Jak kombinovat obaly a knoty

Jak kombinovat obaly a knoty
Chystáte sa vyrábať prírodné sviečky, vybrali ste si obal, ale neviete, ktorý do neho zvoliť knôt tak, aby sviečka perfektne horela? Chcete vedieť, aké knôty a obaly k sebe dokonale pasujú? V tomto článku sa všetko dozviete a naučíte sa, ako kombinovať obaly a knôty, aby ste už nikdy neurobili chybu.Viac informácií
Suroviny pre tento receptPlechové obaly na sviečkySklenené obaly na sviečkyFormy na čajové sviečkyPlastové formy na sviečkyKnôty s plieškomBavlnené knôtyDrevené knôtyKonopné knôty
Jednotlivé suroviny nakúpite hneď pod postupom
Popis

Výber správneho typu a veľkosti knôtu do zvoleného obalu je pri výrobe sviečok základom úspechu. Keď k sebe veľkosti nepasujú, sviečka horí buď príliš rýchlo a knôt sa kúri, alebo sa naopak kvôli slabému knôtu vosk nerozpúšťa po celom priemere sviečky, a vytvára sa tak kráter, kedy na stenách obalu zostáva nevyužitý vosk.

Aby ste sa s výberom nemuseli trápiť, vytvorili sme pre vás prehľad kombinácií, ktoré sami úspešne používame, a odporúčame ich teda aj vám! Do výberu sme zaradili obaly na sviečky a knôty, ktoré sú u vás najobľúbenejšie, a veríme, že si z nich vyberiete. Sú to najmä hliníkové dózy rôznych farieb a veľkostí alebo obaly z rôzne farebného skla. K nim sme napárovali ako klasické knôty vyrobené z bavlny alebo konope, tak atraktívne knôty drevené, ktoré pri horení vytvárajú aj zvukový efekt pripomínajúci praskanie dreva v krbe.

Knôtov a obalov máme ale na Ecokoze naozaj veľa, preto, prosíme, pamätajte, že toto je iba zlomok možných kombinácií a do obalov môžete zvoliť aj iné knôty, než tu uvádzame. Všetky kombinácie do jedného článku zahrnúť nezvládneme, a vlastne pre jasnosť a prehľadnosť ani nechceme. :) Vy sa ale pokojne pohrajte aj s iným párovaním, vždy sa len presvedčte, že priemer obalu zodpovedá veľkosti knôtu a pred výrobou si preštudujte naše predchádzajúce sviečkové návody.

Teraz už ale k veci. S týmito kombináciami správnych knôtov a vhodných obalov vyrobíte rovnomerne horiace sviečky a ušetríte si veľa času pri výrobe fungujúcich párov. Pre lepšiu predstavu pridávame aj fotografie hotových sviečok, nech viete, ako krásne budú vyzerať a horieť aj tie vaše. Veľa tipov na výrobu, návody alebo napríklad videá, kde je dokonale vidieť horenie, pridávame aj na náš Instagram – určite nás nezabudnite sledovať, veľa sa tam naučíte.

Pri fotkách tu v návode je vždy odkaz, ktorý vás presunie priamo k produktu. Na konci článku potom nájdete prehľadný súpis kombinácií, ktoré vám uľahčia nákup rôznych druhov obalov a knôtov naraz.

Tak nech to horí! 😊

Osvedčené kombinácie obalov a knôtov

Plechová dóza 250 ml & Hotový knôt s plieškom 40 ply

Plechové dózy máme v niekoľkých farbách, vyrobte si preto naraz sviečky strieborné, zlaté, čierne alebo nádherné staroružové.

Sklenený obal hnedý 120 ml & Konopný knôt

Sklenené obaly vhodné pre kombináciu s konopným knôtom môžete zvoliť buď s tradičným čiernym skleneným viečkom alebo elegantné sklenené obaly 120 ml s hliníkovým zlatým viečkom, vyskúšajte!

Sklenený obal na sviečku 60 ml & Bavlnený knôt potiahnutý sójovým voskom 21 ply

Krásne sklenené obaly na sviečky v objeme 60 ml dodávame spoločne s knôtom, je však potrebné vedieť, aký knôt zvoliť, až budete do rovnakého obalu vyrábať sviečky ďalšie – určite obaly recyklujte a znovu používajte! :)

Kovová forma na čajové sviečky & Bavlnený knôt potiahnutý sójovým voskom 21 ply

Doma si môžete vyrobiť aj čajové sviečky, sú úplne nádherné a kovové obaly sa dajú používať opakovane. Siahnite buď po klasickej striebornej variante, alebo vyskúšajte čajové sviečky v zlatom obale, sú božie!

Plastová forma na malé sviečky MOTÝĽ alebo KRUH (čajová sviečka) & Bavlnený knôt potiahnutý sójovým voskom 21 ply

Plastové formičky na malé sviečky môžete použiť ako kalíšky, v ktorých sviečky zostanú aj pri horení, alebo pri použití palmového vosku ako formy – po vytvrdnutí vosku sviečky z formičky jednoducho vyklepnete (ak by to nešlo, šupnite ju na chvíľku do mrazničky) a sviečka bude bez-obalová. Knôt použite na oba typy sviečok rovnaký – 21 ply.

Plastová forma na malé a čajové sviečky SRDCE & Hotový knôt s plieškom, dĺžka 35 mm

Srdiečková forma je super pre výrobu sviečok v obale aj ako forma pre voľne stojace sviečky bez obalu – na tie je opäť potrebné použiť tvrdý palmový vosk.

