Božská krémová tvárenka

Božská krémová tvárenka
Jednotlivé suroviny nakúpite hneď pod postupom
Popis
 
Budete potrebovať:
 
avokádové maslo – kúpite tu
mrkvový olej   – kúpite tu
jojobový vosk – kúpite tu
ružový íl – kúpite tu
farebný oxid (ja mám ružový) – kúpite tu
oxid zinočnatý – kúpite tu
mica prášok (ja som použila tuším bordó) – kúpite tu
prípadne EO na ovonenie, v mojom prípade to bola mandarínka - kúpite tu
 
 
Ako na to:
 
Vo vodnom kúpeli rozpustite základ – 12 dielov jojobového vosku, 15 dielov mrkvového oleja a 6 dielov avokádového masla (jasne, pomery sú zas trochu divne zadané, je to kvôli pomerom sypkých ingrediencií) . Všetky uvedené pomery sú množstevné, nie váhové.

 

Akonáhle je zmes homogénna, odstavte ju a primiešajte sypké ingrediencie . Tu si môžete zaimprovizovať, záleží na tom, aký a aký sýty chcete výsledný odtieň ; v mojom prípade to bolo 8 dielov ílu, 2 diely mica prášku a 6 dielov farebného oxidu (farebného a ZnO dohromady) . Nakoniec môžete pridať aj EO ; všetko rozmiešajte dohladka, najmä ZnO je dobré si rozmiešať dopredu v miniatúrnom množstve oleja, bude ľahšie ho zapracovať bez hrudiek.

 
Hotovú zmes, ktorá by mala byť už vcelku dosť hustá , vlejte do pripravených mištičiek - na Ecokoze nájdete buď vysúvacie plechové, alebo luxusné balenie so zrkadielkom . Počkajte, kým zmes stuhne, a máte hotovo!
 
Ak nie ste tvárenkový človek, ale dávate prednosť bronzeru , siahnite miesto ílu po kakau a pridajte bronzový mica prášok ; rovnako si môžete namiešať aj svetlé alebo tmavé kontúrovacie produkty (ako sa skrátene povie „kontúrovací produkt“, ide to vôbec?) . Ja som s oboma úplne neschopná , takže budem naďalej ružoliaci dievčaťom.
 
 
Tvárenka neupcháva póry a celkom slušne drží (zvlášť pokiaľ ju človek prepudruje, na čo som väčšinou lenivá) . Íl uzdravuje pleť, mastné zložky bránia vysúšaniu a ZnO prispieva k antisepticite celého produktu. Farba sa dá dosť dobre navrstviť . Vďaka mrkvovému oleju a ZnO obsahuje aj nejaké to základné SPF.

 

Často sa ma pýtate na nahradzovanie surovín (maslo za maslo, vosk za vosk) , čo vo väčšine prípadov ide, tu by som si ale napríklad lajzla namiesto avokádového masla jedine mangové alebo olivové – sú podobne mäkké, namiesto jojobového vosku snáď len mandľový – inak by konzistencia nebola tak ľahko roztierateľná.

Tvárenka sa dá samozrejme dosť dobre použiť aj ako očný tieň alebo tint na pery.

Bez blesku, s bleskom
    
Články
Záleží nám na vašom súkromí

Ekokoza má rada cookies! Súbory cookie nám pomáhajú ponúkať správne produkty, príjemné zľavy a ďalšie skvelé služby. Stačí nám dať súhlas na ich používanie.

Upraviť moje voľbyPovoliť všetko