Kremelina - čo to je, ako s ňou očistiť telo a mnoho ďalšieho

Kremelina - čo to je, ako s ňou očistiť telo a mnoho ďalšieho
Čo ak vám poviem, že existuje prášok, ktorý zvládne zatočiť s rôznymi škodcami v domácnosti a zároveň pomôže vášmu zažívaniu alebo podporí rast vlasov a nechtov? Čo je to za zázrak? Tak prosím, kremelina! Viac informácií
Suroviny pre tento receptKremelina
Jednotlivé suroviny nakúpite hneď pod postupom
Popis

Kremelina sa vám bude hodiť na veľa vecí, preto ju majte doma vždy po ruke. Treba však rozlišovať medzi jej dvoma druhmi. Tie sa totiž vyznačujú zásadnými rozdielmi.

Chemická analýza

SiO2 … 94.2%

Al2O3 … 2.5%

Fe2O3 … 0.9%

CaO … 0.5%

K2O … 0.4%

SO3 … 0, 4%

MgO … 0.3%

P2O5 … 0.3%

Na2O … 0.2%

TiO2 … 0.2%

Mn2O3 … 0.1%

Strata zapálením … 3.34%

DIATOMICKÁ ZEMINA

Kremelina nie je nijako škodlivá, ale keďže sa jedná o jemný prášok, osoby trpiace na astmu by mali používať rúško a pri manipulácii buďte opatrní.

Zabráňte vniknutiu kremeliny do očí. Pri zasiahnutí očí ich dôkladne vypláchnite. Kremelina vysušuje pokožku.

Kremelina je nespevnená (sypká) hornina, ktorá je tvorená väčšinou opálovými schránkami rozsievok (jednobunkové riasy), podľa ktorých sa označuje tiež ako rozsivková zemina. Ďalším používaným názvom je diatomit, zahŕňajúci horniny zložené z diatóm (schránok rozsievok) rôzneho stupňa spevnenia. Okrem schránok rozsievok a ich úlomkov sú v kremelinách zastúpené ílové minerály, najčastejšie kaolinit a illit.

Kremelina je veľmi jemnozrnný, práškovitý až ílovitý sediment. Ak je čistá, má bielu až krémovú farbu, býva aj zelenkavá, šedá, hnedavá podľa prímesí.

Kremelina je prírodný a organický zdroj rastlinného kremíka. Sladkovodné usadeniny diatómu sú použiteľné na konzumáciu ako pre zvieratá, tak pre ľudí, pretože sa jedná o najčistejšiu formu kremeliny. Nie všetka kremelina je vhodná na konzumáciu: napríklad v Amerike sa nachádza 600 ložísk kremeliny, ale len štyri ložiská sú vhodné na ľudskú konzumáciu podľa štandardov FDA. Väčšina ľudí má nedostatok minerálneho kremíka v organizme, ktorý je okrem iného nevyhnutný na vstrebávanie a ukladanie vápnika do kostí.

V dnešných obilninách je nedostatok kremíka. Pred rokmi, bol obsah oxidu kremičitého v našich potravinách primeraný, ale s dnešnými hybridmi a pestovaním na vyčerpanej pôde, je len asi 1/3 oxidu kremičitého z celkovej potreby dodávaná v našej strave. Užívanie kremeliny je jednoduchým a lacným spôsobom, ako dostať potrebný kremík do vášho tela.

Pre ľudský organizmus má kremík nezastupiteľný význam. Je nevyhnutnou súčasťou mnohých enzýmov riadiacich chemické reakcie v našom tele. Spolu s vápnikom a horčíkom prispieva k stavbe pevných kostí ak tvorbe spojivových tkanív (koža, nechtov, vlasov), ktorým dodáva pevnosť a pružnosť. Je jedným zo základných stavebných kameňov svalových tkanív. Má vysoké protizápalové účinky, zrýchľuje hojenie rán a pôsobí proti starnutiu kože.

Nedostatok kremíka v organizme spôsobuje: spomalenie rastu a vývoja, väčšiu lomivosť a deformáciu kostí, vypadávanie a lomivosť vlasov, lomivosť a krehkosť nechtov, osteoporózu, zápaly pokožky, zlé hojenie jaziev a rán, väčšiu precitlivenosť na chlad, zlý stav kondície chrupaviek, väzov a šliach.

Pozitívny vplyv kremíka na ľudský organizmus: posilňuje imunitný systém; chráni pred nebezpečnými voľnými radikálmi (antioxidant); podporuje hojenie rán; má protizápalové účinky, pôsobí preventívne proti vzniku srdcových ochorení; podieľa sa na stavbe kostí; je dôležitý pre krásu vlasov, nechtov a pokožky; pozitívne sa podieľa na syntéze vitamínu B1 v ľudskom organizme; kontroluje prenos nervových impulzov; je prevenciou osteoporózy; chráni pred Alzheimerovou chorobou; tlmí škodlivý vplyv hliníka na ľudský organizmus; znižuje hladinu cholesterolu v krvi; má priaznivý vplyv na srdce a krvný obeh; pozitívne ovplyvňuje močové cesty a funkcií obličiek; napomáha liečbe kožných chorôb; má pozitívny vplyv na starších ľudí a ženy v menopauze.

Kremelina DIATOM human grade obsahuje približne 85-92% kremíka a mnoho ďalších prvkov ako sú horčík, vápnik, sodík, železo, titán, bór, mangán, meď, zircon. Vďaka tomu je skvelým prírodným obohatením našej stravy.

Kremelina na ľudský úžitok

Potravinárska sladkovodná kremelina (Fossil Shell Flour) má mnoho použití v poľnohospodárstve, v holistickej medicíne, v priemysle aj v domácnostiach. Diatóm je úplne prírodný prostriedok.

