Čistiaci pleťový olej - eukalyptus + mäta

Čistiaci pleťový olej - eukalyptus + mäta
Zakúpte si jednotlivé zložky hneď pod postupom
Popis

Hodvábne jemný pleťový olej, čo milo vonia po bylinkách, jemne osviežuje a hodí sa na očistenie pleti ráno aj odlíčenie make-upu a odstránenie nečistôt z tváre po celom dni. Lacno, rýchlo a šetrne!

Tento čistiaci olej je vážne skvelý. Vďaka solubilizéru sa rýchlo a jednoducho zmieša s vodou a výborne sa zmýva z pleti. Nehrozí tak žiadne nešetrné a nepríjemné drhnutie, ktoré pokožke vôbec neprospieva. Jeho zloženie a vôňu navyše môžete jednoducho upraviť a vyrobiť ho z toho, čo máte práve po ruke!

čistiaci

Blížiaci sa dátum spotreby? Ideál!

Nedávno nám prišla zaujímavá otázka týkajúca sa olejov a ďalších surovín, ktorou sa strašidelne blíži dátum spotreby. Také suroviny občas nie je na čo využiť, ale napriek tomu ich (ako by tiež nie) všetky chceme spotrebovať. Pokiaľ sa vo vašej zásobe také oleje či masla nachádzajú, šupnite ich do prostriedkov na upratovanie domácnosti, vyšperkujte nimi šumivé bomby do kúpeľa alebo si vyrobte mydlo a iné čistiace prípravky, napríklad ako je tento voňavý olej!

Rozum a šetrnosť na prvom mieste

Základ čistiaceho oleja tvoria nosné oleje, ktoré spája jedna, možno prekvapivá, spoločná vlastnosť – nízka cena. Prečo? Čistiaci olej sa totiž na vašej pleti veľmi neohreje. Zložky v ňom obsiahnuté po krátkom kontakte s pokožkou budú spláchnuté do umývadla a veľmi rýchlo skončia v odpade. Je teda viac než rozumné používať oleje lacné alebo práve tie, ktorým končí trvanlivosť a ktorých sa, povedzme si to na rovinu, potrebujeme zbaviť :) Olejov v čistiacom oleji spotrebujeme veľké množstvo za pomerne krátku dobu. Olej z uhorkových semienok alebo z opuncie si teda schovajte do iných výrobkov!

čistiaci

Dokonalý pár

Leto je tu a s ním (ak nám konečne vylezie slniečko) túžba po osviežení a ochladení. Spojenie čerstvého eukalyptu radiata a reznej mäty je do horúcich mesiacov viac než vhodné. Vône sa nádherne dopĺňajú - eukalyptus zmäkčí ostrú mätu a mäta naopak dodá sviežosť jemnému eukalyptu. Parádna kombinácia! Napriek tomu je ale nutné dbať na množstvo esenciálnych olejov. Tu viac ako inokedy platí, že menej je viac. Aj malé množstvo esencií ochladí a osvieži pokožku a väčšiu by ju mohlo podráždiť. Majte teda ľahkú ruku pri dávkovaní!

čistiaci vvv

Hustota na jednotku

Možno sa čudujete, prečo do čistiaceho oleja pridávame cetyl alkohol. Je tam preto, aby bol olej viskóznejší, hladší a lepšie sa s ním „pracovalo“. Množstvo cetyl alkoholu si môžete určiť sami a vyskúšať, aká hustota oleja urobí jeho používanie príjemnejšou. Cetyl alkohol tiež môžete vynechať úplne, ak si prajete olej tekutý alebo ak si chcete výrobu urýchliť a vyhnúť sa tvorbe vodného kúpeľa, či jeho množstvo naopak navýšiť a dopracovať sa až k veľmi hustému a viskóznemu oleju. Záleží na vás!

čistiacivvvv

Nech už zvolíte svoje suroviny akékoľvek, výroba zaberie iba pár minút. Tak sa do toho poďme pustiť!

Osviežujúci čistiaci pleťový olej s eukalyptom a mätou

Čo je na to potrebné?

zahrievame

- 70 gramov makadamového / slnečnicového / liesko-orieškového / požltového oleja (alebo mix rôznych olejov, ktoré potrebujú spotrebovať)

- 13 gramov ricínového oleja

- 10 gramov Polysorbatu 80

- 6 gramov cetyl alkoholu

chladíme

- 0,5 gramu vitamínu E

- 0,5 gramu esenciálneho oleja eukalyptus radiata

- 0,25 gramu mätového esenciálneho oleja

čistiacivvvvv

Ako na to?

Pripravte si vodný kúpeľ (do kastrólika nalejte asi 3 cm vody a dajte na platňu zahrievať).

Do žiaruvzdornej misky alebo zaváračky si odvážte všetky ingrediencie zo zahrievacej fázy a misku vložte do vodného kúpeľa.

Keď je cetyl alkohol rozpustený, vyberte misku z vodného kúpeľa, osušte ju a jej obsah premiešajte. Nechajte zmes niekoľko minút chladnúť.

čistiacivvvvvv

Po vychladnutí do zmesi pridajte vitamín E a esenciálne oleje, dobre premiešajte.

Potom všetko prelejte do vyhovujúcej fľaštičky s objemom 120 ml. A je to!

Ako to použiť?

Niekoľko kvapiek čistiaceho oleja v dlani zmiešajte s vodou a naneste na tvár. Tvár premasírujte a potom ho utrite vlhkou kozmetickou handričkou alebo odličovacími vatovými guličkami i či bavlnenými tampóny .

Chcem to vyrobiť, ale nemám všetky ingrediencie!

- Ako bolo povedané, voľba olejov je úplne na vás a stave vašich zásob.

- Môžete skúsiť Polysorbat 80 vymeniť za jeho mladšieho brata Polysorbat 20 .

- Cetyl alkohol by mala dobre zastúpiť kyselina stearová alebo mäkké maslo, ako je bambucké , mango či mandľové . U masiel ale pridajte na množstvo a pre viskózny produkt dávkujte 10 až 20 gramov. Prípadne cetyl alkohol vynechajte úplne, počítajte však s olejom tekutým.

- Esenciálne oleje môžete vynechať alebo ich nahradiť inými obľúbenými .

čistiacivvvvvvv

 
Články
Záleží nám na vašom súkromí

Ekokoza má rada cookies! Súbory cookie nám pomáhajú ponúkať správne produkty, príjemné zľavy a ďalšie skvelé služby. Stačí nám dať súhlas na ich používanie.

Podrobné nastaveniePovoliť všetko