Čerešňový balzam na pery – ako vyrobiť prírodný domáci balzam na pery?

Čerešňový balzam na pery – ako vyrobiť prírodný domáci balzam na pery?
Po čerešniach a čokoláde voňajúce, žiarivo ružový ošetrujúci balzam na pery, ktorý pohladí zimou vysušené alebo popraskané pery a ponúkne im nežnú ochranu. Parádne pre malé aj veľké parádnice a parádníky :)Viac informácií
Jednotlivé suroviny nakúpite hneď pod postupom
Popis

Voňavá a zábavná výroba je viac než jednoduchá a je ako stvorená na miešanie s deťmi alebo napríklad s priateľmi v jednom z tých tvorivých zimných večerov. Môžete sa pohrať s intenzitou farby aj vône, zvoliť rôzne obaly na balzamy a potom k nim doladiť etikety. A radíme vám dobre – vyrobte si balzamkov dostatok – sú totiž také skvelé, že sa nimi budete chcieť maličko pochváliť a rozdať ich svojim blízkym :)

Napriek tomu, že farba vyzerá divoko, netreba sa báť, že pri nanášaní balzamu bez zrkadla, budete mať ružové aj to, čo farebné byť nemá – mica prášok, ktorým je balzam rozžiarený, totiž dodá intenzívnu farbu produktu, ale pery alebo kožu okolo pier v uvedenom množstvo prakticky neofarbí, iba dodá príjemne zdravý a šťavnatý nádych.

Hviezdou receptu je hebučký za studena lisovaný čerešňový olej . Čerešňový olej sa podobá oleju mandľovému, ale je oveľa ľahší a menej mastný. Vie podporiť tvorbu nových buniek, čím urýchľuje hojenie a regeneráciu pokožky, čo je v zime viac než potrebné. Navyše si poradí aj s jemnými vráskami v okolí pier a celkovo zaistí pružnosť a spokojnosť pokožky. K čerešňovému oleju sme šúpli krehké a voňavé kakaové maslo , zamatový kokosový olej a krémovosť dodávajúci včelí vosk . Táto kombinácia vytvorí tak akurát lesklý a príjemne pevný, napriek tomu skvele sa nanášajúci, a na perách dlho držiaci balzam na pery.

Tmavo a zvláštne smutnú dobu sme sa rozhodli rozsvietiť už oslavovanú mikou v sýto ružovej farbe , ktorá sa parádne hodí k čerešňovému oleju a vôni. Balzam ale bude krásny aj bez nej alebo s farbou inou. A ak túžia vaše pery farbe výraznejšie, skúste pridať štipku červeného oxidu, ktorý z balzamu vytvorí (skoro) rúž.

Aby balzam čerešnice nielen obsahoval a vzhľadom pripomínal, ale aj po nich voňal, je potrebné použiť čerešňovú kozmetickú vôňu . Čerešňový olej, hoci je za studena lisovaný, patrí totiž medzi tie oleje, ktoré po svojom pôvodnom zdroji a plode veľmi nevonia. Výborný je balzam ovonený iba čerešňou, podčiarknutou jemnou kakaovou vôňou, ktorú mu prirodzene dodá kakaové maslo. Ak ale chcete pri každom nanesení balzamu na pery spomenúť na lahodné pralinky čerešne v čokoláde, prikvapnite ešte vôňu horkej čokolády . Mmmm!

Hotovým balzamom to veľmi pristane v papierových obaloch , ktoré sa s touto formuláciou nepremasťujú a pôsobia vďaka tomu čisto a elegantne. Výrazná farba balzamu parádne vynikne tiež v priehľadných tubičkách alebo kalíškoch. Konzistencia balzamu je ideálna pre rôzne balenia a obaly. Ktorý tomu svojmu vyberiete vy?

Čerešňový balzam na pery s kakaovým maslom, čerešňovým olejom a jemným leskom

Čo je potrebné?

zahrievanie

- 17 gramov čerešňového oleja

- 14 gramov včelieho vosku

- 14 gramov kokosového oleja

- 4 gramy kakaového masla

- 0,5 gramu mica prášku Fantasia pink

chladnutie

- 0,25 gramu čerešňovej vône

- 0,25 gramu vitamínu E

Ako na to?

Pripravte si vodný kúpeľ. Do žiaruvzdornej nádobky si odvážte čerešňový olej, kokosový olej, kakaové maslo, včelí vosk aj mica prášok a nechajte vo vodnom kúpeli rozohrievať. Zatiaľ čo sa všetko rozpúšťa, nachystajte si obaly, do ktorých budete zmes nalievať. Pokiaľ používate tubičky, naskladajte ich vedľa seba a zviažte elastickou gumičkou – tak sa vzájomne udržia v stoji a zmes sa vám bude oveľa lepšie nalievať.

Asi po štvrť hodine bude všetko v kúpeli rozpustené. Vyberte nádobku z vodného kúpeľa, obsah premiešajte. Nechajte pár minútok vychladnúť a potom do zmesi pridajte odváženú vôňu a vitamín E. Ešte raz všetko dobre premiešajte a potom tekutý balzam nalejte do pripravených obalov. Nechajte aspoň pol hodiny bez pohybu stuhnúť.

Keď sú balzamy pevné, podľa ľubovôle tubičky alebo kalíšky opatrite štítkom a užívajte ako každý iný balzam na pery.

Chcem to vyrobiť, ale nemám všetky ingrediencie!

S uvedeným receptom vyrobíte 50 gramov balzamu na pery – v mililitroch to bude o trochu viac. Podľa zvolených obalov a ich objemov si teda jednoducho rozpočítate, koľko ich treba. Množstvo vyjde asi na 11 až 12 klasických tubičiek.

Pokiaľ chcete nahradiť včelí vosk vegánskym karnaubským alebo kandelilovým voskom, pravdepodobne budete musieť mierne upraviť pomery pre docielenie požadovanej konzistencie.

Ako už viete zo Sprievodcu náhradami rastlinných tukov :

Kokosový olej je možné nahradiť babassu olejom .

Kakaové maslo zastúpi tucuma maslo .

Čerešňový olej je možné nahradiť iným ľahším olejom, ale prídete o hviezdu receptu a celú jeho tému.

Inú farbu balzamu na pery vykúzlite pomocou iných mica práškov . Intenzívnu farbu na perách vyrobí červený alebo oranžový oxid. Micu môžete vynechať a jej diel nahradiť čerešňovým olejom.

Články
Záleží nám na vašom súkromí

Ekokoza má rada cookies! Súbory cookie nám pomáhajú ponúkať správne produkty, príjemné zľavy a ďalšie skvelé služby. Stačí nám dať súhlas na ich používanie.

Upraviť moje voľbyPovoliť všetko