Letné telové maslo s jemným ligotom a exotickou vôňou

Letné telové maslo s jemným ligotom a exotickou vôňou
Jemné telové maslo stvorené do prichádzajúcich letných dní! Farbou pripomína horúce slnko, pleť zahalí do exotickej ananásovej vône a dodá jej sviežu iskru a zdravý vzhľad. Telové maslo je plné antioxidantov a látok ochraňujúcich kožu pred poškodením a jeho výroba zaberie len pár minút.Viac informácií
Jednotlivé suroviny nakúpite hneď pod postupom
Popis

Letné telové maslo s jemným ligotom a exotickou vôňou

Jemné telové maslo stvorené do prichádzajúcich letných dní! Farbou pripomína horúce slnko, pleť zahalí do exotickej ananásovej vône a dodá jej sviežu iskru a zdravý vzhľad. Telové maslo je plné antioxidantov a látok ochraňujúcich kožu pred poškodením a jeho výroba zaberie len pár minút.

Než sa pustíme do výroby slnka pripomínajúce voňavé lahôdky, musíme prehodiť niekoľko slov o úžasných ingredienciách, ktoré sme do neho šupli. Všetko v ňom má totiž svoj význam a nezastupiteľnú úlohu!

Slniečkovo

Chceli sme vytvoriť produkt, ktorý v lete dosť namáhanej pleti dodá potrebnú výživu a ochranu. prázdniny tráviť v českých luhoch a hájoch:). Zrodila sa predstava telového masla, ktoré pleti dodá zdravý šťavnatý vzhľad a jemný lesk , čo podporí farbu slnkom pobozkanej kože . Maslo, ktoré prinesie prirodzenú ochranu pred slnečnými lúčmi a zároveň upokojí podráždenú pleť po opaľovaní . A podarilo, výsledok je neprekonateľný!

Všetci do party

Kúzlo a sila tohto masla tkvie v akurátnej kombinácii rastlinných masiel a olejov, ktoré sú do letných dní ako stvorené.

Mango maslo

Základ tvorí mangové maslo , ktorého prednosťou číslo jedna je parádna vstrebateľnosť – nezanecháva na pokožke nepríjemnú mastnotu a nedusia naše póry. To posledné, čo v horúcich dňoch chceme, je, aby sme sa „lepili“ ešte viac, než je treba. To samozrejme nie je všetko, mangové maslo je totiž skutočne schopný produkt. Vieme, že slniečko akosi urýchľuje proces starnutia pleti - a mango maslo pôsobí ako účinná brzda. Obsahuje množstvo antioxidantov, ale aj vitamín E, ktorý pôsobí proti vráskam, ale funguje aj ako ich skvelá prevencia. Úžasne hydratuje suchú pokožku a hodí sa aj na jemnú starostlivosť o ekzematickú pokožku. Mango maslo navyše výborne „zmizíkuje“ strie a jazvičky, ktoré nás v lete vnútorne trápia viac ako v chladných dňoch, keď sme zahalení vo svetroch a nohaviciach.

Karanja olej

K mangovému maslu sme pridali karanja olej , novú hviezdu leta, o ktorom si môžete celý článok prečítať tu . Karanja olej je nesmierne bohatý na omega-9 nasýtené kyseliny, ktoré výrazne napomáhajú hojeniu a regenerácii pleti. Obsahuje veľké množstvo flavonoidov, ktoré sú známe pre antioxidačné schopnosti a pre pozitívne prínosy na ľudský organizmus. Flavonoidy navyše výborne pôsobia proti UV žiareniu, ktoré vedia absorbovať. Karanja olej teda zvyšuje „odolnosť“ kože proti slniečku a chráni ju pred poškodením. Nášmu maslu dodá nielen skvelé účinky, ale aj nádhernú, sýto oranžovú farbu.

Mrkvový a malinový olej

Malinový a mrkvový olej sú stálice letnej kozmetiky. Sú neprekonateľné pri výrobe po-opaľovacích prípravkov na pleť aj do ochranných formulácií na vlasy. Tieto dva prírodné zázraky sú často spájané s vysokým ochranným faktorom SPF - to ale nie je tak jednoznačné, skôr sa ukazuje, že do opaľovacích prípravkov na pleť je lepšie siahnuť po iných olejoch - ak Vás zaujíma problematika rastlinných olejov na opaľovanie viac, rozhodne si nenechajte ujsť tento článok . To ale neznamená, že by si malinový a mrkvový olej nezaslúžili pozornosť a miesto na kozmetickej poličke. Naopak!

Malinový olej je vysoko bohatý na vitamín E, vďaka čomu je používanie malinového v lete, keď sa vrátite od vody alebo z parku, skoro nutnosť! Medzi jeho skvelé vlastnosti patrí aj to, že ich pôsobí ako antioxidant, a spomaľuje teda proces starnutia kože, čo v lete, keď je naša pokožka zaťažovaná viac ako inokedy, určite uvítame.

Jasne slniečkový mrkvový olej plný beta-karoténu a vitamínu A, B, C, D aj E pokožku udržuje v prepychovom stave, aj keď jej dávame poriadne zabrať. Je skvelý do všetkých formulácií pre zrelú alebo unavenú pleť (čo máme v lete všetci, či už nám je osemnásť alebo osemdesiat :)), urýchľuje hojenie a regeneráciu. Navyše vďaka karotenoidom pokožke dodá tmavší nádych a zdravý vzhľad a zároveň predĺži výdrž opálenia.

