Detoxikačný kúpeľ z epsomskej soli

Jednotlivé suroviny nakúpite hneď pod postupom
Popis

Detoxikácia tela pomocou kúpeľa

Detoxikačné kúpele sa používajú už od pradávna. Detoxikačným kúpeľom pomôžete telu odstrániť toxíny a zároveň absorbovať minerály a živne. Výborná je detoxikácia pomocou epsomskej soli. Epsomská soľ (síran horečnatý, horká soľ) je významnou súčasťou morskej vody aj niektorých minerálnych vôd.

Epsomská soľ obsahuje minerály, horčík a síran. Nedostatok horčíka, ktorý pomáha regulovať aktivitu viac ako 300 enzýmov v tele, môže prispieť k vysokému krvnému tlaku, hyperaktivite, srdcovým problémom a ďalším zdravotným komplikáciám. Kúpeľ s epsomskou soľou je príjemný a jednoduchý spôsob ako hladinu horčíka jednoducho doplniť.

Do horúcej vane pridajte cca 1 hrnček epsomskej soli , pár kvapiek esenciálneho oleja , napr. eucalyptus citrónový a dôkladne premiešajte.
Touto prírodnou cestou dodáme telu horčík. Epsomská soľ sa tradične používa na úľavu svalových bolestí, zmierňuje stres a uvoľňuje telo.

Ako si vyrobiť kúpeľnú soľ – veľmi jednoduchý návod na výrobu detoxikačného kúpeľa

Budeme potrebovať:

Všetko dôkladne zmiešajte a môžete ísť napúšťať vaňu.

Články
Záleží nám na vašom súkromí

Ekokoza má rada cookies! Súbory cookie nám pomáhajú ponúkať správne produkty, príjemné zľavy a ďalšie skvelé služby. Stačí nám dať súhlas na ich používanie.

Upraviť moje voľbyPovoliť všetko