Jednoduchý vegán balzam na pery – čokoláda + oriešok

Jednoduchý vegán balzam na pery – čokoláda + oriešok
Balzam na pery vyrobený z iba piatich prírodných surovín, medzi ktorými hrá prím nádherne voňajúce kakaové maslo a zlatý makadamový olej. Hotovo za pár minút aj s upratovaním a skvelé pre začiatočníkov!Viac informácií
Jednotlivé suroviny nakúpite hneď pod postupom
Popis

Jednoduchý vegán balzam na pery – čokoláda + oriešok

Balzam na pery vyrobený z iba piatich prírodných surovín, medzi ktorými hrá prím nádherne voňajúce kakaové maslo a zlatý makadamový olej. Hotovo za pár minút aj s upratovaním a skvelé pre začiatočníkov!

Lahôdková záležitosť

Mmmm… nebolo to by to krásne pochutnávať si celé dni na orieškovej čokoláde bez toho, aby sa to prejavilo na našich postavách, zdraví alebo peňaženkách? Ak ste na otázku odpovedali, že bolo, tento balzam na pery bude presne pre vás! :)

Doslova dekadentné kakaové maslo, ktorého vôňa vás okamžite prenesie do vyhlásených čokoládovní, sme skamarátili s ošetrujúcim zlatým olejom z makadamových orieškov, a vytvorili tak balzam, ktorý nebude ťažké zameniť za sladkú dobrotu.

Hviezdy balzamu

Asi ste už pochopili, že hlavnými hviezdami tohto receptu sú kakaové maslo a makadamový olej . Kakaové maslo okrem prenádhernej vône v balzame zaistí požadovanú tvrdosť a zároveň hebkosť a mäkkosť po kontakte s pokožkou. Akonáhle sa zahreje na telovú teplotu, začne topiť presne tak akurát, aby sa na pery dostalo to pravé množstvo produktu a aby sa s balzamom dalo jemne a nerušene prechádzať po pokožke. Hodvábne hladký olej z makadamových orieškov je zase preborník v rýchlosti vstrebávania sa. Okamžite sa vpije do vašich pier a postará sa o ne pekne do hĺbky.

Na pere ani prasklinka

Ku kakaovému maslu a makadamovému oleju sme pridali ešte babassu olej , ďalšieho šampióna v rýchlosti vstrebávania sa. Babassu olej je skvelý na popraskanú vysušenú pokožku. Do starajúceho balzamu na pery teda surovina ako stvorená! Babassu olej sa chová veľmi podobne ako olej kokosový, pri teplotách nižších ako 20° Celzia je tuhý a vyzerá ako maslo, takže ak ste si práve hovorili, že na fotkách máme iba jeden tekutý olej, mali ste pravdu! Babassu olej v tomto recepte môžete pokojne nahradiť práve kokosovým olejom alebo tukom, ktorý poskytne podobnú funkciu.

Úplne rastlinne

Tradične sa do balzamov na pery pre pevnosť pridáva vosk včelí, čo niekomu z rôznych dôvodov nemusí vyhovovať. Siahli sme (nielen) preto tentoraz po vosku karnaubskom . Karnaubský vosk je najtvrdším rastlinným voskom, ktorý na pokožke vytvára jemnú ochrannú vrstvu, odpudzuje vodu a produktom navyše dodá nádherný lesk!

Vôňu sme vynechali úplne zámerne, stačí nám tá, ktorú vykúzlia suroviny samotné. Pokiaľ máte ale radi výraznejšie parfumácie, kozmetické oleje do balzamov na pery s vôňou vanilky, čokolády alebo karamelu (toffee), budú určite trefou do čierneho.

Čokoládovo-makadamový vegánsky balzam na pery

Čo je na to potrebné?

(množstvo na výrobu cca 5 klasických tubičiek na balzam)

-            9 gramov makadamového oleja

-            7 gramov kakaového masla

-            4 gramy karnaubského vosku

-            4 gramy babassu oleja

-            kvapka vitamínu E

Ako na to?

Nemôže to byť jednoduchšie! Pripravte si vodný kúpeľ. Do žiaruvzdornej nádobky si odvážte všetky ingrediencie a tú potom vložte pripravené vodné kúpele. Nechajte na miernej teplote rozpúšťať sa (karnaubskému vosku to pre jeho tuhosť potrvá málinko dlhšie).

Asi po 20 až 30 minútach, keď je všetko rozpustené, zmes premiešajte, ak chce pridávať vonné látky, pridajte ich, a tekutú zmes prelejte do vybraných nádobiek. Či už sú to tubičky na balzamky klasické alebo naše nové vysúvacie , ale balzamu to veľmi pristane aj v malých hliníkových či plastových nádobkách.

Chcem to vyrobiť, ale nemám všetky ingrediencie!

-            Namiesto karnaubského vosku je možné použiť kandelilový .

-            Makadamiový olej môžete nahradiť iným ľahkým tekutým olejom, ako je napríklad mandľový , požltový alebo liesko-orieškový .

-            Babassu olej bude dobre zastúpený kokosovým olejom .

-            Vône voľte podľa ľubovôle, len prihliadnite na intenzívnu vôňu kakaového masla.

Prezervatívy či konzervanty tento produkt nepotrebuje, je čisto olejový. Žiadna voda = žiadne mikróby. Balzamky skladujte ideálne v chlade a suchu, tak vydržia minimálne rok. Akonáhle ale zaznamenáte zmenu vo vôni, šupnite ich do bioodpadu a vyhrajte sa s výrobou nových, čerstvých produktov.

Pokiaľ máte alergiu na orechy, rozhodne sa vyvarujte všetkých orieškových olejov!

Papierové tubičky, čo vidíte na fotkách, na predaj bohužiaľ zatiaľ nie sú – hoci ich u nás na sklade máme už nejaký ten piatok, nepresvedčili nás, bohužiaľ často pretekajú či prepúšťajú mastnotu, ako je zrejmé aj z niektorých obrázkov: (Hľadanie ale nevzdávame a snáď čoskoro objavíme spoľahlivú variantu!

Články
Záleží nám na vašom súkromí

Ekokoza má rada cookies! Súbory cookie nám pomáhajú ponúkať správne produkty, príjemné zľavy a ďalšie skvelé služby. Stačí nám dať súhlas na ich používanie.

Upraviť moje voľbyPovoliť všetko