Vitamín E

Je dôležité mať správnu dávku všetkých vitamínov as vitamínom E to platí aj zvonka. Na našu pokožku má spevňujúce účinky, rovnako ako mango maslo a karanja olej pôsobia aj proti jazvám, je to prírodný anti-age prostriedok a môže nám pomôcť k žiarivej pokožke.

Ananásová vôňa

Mango, maliny, mrkva… jeden by hneď čakal lahodné chute a osviežujúce vône. Lenže! Tieto rastlinné tuky sa vyrábajú zo semien, nie zo šťavnatej dužiny, takže vôňu nášmu maslu neprinesú. Čo nám ale vôbec nevadí! S vôňou sa vďaka tomu môžeme vyhrať a vybrať tú, ktorú chceme v lete čuchať. Pretože je maslo krásne žlto-oranžové, nám sa k nemu hodí svieža sladká vôňa zrelých ananásov , ktorá má moc preniesť nás, aspoň v myšlienkach, pod slnečník na piesočnatú pláž vedľa špliechajúceho oceánu. Ak si ananás s vašim nosom nerozumie, samozrejme siahnite po vôni inej, výborný bude napríklad melónový alebo mangový aromatický extrakt (tie môžete pridať aj do jedla!), parádu urobí vôňa mimózy a žltého melónu alebo napríklad šťavnatá citrusová kompozícia Citrus burst .

Trocha ílu

A tu malá vychytávka… Do telových masiel s obľubou pridávame trochu ílu. Nielenže produkt pekne zahustí a spevní, ale hlavne zaistí maslu príjemnú „suchosť“ v zmysle toho, že po namazaní si nebudete pripadať ako mastné oko. My sme použili kombináciu bentonitu a bieleho kaolínu , siahnuť ale môžete napríklad po žltom íle , ktorý sa budete výborne hodiť k našim olejom.

Štipka mica prášku

Pokožka slnkom pobozkaná máva nádhernú farbu, ale ak je slniečka príliš, môže pôsobiť matne a tak trochu povädnuto. Zdravý lesk a jemný ligot pokožke dodá štipka zlatého a broskyňového mica prášku , ktoré pleť rozžiaria a vy sa ako hviezda, ktorú už dávno ste, budete blýskať vo svite slnka i mesiaca :)

Zložky letného krásavca poznáme, tak už ho poďme vymiešať!

Slniečkové telové maslo s exotickou vôňou a jemným leskom

Čo je na to potrebné?

- 30 gramov mangového masla

- 15 gramov karanja oleja

- 10 gramov malinového oleja

- 7 gramov mrkvového oleja

- 1,5 gramu obľúbeného ílu

- 1 gram vitamínu E (v oleji)

- 0,5 gramu ananásovej vône

- podľa chuti mica prášku Sunbeam Gold a Just Peachy

- nádobka s obsahom aspoň 60 ml (napríklad táto z tmavého skla bude úplne nádherná)

Ako na to?

Pripravíme si vodný kúpeľ, takže trochu väčší hrniec, do ktorého napustíme tri až päť centimetrov vody. Hrniec šupneme na platňu a necháme vodu ohrievať. Do žiaruvzdornej mištičky si odvážame mango maslo, karanja olej, malinový olej, mrkvový olej a íl. Misku vložíme do pripraveného vodného kúpeľa a všetko necháme na miernom plameni rozpúšťať.

V medzičase si pripravíme si chladiacu misu, ktorá je dostatočne veľká na to, aby sa do nej zmestila mištička, ktorá sa nám ohrieva. Zhruba do polovice ju potom naplníme studenou vodou a kockami ľadu. Tento krok nevynechávajte, prípravok budeme pri miešaní ochladzovať, vďaka čomu si získa nezameniteľnú hebúčku textúru a jemnú konzistenciu.

Keď sa nám všetko rozpustí, vyberieme žiaruvzdornú misku z vodného kúpeľa a vložíme ju do misy s ľadom. Približne minútu pekne miešame, a potom prikvapneme vitamín E, ananásovú vôňu a ak chceme, po štipke od oboch mica práškov.

Miešame tak dlho, kým sa nevytvorí „stopa“ – mydlári vedia, nemydlári budú čakať, až za sebou naša vareška či iné miešadlo začne zanechávať slabú cestičku – hmota tak je akurát taká tuhá, že po premiešaní v zmesi bude na chvíľu vidieť stopa varešky. Hľadáme konzistenciu napríklad medu alebo kondenzovaného mlieka. V tejto fáze už krém môžeme začať dávkovať do nádobky.

Následne necháme aspoň 6 hodín odležať, ale pozor, neponáhľať a do chladničky krém nedávať!

Po trpezlivom čakaní si už môžeme užívať svoje nové letné telové maslo s exotickou vôňou a výnimočnými schopnosťami. Využiť ho potom môžete aj pri masáži, konzistencia je pre to ako stvorená, maslo sa po kontakte s vlahou pokožko začne hneď rozpúšťať, výborne sa rozotiera, vstrebáva sa tak akurát rýchlo a úžasná vôňa na relaxáciu len napomôže! No a nebojte sa, aj keď je maslo takto žiarivo oranžové, vy takú farbu mať nebudete!

Články
Záleží nám na vašom súkromí

Ekokoza má rada cookies! Súbory cookie nám pomáhajú ponúkať správne produkty, príjemné zľavy a ďalšie skvelé služby. Stačí nám dať súhlas na ich používanie.

Upraviť moje voľbyPovoliť všetko