Čo vás zaujíma ohľadom hydrolátov, kvetových a aromatických vôd

Čo vás zaujíma ohľadom hydrolátov, kvetových a aromatických vôd
V našom článku nájdete všetko, čo potrebujete vedieť o levanduľovej vode.Viac informácií
Suroviny pre tento receptLevanduľová voda v BIO kvalite
Jednotlivé suroviny nakúpite hneď pod postupom
Popis

Levanduľová voda

Ukľudňujúci & čistiaci - pre jemnú alebo podráždenú pokožku

Táto kvetová voda má zmäkčovacie a osviežujúce účinky. Svojimi upokojujúcimi účinkami pôsobí blahodárne na kožu spálenú na slnku, alebo poštiepanú hmyzom. Jej aromatickú zložku oceníte pri príprave dezertov a nápojov. Uchovávajte v chladničke a spotrebujte do 6 mesiacov po otvorení.

Zloženie: hydrolát levanduľa lekárska

V našom článku nájdete všetko, čo potrebujete vedieť o levanduľovej vode.

Výrobca má výrobok certifikovaný BIO (organic), my sme ho k certifikácii neprihlásili, takže nemá bio značku, aj keď je získaný a vyrobený podľa štandardu BIO.

Popis

Najznámejšia a najužívanejšia kvetová voda sa používa na upokojenie, schladenie a hojenie podráždenej alebo poškodenej pokožky. Využíva sa na liečbu ekzémov, osviežuje a schladzuje pri prehriatí, pomáha pri spáleninách od slnka či vetra. Obklady z levanduľovej vody pomáhajú znižovať horúčku, pôsobia proti bolestiam hlavy a migrénam. Osvieženie sprejom znižuje stres a návaly horkosti. Vhodná je ako tonikum pre všetky typy pletí a ako účinná dezinfekčná a hojivá voda po holení či depilácii. Využíva sa na oplachovanie pri vaginálnych infekciách. Hodí sa na ošetrenie dojčenskej pokožky, na jemnú dezinfekciu odrenín, na inhalácie pri dýchacích infekciách. Pridáva sa do kúpeľa av zmesi s harmančekovým hydrolátom pomáha pri zapareninách a nespavosti. Uľavuje pri tehotenskej nevoľnosti, bolestiach a kŕčoch, je účinná na hojivé obklady hrádze bezprostredne po pôrode, používa sa ako osviežujúci sprej počas prvej pôrodnej doby.

Použitie

Ako osviežujúci sprej alebo obklad alebo iba na potretie pokožky; ako prídavok do krémov, gélov a pleťových mliek podľa špecifického účinku na pokožku; na hojenie poškodenej alebo podráždenej pokožky; na čistenie a tonizáciu pleti (pôsobí adstringentne); na terapeutický kúpeľ (pár pohárov hydrolátu na vaňu); na naparovanie tváre a inhalácií buď neriedený alebo zmiešaný s vodou podľa požadovaného účinku; ako prírodné dochucovadlo na kulinárske účely; k rýchlemu treniu postihnutých miest (zmiešame s alkoholom v pomere 4:1 a získame zmes podobnú tinktúre); na terapeutické účely, vhodné tiež pri starostlivosti o tehotné, dojčatá a seniorov; na prevoňanie bielizne či prestieranie (nezanecháva škvrny); na starostlivosť o domácich miláčikov, ktorí sú na silné vône príliš citliví; na jemnú dezinfekciu rúk a pokožky; v starostlivosti o vlasy a vlasovú pokožku; ako ústna voda na dezinfekciu ústnej dutiny a na kloktanie.

Zloženie: voda, levanduľa lekárska

INCI Lavandula angustifolia flower water

A kde ju môžete vybrať? Levanduľová voda v BIO kvalite

Suroviny
Články
Záleží nám na vašom súkromí

Ekokoza má rada cookies! Súbory cookie nám pomáhajú ponúkať správne produkty, príjemné zľavy a ďalšie skvelé služby. Stačí nám dať súhlas na ich používanie.

Upraviť moje voľbyPovoliť všetko