Domáca pena a krém na holenie

Domáca pena a krém na holenie
Jednotlivé suroviny nakúpite hneď pod postupom
Popis

S rastúcimi teplotami odkladáme vrstvy, obliekame sa do šiat, sukní alebo šortiek a vystavujeme holú kožu… Čo pre mnohých z nás znamená tiež častejšie holenie. A pretože sme presvedčení, že je možné vyrobiť prírodnú a šetrnú náhradu prakticky akéhokoľvek kozmetického prípravku, či už je to zubná pasta alebo dezodorant , rozhodli sme sa vziať si do parády aj produkty na holenie!

Chráni, zjemňuje a vyživuje

Ak ste sa už niekedy skúšali oholiť nasucho, asi Vás nemusíme dlho presviedčať, že je pri holení rozumné vždy používať penu alebo krém na to určené… Po holení „bez ničoho“ na pokožke často vyskáču pupienky, koža zostane podráždená, vysušená, je oveľa náchylnejšia k poraneniu a chĺpky ľahšie zarastajú. Proti tomu všetkému skvele fungujú rôzne produkty na holenie. Tie totiž pokožku vyživia, hydratujú a vytvoria ochrannú vrstvu medzi kožou a žiletkou alebo holítkom. Chĺpky navyše nadvihnú, takže ich potom ufiknete bližšie k pokožke a hladko zostanete dlhšiu dobu. Čo je dosť silný dôvod, prečo si svoj domáci prípravok na holenie vyrobiť!

A pretože vieme, že každému vyhovuje niečo iné, a tiež aby bolo z čoho vyberať, máme tu pre Vás rovno dva varianty prípravku na holenie. Ako krémový, tak penový!

Domáci krém na holenie

Základ krému na holenie vždy tvorí kombinácia olejov, mydla a vody. Z toho sme vychádzali aj my. A pridali sme ešte sódu, ktorá predchádza podráždeniu pokožky a med (alebo aloe vera gél). Ten zase zaistí potrebnú výživu a hebkosť.

Čo je na krém na holenie potrebné:

Ako na to:

Najprv vo vodnom kúpeli alebo v mikrovlnke, ak ste lenivější rovnako ako ja :), nechajte povoliť bambucké maslo. Stačí, aby bolo mäkké, úplne tekuté ho nechceme. V mikrovlnke mu dajte asi 40 sekúnd, vo vodnom kúpeli trošku dlhšie. (A pokiaľ si krém pripravujete v horúcom lete, najskôr môžete tento krok úplne vynechať). Vedľa si v miske prešľahajte povolený kokosový olej, glycerín a kastílske mydlo. Potom pomaly prilievajte bambucké maslo a stále metličkou miešajte. Šľahajte asi minútu a potom postupne pridávajte med (aloe vera gél) a sódu. Nakoniec prikvapnite extrakt z grepových jadier (vitamín E) a dobre premiešajte. Keď je produkt krémový ako jogurt alebo majonéza, máme hotovo. Krém premiestnite do pohára a nechajte 24 hodín odpočívať v izbovej teplote. Skladujte v uzatvárateľnom obale, napríklad v tomto pohári s hliníkovým uzáverom. Holiaci krém v izbovej teplote zvládne aj 3 mesiace.

TIP: Pri sprchovaní alebo kúpaní nechajte krém na okraji vane, nech teplou parou v okolí trošku povolí. Aby sa do krému nedostali baktérie, je lepšie na jeho naberanie použiť lyžičku alebo si pred použitím osušiť ruky.

Jednoduchá domáca pena na holenie

Vyrobená len z prírodných ingrediencií, hotová za chvíľku, jednoduchá, ale veľmi účinná a praktická. Taká je táto pena na holenie, raz ju vymiešate a inú už nebudete chcieť!

Čo je na ňu potrebné:

Ako na to:

Nemôže to byť jednoduchšie! Všetko jednoducho zmiešajte v speňovacej fľaštičke a dobre pretrepte tak, aby sa všetky ingrediencie zmiešali. Pretrepte aj pred každým použitím.

TIP: V lete neodporúčame do produktu používať citrusové oleje, sú fotosenzibilné, takže by citlivým jedincom mohli spôsobiť vyrážku.

A ak chĺpky radšej trháte, než holíte, skúste napríklad depiláciu cukrovou pastou .

Čo radšej používate Vy, krém alebo penu?

Články
Záleží nám na vašom súkromí

Ekokoza má rada cookies! Súbory cookie nám pomáhajú ponúkať správne produkty, príjemné zľavy a ďalšie skvelé služby. Stačí nám dať súhlas na ich používanie.

Upraviť moje voľbyPovoliť všetko