Používa sa v domácnostiach na ničenie hmyzu, u domácich maznáčikov na doplnenie minerálov a šetrné zbavenie parazitov, na rastlinách proti škodcom, u hospodárskych zvierat na obohatenie stravy, zlepšenie ich fyzickej kondície a odstránenie parazitov, na filtráciu vody a na uskladnenie zrna.

Ľudia ju používajú na obohatenie svojej stravy.

Pozor! Na ľudskú konzumáciu sa hodí iba kremelina na to určená.

Vnútorne používaná kremelina pôsobí na ľudský organizmus troma rôznymi spôsobmi:

1) Absorbuje – Diatomická zemina má tvar valčekov plných malých otvorov. Tieto valčeky majú veľmi silný negatívny náboj. Ako sa tieto milióny malých valčekov pohybujú cez žalúdok a tráviaci trakt, priťahujú a absorbujú baktérie, huby, prvoky, vírusy, pesticídy a zvyšky iných chemických látok, E-Coli a ťažké kovy. Tieto toxíny sú chytené a vyplavené von z tela. Okrem toho sú aj väčší parazity, ktorí môžu žiť v tráviacom ústrojenstve poškodení kremelinou a neskôr vylúčení z organizmu. Všetky tieto aktivity vedú k oveľa vitálnejšiemu telu. Mnoho konzumentov hovorí, že sa jednoducho cítia lepšie.

2) Čistí - Kremelina je veľmi tvrdá, pritom nadrvená na veľmi jemný prášok. To je veľmi dôležité, pretože ako tieto milióny drobných valčekov kremeliny prechádzajú črevami, jemne čistí ich steny. Po niekoľkých mesiacoch užívania kremeliny, už nie je stena čreva potiahnutá hlienom av ňom usadenými plesňami.

2A) Pravidelné pohyby čriev (to je najčastejšia poznámka, ktorú spomínajú používatelia).

2B) Mnoho užívateľov hlási po užívaní kremeliny zvýšenú energiu a zníženú potrebu spánku. To je dosiahnuté tým, že sa potraviny a živiny lepšie vstrebávajú do krvného obehu. Cez znečistené hrubé črevo sa mnoho živín a potrebných látok nevstrebe.

3) Vyživuje - Kremelina obsahuje 15 prirodzene sa vyskytujúcich minerálov, ktoré sú vynikajúce pre telo. Tieto minerály podporujú zdravšie a lesklejšie vlasy, kožu a nechty. Prísun minerálov do organizmu poskytne telu viac dobrej energie a vytrvalosti. Navyše má kremelina mierne zásadité Ph.

Dávkovanie pre dospelých jedincov: 1-2 polievkové lyžice denne rozmiešame vo vode/džúse alebo pridáme do nejakej potraviny, najlepšie bežnej izbovej teploty, a skonzumujeme. Diatóm je bez chuti a jeho štruktúra je natoľko jemná, že nespôsobuje žiadne nepríjemné pocity pri konzumácii. Nie je potrebné sa báť predávkovania, prípadný prebytok kremeňa v tele je automaticky odstránený obličkami a črevami.

Kremelina je určená na podporu vitality u zdravých jedincov. Jej konzumácia v žiadnom prípade nenahrádza lekársku starostlivosť. Pokiaľ ste citlivejší na zmeny vo svojom jedálničku, odporúčame začať s postupným dávkovaním a zodpovedajúcim pitným režimom. To znamená začať prvých niekoľko dní alebo týždňov (ak je to potrebné) s malými dávkami – ½ čajovej lyžičky denne a piť dostatok čistej vody, aby sa toxíny mohli priebežne vyplavovať z tela. Postupne, pomaly zvyšovať dávky DE podľa toho, ako sa cítite.

(Dávkovanie pre zvieratá je na etikete. Dávkovanie pre iné použitie je možné nájsť na rôznych anglických stránkach na internete.)

Kremelina by sa nemala pridávať do teplej vody, pretože sa následkom tepla kryštály roztopia. Kremelina sa používa mnohými rôznymi spôsobmi, pri vonkajšom použití kremeliny môže vysušovať kožu, ruky a nohy, myslite na to u seba aj u zvierat!

Krajina pôvodu: Anglicko

Upozornenie: Kremík ani jeho bežné anorganické zlúčeniny nie sú toxické, sú natoľko inertné, že prejdú tráviacim traktom úplne neporušené. Problémy nastávajú skôr pri dlhodobom vdychovaní mikroskopických čiastočiek, väčšia opatrnosť sa pri užívaní kremeliny odporúča u astmatikov, jej vdýchnutie môže vyvolať astmatický záchvat. Ďalej musíme pri užívaní kremeliny dávať pozor, aby sa nedostala do očí, môže spôsobovať suchosť očí a zápaly. Nadmerné dávky kremíka sa nesmú užívať v prípade, keď u pacienta bola preukázaná precitlivenosť na kremík, alebo ak trpí vážnou poruchou činnosti obličiek, pretože môže zapríčiniť vznik močových kameňov.

Informácie v tomto texte sú iba na vzdelávacie a informatívne účely. Nemajú za cieľ diagnostikovať, liečiť ani pôsobiť ako prevencia chorôb a iných disharmonických stavov organizmu.

Články
Záleží nám na vašom súkromí

Ekokoza má rada cookies! Súbory cookie nám pomáhajú ponúkať správne produkty, príjemné zľavy a ďalšie skvelé služby. Stačí nám dať súhlas na ich používanie.

Upraviť moje voľbyPovoliť všetko