Domáce sprchové želé

Domáce sprchové želé
Poďte sa namydliť a užiť si srandu aj v sprche s naším vegánskym sprchovým želé! Vyrobíte ho jednoducho, lacno a nielen vaše deti ho budú milovať.Viac informácií
Jednotlivé suroviny nakúpite hneď pod postupom
Popis

A čo to vlastne je?

Sprchové želé, hovoríte si? Prečo by sme to mali mať doma? Pretože je to sranda! Sprchové želé je kozmetický produkt, ktorý si v poslednej dobe obľúbilo mnoho ľudí, a to dospelých aj detí. A nie je sa čomu diviť! Je to totiž niečo, čo vyzerá ako zvláštne želatínové mydlo, ale na koži sa chová ako sprchový gel . Krásne to vonia, bohato pení, výborne umýva. Navyše sa to vyskytuje v rôznych bláznivých tvaroch, pestrých farbách, vedia sa to trblietať av sprche sa s tým vyhrajú úplne všetci. A hlavne, vyrobíte to úplne jednoducho a lacno!

Bez krutosti

Ak by ste surfovali na internete a hľadali návod na domáce sprchové želé, nejaké recepty na vás určite vykuknú. Vo väčšine z nich bude hlavnou ingredienciou želatína. My sme ale chceli vyrobiť také želé, ktoré bude vyhovovať aj ľuďom, ktorí sa vyhýbajú živočíšnym produktom. Ako ale vytvoriť želé bez želatíny? Pomocou agaru !

Agar-agar?

Agar je prírodný prášok získaný z morských rias, ktorý má výbornú gelujúcu schopnosť. Často sa využíva v ázijskej kuchyni, vytvoríte s ním teda oveľa viac vecí ako len naše sprchové želé! S agarom uvaríte výborný puding, vyrobíte skvelú polevu na ovocné torty alebo sladké košíčky, a dokonca s ním vykúzlite výborných domácich gumových medvedíkov alebo želatínové cukríky . Agar skrátka využijete všade tam, kam by ste dali želatínu.

Vyhrajte sa!

So sprchovým želé je veľa zábavy nielen pri samotnom kúpeli, ale aj pri jeho výrobe! Môžete sa s ním totiž dokonale vyšantiť. Vyhrajte sa s rôznymi farbičkami , pridajte do hmoty trblietky alebo glittre , vyrobte želé dúhové, farby rôzne vrstvite alebo ho jednoducho minimalisticky nechajte vo farbe prírodnej. Fantázii sa tu medze naozaj nekladú. Pomocou esenciálnych olejov si vymiešajte takú vôňu, ktorá vám bude presne vyhovovať. A želé môžete tiež naliať do všelijakých formičiek, či už do tých na mydlo alebo na čokoládu , takže vykúzlite nespočetné množstvo rôznych tvarov tak, aby sa páčili vám, vašim milým alebo deťom. Ale dosť bolo rozprávanie, ideme na to!

Domáce sprchové želé (vegánske)

Čo je na to potrebné?

 

Ako na to?

Do kastrólika nasypte agar a zalejte ho vodou. Nechajte asi 15 minút odpočívať, potom pridajte mydlo aj soľ a dajte variť. Priveďte do varu a pri nízkej teplote varte asi 5 minút, miešajte. Zmes strážte a kontrolujte, nech vám neutečie z hrnca. Potom pridajte glycerín a ešte chvíľku povarte. Kastrólik zložte z platne a nechajte maličko vychladnúť. Potom pridajte vitamín E, esenciálne oleje, prípadne tekuté farbivo a trblietky alebo glittre. Zamiešajte. Pokiaľ chcete vyrábať viac rôznych vôní a farieb, rozdeľte si hmotu do mištičiek av každej vytvorte požadovanú farbu a vôňu. Keď ste spokojní so vzhľadom a vôňou želé, nalejte ho do formičiek a dajte do chladničky stuhnúť aspoň na 5 hodín, najlepšie však cez noc. Potom už stačí sprchové želé jednoducho vybrať z formičiek a ísť sa mydliť! Sprchovému želé sa bude najlepšie dariť v chladničke vo vzduchotesnom pohári alebo vrecku, nebude tak vysychať. V horúcom lete navyše studené želé vytiahnuté z chladničky na pokožke skvele osvieži. Želé spotrebujte do 3 týždňov.

Tip: Ak by sa vám želé trhalo alebo drolilo, šupnite ho do silónovej ponožky. Nebude vám nikam utekať a namydlíte sa rovnako dobre!

Už ste o sprchovom želé niekedy počuli?

Pre video o tom, ako vyzerá sprchové želé v akcii kuk: https://www.youtube.com/watch?v=cjmLr0fvIEk (zdroj videa: Candyelion)
Články
Záleží nám na vašom súkromí

Ekokoza má rada cookies! Súbory cookie nám pomáhajú ponúkať správne produkty, príjemné zľavy a ďalšie skvelé služby. Stačí nám dať súhlas na ich používanie.

Upraviť moje voľbyPovoliť všetko