Jednoduchý roll-on na pupienky všetkého druhu

Jednoduchý roll-on na pupienky všetkého druhu
Zakúpte si jednotlivé zložky hneď pod postupom
Popis

Jednoduchý roll-on na pupienky všetkého druhu

 
Dnešný recept bude netypicky bezolejový roll-on. Ak nebudeme počítať tea tree olejček , ktorý nesmie chýbať v žiadnej antipupinkovej kôstke, okrem pupienkov vám poslúži aj ako repelent alebo vám pomôže od protivných lupín ; mne navyše vonia tak, že nebyť to divný, patlám ho na seba miesto voňavky.
 

 

Ale k veci. Návod je extrémne jednoduchý , potrebovať budete len 4 suroviny - a navyše vám garantujem , že drogérkové roll-ony plné ingrediencií, ktorým nerozumie nikto okrem doktorandov z VŠCHT, si proti tomu vášmu ani neškrtnú!
 
 
Budete potrebovať:
 

 

 
Ako na to:
 
Občas mi príde, že postujem tie návody čím ďalej jednoduchšie - ale to je možno dobre, stále mi chodia maily, že sa ľudia boja začať, a tohto sa nezľakne nikto!
 
 
Bohato vám totiž stačí zmiešať aloe vera gél s hamamelovou či levanduľovou vodou v pomere 1:6 , aby ste dostali bomba základ proti pupienkom . Aloe vera gél aj levanduľová či hamamelová voda pleť upokojujú, voda má navyše antiseptické účinky. (Mimochodom, až vám voda zostane, a že vám jej zostane dosť, kúpte si rozprašovač – ja mám tento – a noste so sebou v kabelke. V tejto horúčave nie je nič lepšie, než si streknúť osviežujúcu levanduľovú vodu na tvár, krk, dekolt a keď to situácia umožňuje, asi tak všade.)
 
Pridajte tea tree olej a levanduľu ; ako vždy nabádam, aby to človek neprehnal, tu nemusíte strážiť každú kvapku, predsa len sa snažíme o koncentrovanejší prípravok určený na lokálne použitie . Keď mám na tvári nejakú fakt nádheru, nebojím sa použiť ani čistý tea tree olej a zatiaľ ma to nezožralo (narozdiel od jedla do mikrovlnky z Lidlu, ktorý som si bola donútená kúpiť minulý týždeň do práce a zvnútra ma to žerie doteraz). Ja som pridala asi 10 kvapiek tea tree aj levanduľovej silice.
 
 
Tea tree prispieva k rýchlejšiemu hojeniu pupienka , zmierňuje jeho opuch a sťahuje, levanduľa kožu uľaví a postará sa, aby po vyrážky nezostala ani stopa . Okrem toho tááák krásne vonia a pôsobí ako balzam na nervy, čo sa v lete v MHD hodí.
 
Ak máte po ruke aj vitamín E , rozhodne kvapku dve pridajte – zmierni vysušenie kože a ešte viac urýchli liečenie.
 
Teraz už stačí gelík premiešať, preliať lievikom do fľaštičky , umiestniť na poličku nad umývadlom a čakať, až nastane jeho chvíľa.
 
Možno sa budete aj trochu tešiť, až sa vám nejaká tá potvora objaví.
 
Články
Záleží nám na vašom súkromí

Ekokoza má rada cookies! Súbory cookie nám pomáhajú ponúkať správne produkty, príjemné zľavy a ďalšie skvelé služby. Stačí nám dať súhlas na ich používanie.

Podrobné nastaveniePovoliť všetko