Sklenený obal 120 ml & Drevený krížový knôt 10x60 mm

Sklenené obaly vhodné pre kombináciu s krížovým dreveným knôtom 10x60 mm môžete zvoliť buď s tradičným čiernym skleneným viečkom alebo elegantné sklenené obaly 120 ml s hliníkovým zlatým viečkom, vyskúšajte!

Plechová dóza 250 ml & Drevený krížový knôt 13x100 mm

Plechové dózy máme v niekoľkých farbách, vyrobte si preto naraz sviečky strieborné, zlaté, čierne alebo nádherné staroružové, všetkým dreveným krížový knôt veľmi pristane a svedčí!

Hliníkový obal na sviečku s výlevkou 100 ml & Drevený knôt vlnka 20x120

Drevený knôt vlnka je úplne parádny a zaujímavý, rovnako ako obal na sviečku s výlevkou, ktorá je určená na masážne sviečky – sójovým voskom alebo kokosovo-sójovým voskom sa totiž môžete nielen kochať, ale aj namasírovať!

Knôt vlnka 20x120 je vhodný do obalov v priemere 6–7 cm. Pokiaľ nechcete vyrábať sviečku s výlevkou, zvoľte pre neho namiesto obalu hliníkového Sklenený obal na sviečku s dreveným viečkom alebo Sklenený obal hnedý s čiernym viečkom 180 ml. V týchto obaloch drevená vlnka 20x120 skvele horí!

Akýkoľvek obal v priemere 14-15 cm & Drevený knôt vlnka pre sviečky s priemerom 140-150 mm

Majestátne sviece s luxusným dreveným knôtom vyrobíte s veľkou drevenou vlnkou, ktorá je vhodná pre obaly s priemerom 14-15 cm. Také obaly momentálne na Ecokoze nemáme, ale nebojte sa využiť akýkoľvek iný obal v tejto veľkosti – napríklad kvetináč alebo obal po vypálenej sviečke kúpenej.

Pokiaľ chcete vyskúšať aj iný tvar knôtov, mrknite aj na Drevený knôt oblúk, ktorý použite do rovnakých veľkých obalov ako vlnky.

Plechová dóza 250 ml & Drevený knôt trubička + Konopný knôt

Trubičkové drevené knôty sú stávkou na istotu, pokiaľ chcete sviečku s dreveným knôtom, ktorá bude stopercentne dobre horieť a vydávať praskajúci zvuk. Do trubičkového knôtu vložíte knôt (odporúčame o "veľkosť menšiu", aby sviečka nehorela príliš rýchlo). Uvedená kombinácia plechovej dózy, ktorú máme v niekoľkých farbách, drevené trubičky a konopného knôtu je zárukou istoty.

Sklenená hnedá dóza 120 ml & Drevený knôt s plieškom

Sklenená hnedá dóza 180 ml & Zosilnený drevený knôt

A najväčšia klasika na záver! Klasické drevené knôty máme klasické, ktoré sú vhodné do sklenených dóz s objemom 120 ml (ako so skleneným, tak so zlatým viečkom). Pre väčšie sklenené dózy s objemom 180 ml je lepšie použiť drevené knôty zosilnené.

Tak... teóriu máme za sebou, teraz už je to v praxi na vás!

Prajeme vám príjemnú výrobu a dúfame, že vám náš prehľad pomôže k tomu, aby ste pri výbere obalov a knôtov už nikdy neurobili chybu. Budeme sa tešiť na vaše výtvory, nezabudnite ich s nami zdieľať, robíte nám tým totiž ohromnú radosť! A tu ešte pre úplnosť na úplný záver...

ZOZNAM ODPORÚČANÝCH KOMBINÁCIÍ

KLASICKÉ KNÓTY

Plechová dóza 250 ml & Hotový knôt s plieškom 40 ply

Sklenený obal hnedý 120 ml & Konopný knôt

Sklenený obal na sviečku 60 ml & Bavlnený knôt potiahnutý sójovým voskom 21 ply

Kovová forma na čajové sviečky & Bavlnený knôt potiahnutý sójovým voskom 21 ply

Plastová forma na malé sviečky MOTÝĽ alebo KRUH & Bavlnený knôt potiahnutý sójovým voskom 21 ply

Plastová forma na malé a čajové sviečky SRDCE & Hotový knôt s plieškom, dĺžka 35 mm

DREVENÉ KNOTY

Sklenený obal 120 ml & Drevený krížový knôt 10x60 mm

Plechová dóza 250 ml & Drevený krížový knôt 13x100 mm

Hliníkový obal na sviečku s výlevkou 100 ml & Drevený knôt vlnka 20x120

Sklenený obal na sviečku s dreveným viečkom & Drevený knôt vlnka 20x120

Sklenený obal hnedý s čiernym viečkom 180 ml & Drevený knôt vlnka 20x120

Akýkoľvek obal v priemere 14-15 cm & Drevený knôt vlnka pre sviečky s priemerom 140-150 mm

Akýkoľvek obal v priemere 14-15 cm & Drevený knôt oblúk

Plechová dóza 250 ml & Drevený knôt trubička + Konopný knôt

Sklenená hnedá dóza 120 ml & Drevený knôt s plieškom

Sklenená hnedá dóza 180 ml & Zosilnený drevený knôt

Suroviny
Knôty s plieškom
Články
Záleží nám na vašom súkromí

Ekokoza má rada cookies! Súbory cookie nám pomáhajú ponúkať správne produkty, príjemné zľavy a ďalšie skvelé služby. Stačí nám dať súhlas na ich používanie.

Upraviť moje voľbyPovoliť všetko