Krém úžasne vonia, hydratuje, neupcháva póry a je 100% prírodný. Hotový ho máte za päť minút, pretože návod je bez vodného kúpeľa. Áno, a takmer by som zabudla - fakt zaň nezaplatíte veľa libier plus poštovný.
Zloženie originálneho krému: bambucké maslo, konopný olej, jojobový olej, rozmarínový EO, konopný EO, EO z čierneho smreka, vetiverový EO, cédrový EO.
Viete, ako hovorím o tom, že sa recepty stále zjednodušujú? Tak tu máme ďalší krok na ceste k zjednodušovaniu - krém vymiešate celý za studena.
Do nádoby (ideálne vopred vytretej obrúskom pokvapkaným grepovým extraktom alebo EO), ktorú potom nezabijete metličkou, dajte bambucké maslo, jojobový a konopný olej v pomere 5:1:1 (podľa objemu, nie váhy). Pretože som robila krému hooodne (jeden pre jednu z vás, jeden pre seba, jeden mamče, jeden pre Verču), celkom som sa s odmeriavacou špachtľou bavila.
Ak máte po ruke vitamín E , určite ho dva-tri mililitre pridajte. Chová sa ako konzervant a pre kožu je úplne fantastický - keď som mala najväčšie pleťové problémy, používala som ho lokálne neriedený a naozaj urýchľuje hojenie bez toho, aby kožu vysušil .
Nakoniec prikvapnite esenciálne oleje . Tu som sa v dvoch prípadoch jemne odchýlila od receptu. Miesto borovice nájdete v origináli EO z čierneho smreka a konopný EO, miesto levandule vetiver (indickú trávu). Recept som prispôsobila tak, aby bolo všetko k dostaniu a zároveň sa zachovali účinky krému – nahradenie by nemalo byť na škodu, ba naopak (levanduľa vôňu ešte zdokonaľuje).
Ja som do svojej dávky (150 ml masla + 30 a 30 ml olejov) pridala 15 kp rozmarínového EO, 15 kp borovicového EO, 10 kp cédrového a 5 kp levanduľového EO.
Nastáva čas na klasický šľahač, ktorý vám všetko spojí do úžaho krému. Metly pre dokonalú čistotu najprv utrite obrúskom pokvapkaným grepovým extraktom či EO, potom už stačí šľahať ako diabol.
Výsledok je konzistenčne skvelý, aspoň z môjho uhla pohľadu ideálny. Originál je podľa Verči aj fotiek z jej blogu dosť tuhý, zrejme viac bambuckého masla – no, tohto drobca rozotierať ani zahrievať v ruke nemusíte.
Teraz už stačí všetko prehodiť do kelímkov a užívať si!
Krém používajte na navhlčenú pokožku - voda na povrchu tváre vám z krému urobí emulziu , ktorá sa dokonale vstrebe a pleť bude hodvábna, nie však mastná. Mimochodom, to množstvo na poslednej fotke je všetko, čo potrebujem na celú tvár.
Očakávať môžete slušnú nálož hydratácie a vitamínov , zachovanie elasticity pokožky a cca šestkový SPF. Jojobový olej je cenený najmä vďaka tomu, že sa štruktúrou geniálne podobá ľudskému mazu a teda je pre pokožku prirodzený a prenikne hlboko do jej vrstiev, kde pre nás robí samé bezva veci – okrem intenzívnej hydratácie treba upravuje produkciu mazu , takže z neho budú ťažiť všetky typy pleti. Konopný olej predchádza predčasnému starnutiu pleti a dokáže sa popasovať s akné aj s ekzémami.
Kombo esenciálnych olejov potom pôsobí ako antioxidačné zložky a bojuje proti zapáleniu pokožky. Levanduľa urýchľuje hojenie, upokojuje pleť a postará sa o akné, ekzém aj vrásky; borovica je obľúbená aj u dermatológov ako riešenie na pupienky, ekzémy, kožné plesne, boláky alebo štiepance; rozmarín je na všetky kožné problémy taktiež obľúbený, navyše napomáha správnemu prekrveniu pokožky a tým vyrovnáva jej tón, ale aj bojuje proti suchým miestam. Céder je silne antiseptický a napomáha regulácii produkcie mazu.
Jo, a viete, čo ešte? Tá drevito-bylinková vôňa nemá chybu.
Pre mňa robí krém presne to, čo od neho očakávam – pupienky sa mi nerobia (predtým som nedala dopustiť na krémy so zinkom, teraz už vidím, že to ide aj bez neho – nie, že by mi vadil, ale po nanesení krému som bola vždy belšie, takže oceňujem, že môžem mať aj nemakeupové dni), pleť je celý deň dokonale hydratovaná, dokonca môžem hrdo napísať, že sa mi pakujú čierne bodky.
Ekokoza má rada cookies! Súbory cookie nám pomáhajú ponúkať správne produkty, príjemné zľavy a ďalšie skvelé služby. Stačí nám dať súhlas na ich používanie.