Čokoládové energetické tyčinky s kokosom a chia semienkami

90 min
Jednoduché
Čokoládové energetické tyčinky s kokosom a chia semienkami
Čokoládové tyčinky najviac ocenia vaše ratolesti. Sú totiž výborné a skvele nahradia kupované dobrôtky! Pretože dodajú veľa energie, siahnite po nich napríklad pred dlhým výletom alebo po cvičení. V teple sa môžu roztekať, na cestách ich preto radšej nechajte v chladiacom boxe. Viac informácií
Suroviny pre tento recept0.5 hrnčeka kakaového masla0.5 hrnčeka kokosového oleja0.5 hrnčeka fair trade kakaa1 lyžička vanilkového extraktuŠtipka jemne mletej soli
Jednotlivé suroviny nakúpite hneď pod postupom
Popis

Tiež to máte tak, že na jar av lete sa vám chce tráviť menej času pri platni? Ja radšej vždy siahnem po niečom hotovom a zase utekám von, užívať si krásne počasie a prírodu. Presne v týchto chvíľach sa hodí mať po ruke domácu zdravú desiatu, ktorá zasýti na dlhú dobu alebo prežije dlhší pobyt v batôžku.

Domáce a zdravé

Kupované müsli a energetické tyčinky alebo iné dobroty sú síce väčšinou veľmi dobré a skvelé pre svoju praktickosť, ale bohužiaľ sú plné zbytočných umelých ingrediencií, ktoré zas také skvelé už nie sú. Našťastie ale nie je nič ťažké vyrobiť si svoje tyčinky, ktoré chutia deťom i dospelým, zasýtia, v chladničke vydržia pripravené celkom dlhú dobu, a sú ukuchtěné len zo samých zdraviu prospešných a výživných ingrediencií.

Na výlet aj do školy

A ak si stále lámete hlavu, čo vziať do batohu na výlet, alebo čo dobrého (ale zdravého) prihodiť deťom do školy alebo na popoludňajší krúžok, tieto sladké desiaty budú pre vás ako stvorené.

Čokoládové energetické tyčinky s kokosom a chia semienkami

Nepečené, vegánske, bezlepkové, bez rafinovaného cukru

Čo bude treba?

- ½ hrnčeka kakaového masla

- ½ hrnčeka kokosového oleja

- ½ hrnčeka fair trade kakaa

- 1 a ½ hrnčeka strúhaného kokosu

- ½ hrnčeka chia semienok

- 1 lyžičku vanilkového extraktu

- ¼ hrnčeka akéhokoľvek sirupu alebo medu

- Štipka jemne mletej soli

Ako na to?

V kastróliku rozpustite kakaové maslo, kokosový olej a pridajte sirup. Pokiaľ budete používať med, počkajte, až maslo s olejom trochu vychladnú, nech neprídete o jeho cenné vlastnosti. Primiešajte kakao, strúhaný kokos, chia semienka a štipku soli. Dobre premiešajte, ochutnajte a prípadne doslaďte. Zmes preložte do pekáča vyloženého papierom na pečenie. Ten potom šupnite aspoň na hodinu do chladničky alebo do mrazničky. Až zmes bude stuhnutá, nakrájajte na štvorce alebo tyčinky, a pochutnajte si! Skladujte v chladničke alebo v chlade, v teple by sa tyčinky mohli roztekať. V chladničke vydrží cez 2 týždne, v mrazničke s kľudom dvakrát dlhšie.

Suroviny
0.5 hrnčeka kakaového masla
Kakaové maslo, 500 g
(6)

Kakaové maslo, 500 g

19,60 EUR
0.5 hrnčeka kokosového oleja
0.5 hrnčeka fair trade kakaa
Kakao 100% odroda Criollo Bio, Fair Trade, 250 g
(1)

Kakao 100% odroda Criollo Bio, Fair Trade, 250 g

8,18 EUR
Tento produkt sa nedá zakúpiť
1 lyžička vanilkového extraktu
Štipka jemne mletej soli
Články
Záleží nám na vašom súkromí

Ekokoza má rada cookies! Súbory cookie nám pomáhajú ponúkať správne produkty, príjemné zľavy a ďalšie skvelé služby. Stačí nám dať súhlas na ich používanie.

Upraviť moje voľbyPovoliť všetko