Chia puding so spirulinou

Chia puding so spirulinou
Domáce čokoládové tyčinky, chia puding alebo müsli tyčinky sú tie najlepšie dobroty pre deti i dospelých, ktoré môžete vyrobiť vopred, a až bude treba, len ich hodiť do batôžku! Sú zdravé, veľmi dobré, jednoduché na výrobu a trvanlivé. Uvidíte sami!Viac informácií
Suroviny pre tento receptSpirulinaKokosový olej
Jednotlivé suroviny nakúpite hneď pod postupom
Popis

Tiež to máte tak, že na jar av lete sa vám chce tráviť menej času pri platni? Ja radšej vždy siahnem po niečom hotovom a zase utekám von, užívať si krásne počasie a prírodu. Presne v týchto chvíľach sa hodí mať po ruke domácu zdravú desiatu, ktorá zasýti na dlhú dobu alebo prežije dlhší pobyt v batôžku.

Domáce a zdravé

Kupované müsli a energetické tyčinky alebo iné dobroty sú síce väčšinou veľmi dobré a skvelé pre svoju praktickosť, ale bohužiaľ sú plné zbytočných umelých ingrediencií, ktoré zas také skvelé už nie sú. Našťastie ale nie je nič ťažké vyrobiť si svoje tyčinky, ktoré chutia deťom i dospelým, zasýtia, v chladničke vydržia pripravené celkom dlhú dobu, a sú ukuchtěné len zo samých zdraviu prospešných a výživných ingrediencií.

Na výlet aj do školy

A ak si stále lámete hlavu, čo vziať do batohu na výlet alebo čo dobrého (ale zdravého) prihodiť deťom do školy alebo na popoludňajší krúžok, tieto sladké desiaty budú pre vás ako stvorené.

Chia puding so spirulinou

Vegánske, bez rafinovaného cukru, bezlepkové, rýchlovka, nepečené

Skvelé raňajky alebo desiata pre dni, kedy nemáte veľa času, pretože čoskoro vstávate napríklad práve na výlet. Môžete ho pripraviť na viac dní dopredu, v chladničke vydrží 3-4 dni. Je skvelou desiatou na cesty a na výlety, v uzavretom pohári ho stačí hodiť do batohu a vytiahnuť, až príde hlad.

Čo bude treba?

- 2 hrnčeky rastlinného mlieka

- 1/2 hrnčeka chia semienok

- 1 lyžička spiruliny

- 1 lyžica sirupu z agáve

- 1/2 lyžičky kokosového oleja

- 1/2 lyžičky citrónovej kôry

Ako na to?

Všetky ingrediencie okrem chia semienok zmiešajte vo vybranom pohári alebo miske. Až bude všetko pekne premiešané, postupne začnite pridávať chia semienka a šľahajte. Nechajte asi 15 minút odpočívať a každých 5 minút premiešajte, nech sú semienka rovnomerne rozvrstvené (ako tekutina zhustne, majú tendenciu klesať ku dnu). Pred podávaním nechajte minimálne hodinu v chladničke (najlepšie ale cez noc), dozdobte čerstvým ovocím, semienkami, orieškami a napríklad lístočkami čerstvej mäty. Neozdobený puding vydrží v zatvorenom pohári v chladničke až 3 dni.

Články
Záleží nám na vašom súkromí

Ekokoza má rada cookies! Súbory cookie nám pomáhajú ponúkať správne produkty, príjemné zľavy a ďalšie skvelé služby. Stačí nám dať súhlas na ich používanie.

Upraviť moje voľbyPovoliť všetko