Kozmetická síra a prečo si s ňou vyrobiť micelárnu vodu

Kozmetická síra a prečo si s ňou vyrobiť micelárnu vodu
Jednotlivé suroviny nakúpite hneď pod postupom
Popis

Kozmetická síra a prečo si s ňou vyrobiť micelárnu vodu

Ak chcete stopercentne prírodnú kozmetiku a kupované syntetické produkty vám nerobia dobre, siahnite po tejto micelárke s biosulfurom . Skvele sa hodí aj na citlivú pleť so sklonmi k podráždeniu a jej výroba nemôže byť jednoduchšia.

síra

 

Január je obdobím veľkých zmien – zuby nechty sa držíme svojich predsavzatí a snažíme sa žiť zdravo, chudnúť, detoxikovať organizmus… So zdravým životným štýlom úzko súvisí aj kozmetika. Keď si ju totiž vyrobíme doma sami, vieme presne a do poslednej ingrediencie, čo obsahuje, a to je určite veľkou výhodou.

Povianočné podráždenie

Po Vianociach a Silvestri môže byť naša pleť značne podráždená. Málokto si pri oslavách zakazuje popustiť uzdu, a tak sa často naše telo musí vyrovnávať s vplyvmi ton cukru a vyššieho množstva alkoholu, ktoré si v období sviatkov s hojnosťou doprajeme.

Často dá telo priechod svojmu podráždeniu práve cez pokožku - a tak sa môže stať, že nám na začiatku nového roka zdobí tvár pekných pár púčikov.

Tak ako docieliť to, aby bola naša pleť rovnako čistá ako ten nový rok, ktorý sa pred nami rozprestiera? Odpoveď znie: biosulfur alebo kozmetická síra!

Čo je biosulfúr?

Biosulfur je síra stabilizovaná agarom a xantánovou gumou. Má skvelé účinky nielen na pleť, ale napríklad aj na kosti, zuby, svaly či vlasy.

V starostlivosti o pleť je biosulfúr používaný už celé stáročia, a to predsa nie je len tak, niečo na ňom musí byť. Má antibakteriálne účinky, teda dokáže zlikvidovať baktériu, ktorá by nám na tvári inokedy upchala pór alebo inak viedla k akné. Rovnako tak je jeho pravidelné používanie dobrou prevenciou pred takými mrškami.

síra

Kozmetická síra si poradí aj so začervenaním a bojuje aj proti nadmernej tvorbe mazu, takže sa za jeho pomoci môžeme zbaviť nepríjemne mastnej a lesklej pleti.

Biosulfur je pre svoje skvelé účinky na pleť často súčasťou rôznych pleťových masiek, ktoré môžete zohnať v klasických drogériách. A produkty s biosulfurom nájdete aj u nás na Ecokoze – napríklad v tomto skvelom zinkovom mydle pre citlivú pokožku .

Síru ale využijete aj pri praní, napríklad v tomto doslova perfektnom mydle .

O pozitívnom účinku na vlasy sme už hovorili, ale môžete si ho vyskúšať aj na vlastnej koži, napríklad v tejto vlasovej infúzii , ktorá vašu hrivu krásne vyživí a posilní.

Ale teraz už hurá na výrobu úžasnej micelárky s kozmetickou sírou!

Micelárna voda s kozmetickou sírou

Čo je na to potrebné?

na 100 ml fľaštičku :

- 90,3 g destilovanej alebo kvetovej vody

- 2,2 g emulgátora voda v oleji

- 3 g D panthenolu

- 2 g glycerínu

- 1 g biosulfúru

- štipka (približne 0,5 g) alantoínu

- 1 g konzervantu leucidalu

síraaa

Ako na to?

Najskôr do fľaštičky kvapneme emulgátor, potom pomaly prilejeme vodu, nakoniec pridáme všetky ostatné ingrediencie a riadne premiešame. Pokiaľ sa alantoín nebude chcieť úplne rozpustiť, môžeme tekutinu ešte vo vodnom kúpeli mierne zahriať. Výsledná tekutina bude mať mliečno žltú farbu.

Túto micelárku so sírou používame úplne rovnako, ako akúkoľvek inú micelárnu vodu. Za pomoci vatového tampónu pleť potierame a čistíme dvakrát denne.

A aké sú Vaše skúsenosti s kozmetickou sírou?

Nezabudnite nás sledovať na našich sociálnych sieťach, Facebooku a Instagrame , nech vám neutečú naše ďalšie návody a tipy. A preskúmajte aj náš nový ekokozí receptár , kde môžete jednoducho získať zľavu na ekokozí e-shop !

Články
Záleží nám na vašom súkromí

Ekokoza má rada cookies! Súbory cookie nám pomáhajú ponúkať správne produkty, príjemné zľavy a ďalšie skvelé služby. Stačí nám dať súhlas na ich používanie.

Upraviť moje voľbyPovoliť všetko