Čistiaca pleťová maska so zeleným ílom, spirulinou a mätou á la Lush

30 min
Jednoduché
Čistiaca pleťová maska so zeleným ílom, spirulinou a mätou á la Lush
Tiež tak milujete pleťové masky od Lush? Ja teda hrozne - nikdy si nezabudnem vziať vzorček Mask of Magnaminty. A tak som si minule hovorila - prečo si ju teda nevyrobíš? Tak som si ju teda vyrobila. S trochu pozmeneným zložením. A je dokonalá! Viac informácií
Suroviny pre tento receptAloe vera gélKozmetický glycerínBentonitZelený ílSpirulinaJojobové korálkyMatový esenciálny olej
Jednotlivé suroviny nakúpite hneď pod postupom
Popis

Čo bude treba?

- Gél na výrobu kozmetiky

- Kozmetický glycerín

- Bentonit

- Zelený íl

- Spirulina

- Jojobové korálky

- Mätový esenciálny olej

- Med – pri fotení som naň zabudla

- Miska

Ako na to?

Chcela som použiť obľúbené príslovie „je to jednoduché ako facka“ , ale ono správnu, vyváženú facku tak ľahké dať nie je. Výroba masky je o dosť triviálnejšia.

V miske najskôr zmiešajte mokré ingrediencie – gél, glycerín a med – v pomere 5:5:3. Prikvapnite trochu mätového esenciálneho oleja a premiešajte.

Do základu pridajte 4 diely bentonitu, 2 diely ílu, 1 diel spiruliny a, až sa dostatočne naobdivujete tej dokonale modrej farby, 3 diely jojobových korálikov, ktoré sú pre peeling citlivej kože tváre perfektne jemné.

Zamiešať a naniesť! Vďaka stabilným ingredienciám máte aj stabilnú masku – v chladničke, a teoreticky aj mimo nej, o vás sa môže starať tak dlho, než sa budete musieť pustiť do ďalšej várky.

Teraz už vám bude ku šťastiu stačiť matlať na seba krásne zelenú zmesku pri každej voľnej chvíľke, prípadne skákať na nič netušiaceho priateľa alebo si hodiť selfíčko.

A prečo vôbec túto masku chcete? JE PROSTE BOŽÍ!

OK, čas na validné argumenty

Spirulina síce smrdí, ale v kombinácii s upokojujúcou a chladivou mätou si to ani nevšimnete – zato jej čistiacich a sťahujúcich účinkov rozhodne áno! Hodiť sa vám táto superpotravina plná betakaroténu bude hodiť aj na jedlo, prípadne ju zmiešajte s jogurtom a máte na svete masku č. 2.

Med dokáže pleť skvele vyživiť a rozjasniť, okrem toho má liečiť akné a pomáhať rýchlejšie hojiť suché miesta. Alergici ho môžu nahradiť väčším množstvom gélu, za seba med ale v tomto množstve odporúčam. Sama som naňho topicky alergická, ale s touto maskou nemám problém!

Bentonit a zelený íl vám urobia podobnú službu, navyše ich môžete využiť ako samostatnú masku po zmiešaní s jogurtom alebo obyčajnou vodou. Najmä mastnejšia pleť trpiaca na akné ich ocenia. Tieto dva kúzelné prášky vám nečistoty z pleti vytiahnu úplne s prehľadom.

Jemné jojobové korálky nielenže skvele vyzerajú, zároveň vám ale poskytnú jemný peeling (TIP: v časovom prese zoberte trochu masky, zmiešajte s trochou vody a použite iba ako peeling). Zabudnite na hrubé čiastočky z prípravkov z drogérie, ktoré vás odrbú na kosť. Tento peeling takmer neucítite, zato efekt bude vidieť skvele - navyše kožu nerozdráždite a nenarušíte jej prirodzenú ochranu.

Glycerín a gél spájajú všetku tú nádheru dohromady, ale aj spoločnými silami pleti pomáhajú udržať si vlahu a hojiť drobné nedokonalosti.

Suroviny
Kozmetický glycerín
Bentonit
Zelený íl
Jojobové korálky
Matový esenciálny olej
Články
Záleží nám na vašom súkromí

Ekokoza má rada cookies! Súbory cookie nám pomáhajú ponúkať správne produkty, príjemné zľavy a ďalšie skvelé služby. Stačí nám dať súhlas na ich používanie.

Upraviť moje voľbyPovoliť všetko