteín zastúpi akýkoľvek iný hydrolyzovaný proteín alebo tekutý hodváb.

 

  • Ak nemáte Olivom 1000, môžete vyskúšať emulgačný vosk NF alebo BTMS . Počítajte ale s menej delikátnou textúrou.

 

  • Namiesto arganového oleja môžete použiť v podstate akýkoľvek iný obľúbený tekutý olej.

 

 

  • V tejto koncentrácii bude namiesto cetearyl alkoholu fungovať aj cetyl alkohol . Prípadne možno cetearyl/cetyl alkohol nahradiť rastlinným maslom, ale výsledný produkt nebude taký hutný.

Plánujete vyrábať darčeky na Vianoce?

Články
Záleží nám na vašom súkromí

Ekokoza má rada cookies! Súbory cookie nám pomáhajú ponúkať správne produkty, príjemné zľavy a ďalšie skvelé služby. Stačí nám dať súhlas na ich používanie.

Upraviť moje voľbyPovoliť všetko