Krémové očné tiene/linky

Krémové očné tiene/linky
Výroba krémových očných tieňov? Žiadny problém!Viac informácií
Zakúpte si jednotlivé zložky hneď pod postupom
Popis

Krémové očné tiene/linky

Výroba krémových očných tieňov? Žiadny problém!

01.png
 
 
Prajem krásny zelený štvrtok všetkým! Prinášam vám Ekokozí recept na apríl – a hoci je počasie príšerné, aj tak som sa rozhodla jar privítať nejakými tými farbami; koniec koncov, v poslednej dobe sa snažím o dekoratívnu kozmetiku , a očné tiene/linky/v správnej farebnej kombinácii aj tvárenka sú len logickým pokračovaním radu korektora a BeeBee krému . Pokiaľ ale farbám nefandíte, prispôsobte si ich podľa seba – podľa tohto receptu namiešate aj svetlý základ na očné viečko alebo naopak uhlovo čierne linky ; prírodné suroviny sú samozrejmosťou a perfektná konzistencia aj výdrž bonusom.
 
 
Ak už viete, ako to tu chodí, je vám jasné, že s novým receptom prichádza nový olej – a tentoraz padla voľba na marhuľový .
 
 
 
02.png
 
 
Na očné tiene či linky budete potrebovať:
 
 
Postup:
 
Opäť sa nejedná o nič zložité, len pozor, že tento recept je v množstve hmotnostnom, nie pomerovom ; uvádzané množstvá vám plus mínus dajú objem kalíška z Ekokozy , v ktorom tiene uchovávam ja.
 
Vo vodnom kúpeli najskôr rozpustite 4g vosku, 2g masla a 3g oleja . Pretože som recept vytvárala na internáte, zvíťazila lenivosť a ja som zistila, že mäkké maslo a vosk je možné rozohriať aj vo falošnom vodnom kúpeli – stačila mi varná kanvica:-) Zmes nechajte mierne vychladnúť. Pokiaľ používate prírodný kofeín a tekutý hodváb (dôvody, prečo je dobré tieto dve položky zakomponovať, uvediem nižšie) , prikvapnite cca 1g hodvábu a medzi prstami rozdrobte štipku kofeínu – jeho celkové množstvo v zmesi by nemalo presiahnuť 2%. Všetko zmiešajte – aktuálne máte základ na výrobu očných tieňov , môžete pokračovať s jednou farbou, alebo základ rozdeliť.
 
03.png
 
Základ preneste na plochý tanier alebo misku (ideálne vopred ošetrenú grepovým extraktom pre dokonalú čistotu) , kde sa budete môcť dostatočne vyšantiť – aby boli tiene dokonale homogénne , budete prášok so základom trieť dohromady. Cieľom je poskytnúť toľko suchej zmesi, aby tieň už ďalší prášok nemohol pojať – pri nižšom obsahu suchej zložky by bol tieň mastný, zaliezal by do vrások a jeho pigmentácia by bola zlá, nehľadiac na to, že by bol nános farby nerovnomerný.
04.png
 
Na uvedené množstvo základu som pre fialový tieň spotrebovala 6g farebného oxidu a 7g bieleho základu - je samozrejme na vás, aké zvolíte farby, a pre sýte, nepastelové farby môžete oxid titaničitý úplne vynechať. Pridala som aj cca 1g lesklého prášku mica , ktorý je len ľahko pozorovateľný. Všeobecne preferujem matnejšie tiene; ak ste priaznivcami tých lesklých, nebojte sa prášku prisypať výdatné množstvo. Odporúčam ale prisypávať prášky postupne, jednak kvôli kontrole odtieňa, jednak moje suroviny môžu práve sať inak, než tie vaše. Pokiaľ máte k dispozícii aj glycerín, kvapnite k zmesi cca 2g. Všetko dokonale „utrite“ a preneste tieň nožom do pripraveného kalíška.
 
Nakoniec vám stačí vyhrať sa s etiketou a voalá, tieň podľa vášho gusta je na svete!
 
Ja tvorila fialovú a ružovú z prostých dôvodov – ružové tiene mám k svojej poväčšine zelenej (rada sa počas dňa mení) farbe oka rada, ale nájsť ten pravý je ťažké. Ak si kúpite pastelovú ružovú , vyzerá na oku bielo. Ak si kúpite tmavšiu ružovú , už je veľmi ostrá a akoby do fialova. Ku všetkému väčšinou obsahujú trblietky, čo nemusím. Fialovú mám zafixovanú ako farbu, ktorá mojim očiam sedí, pripadá mi ale, že padne snáď každej dúhovke. Opäť som chcela odtieň, ktorý nie je tmavý (to vzhľadom na svoje umenie vyzerám ako po prehranom zápase v ringu) ani príliš kriedovo svetlý.
 
Krémovú konzistenciu preferujem ; jednak som sa štetcovi nemožná, jednak sa s nimi lepšie robia pekné linky, ktoré som si pri fialovej farbe hneď zamilovala.
 
05.png
Kvôli tomu, ako je vonku celé dni zamračené, som fotila s bleskom; ružová na fotke je adekvátna tej mojej, ale fialová je viac fialová, než vyzerá na fotke.
 
Čo sa pridávania kofeínu a hodvábu týka, dokážu tiene pozdvihnúť na ďalší level. Ošetrujúci základ sa už tak o viečko stará, ale kofeín citlivú jemnú kožu ešte spevní, čo ocenia hlavne tie z nás, ktoré už siahajú po anti-aging krémoch (tip: ak robíte očný korektor, pridajte kofeín tiež) . Tekutý hodváb je jednak antioxidantom, malo by predlžovať životnosť výrobku , jednak pomáha tieňom k hladšiemu nanášaniu a lepšej textúre . Nemusíte sa báť toho, že je na vodnej báze, zatiaľ čo zvyšok surovín je na báze olejovej; suchá zložka sa o to postará.
 
07.png
Ten istý problém; v skutočnosti sú tiene o niečo sýtejšie.
 
Ak vás zaujíma, ako je to s výdržou , nemôžem sa sťažovať. Tiene mám vymiešané chvíľku, ale už prežili skúšku bulením aj power jogou , a to prosím ten istý nános tieňov. Ak ich plánujete nanášať na celé viečko, čo ja robím s ružovými, mierne ich zafixujte transparentným púdrom , aby sa nezlievali v záhybe; zapudrovanie samozrejme tiež predĺži ich trvanie. Na nanesenie je tieni treba úplne minimálne množstvo , s jedným kalíškom si vystačíte naozaj dlho.
 
 

09.png

Články
Záleží nám na vašom súkromí

Ekokoza má rada cookies! Súbory cookie nám pomáhajú ponúkať správne produkty, príjemné zľavy a ďalšie skvelé služby. Stačí nám dať súhlas na ich používanie.

Podrobné nastaveniePovoliť všetko