BeeBee krém - super zjednocujúci BB krém

BeeBee krém - super zjednocujúci BB krém
Recept na BeeBee, ktorý je Beezva - kryje, zjednocuje, zanecháva akýsi polomatný finiš, stará, vonia ako marcipán a je 100% prírodný!Viac informácií
Jednotlivé suroviny nakúpite hneď pod postupom
Popis

BeeBee krém - super zjednocujúci BB krém

Recept na BeeBee , ktorý je Beezva - kryje, zjednocuje, zanecháva akýsi polomatný finiš, stará, vonia ako marcipán a je 100% prírodný!

Korektorová vlna nadšenia ešte neodznela a už ju prebila radosť z dnešného DIY, ktoré vám prinášam v spolupráci s Ekokozou . Tentoraz sa miešal makeup . Ale blbosť, keď je to ako makeup, ale ošetrujúce, je to BB cream, nie? Na druhú stranu to kreje o niečo viac , takže BB tiež nie je to pravý. BeeBee je to pravý , a za ten názov ďakujem Jande, ktorá za mňa krém včera na blogovom Facebooku pomenovala. (Tu je vidieť, ako veľmi vás blog potrebuje, pretože som si pôvodne zahrávala s názvom EE krém . – ako áno, samoľúbo som sa pousmiala – na druhú stranu neviem, koľko ľudí by rozkliklo článok s názvom indikujúcim spotený dieťa na nočníku.)

 
Čo teda nie je úplne štart kozmetického článku ako zo žurnálu. Pokiaľ sa cez EE začiatok ale prenesiete, čaká vás
 
Aloe vera sa objavila v pár verziách – okolo mňa sa povaľuje asi 8 rôznych BeeBee krémov – ale najlepšia verzia sa nakoniec zaobišla bez gélu.
 
Budete potrebovať:
 

 

 
Postup:
 
V miske zmiešajte najskôr sypké ingrediencie na základ (vynechajte červený oker a žltý minerálny oxid) . Oxid titaničitý zmiešajte s ružovým a zeleným ílom a kakaom v pomere (podľa objemov) 20:1:1:6. K základu pridajte 18 dielov masla a 6 dielov oleja; poriadne premiešajte a dajte si s tým načas.
 
 
Na roztlačenie maličkých hrudiek v oxide sa mi osvedčila palička od mažiara či odmeriavacej lyžice , ktorú vidíte na obrázku. Pokiaľ nebude zmes dostatočne homogénna, nedopátrate sa vášho odtieňa a až budete BeeBee krém roztierať, môže sa stať, že sa vám hrudky rozdrvia až pod prstami a namiesto zdravého dievčaťa s peknou farbou z vás bude biela pani.
 
Váš základ by mal byť viac-menej biely s tmavším nádychom vďaka kakau. Po malých častiach začnite pridávať červený oker a žltý oxid . A „malé časti“ sú v prípade tohto receptu naozaj miniatúrne časti. Nenechajte sa uniesť, pridávajte pokojne po množstvách, čo sa zmestí na špičku špajle , a po každom pridaní nezabudnite poriadne zamiešať a opäť rozbiť miniatúrne farebné hrudky (rovnako ako nechcete byť bielou pani, nie je vaším európskym snom byť ani pani žltou či červenou) . Vzhľadom na môj základ som nakoniec pridala pre môj odtieň pleti necelé dva diely okru a zhruba dva diely žltého oxidu. Dosť možno budete potrebovať pridať aj trochu kakaa. Doladenie odtieňa môže nejakú chvíľu trvať, ale prvýkrát v živote si môžete namiešať odtieň presne podľa vás (nie podľa Simpsonovcov, ako to robí väčšina drogérkových značiek) , tak si to patrične užite!
 
 
Až budete spokojné s odtieňom (testujte klasicky na rozhraní krku a tváre) , môžete pridať jednu dve kvapky esenciálneho oleja , premiešať, preniesť do téglika (alebo poháre s pumpičkou, av tom prípade vám ťažko závidím, ja doma aktuálne žiadne nemám) , a tu, máte hotovo!
 
Aby sa nepovedalo, snažila som sa odfotiť aj svoju tvár s naneseným BeeBee krémom. Ako robí sa to dosť ťažko, keď sa snažíte byť vidieť čo najmenej a zároveň čo najlepšie, ale tak dajme tomu. (Hej, nemám namaľovaný obočie a nemám tvárenku ani nič, ale tak zvedieme to na fotenie v nedeľu, v nedeľu som na makeup veľmi lenivá.)
 
 
Pán Pupienok z príspevku o korektore je preč (aleluja) , takže krytie vám budem schopná ukázať maximálne na krížiku na ruke:
 
 
Krytie je vcelku dosť dobré , s BeeBee krémom si vystačím aj na superžilkovaté očné okolie (ak zamýšľate to isté a máte oči citlivé, dajte si pozor, aký a koľko EO pridáte, či vôbec nejaký). Na pleti pôsobí krém polomatne , milovníčky púdrov teda môžu ďalej spokojne milovať púdre a ich hejterky spokojne hejtovať. Ak ste zvyknuté makeup vrstviť, tu nepochodíte, pokiaľ ho nezapudrujete – kvôli tomu, že je ľahko mastný , by sa zlieval; pri tenkej vrstve ale nemám problém, na celú tvár navyše bohato stačí veľkosť väčšieho hrášku . Čo sa výdrže týka, večer je rozhodne čo odličovať.
 
Pleť je s BeeBee krémom zamatová (vôbec sa každú chvíľu neosahávam) a pôsobí pekne vyživene. Aby tiež nie – poriadna dávka vitamínu E z olivového masla aj výborný slivkový olej odvádza dobrú prácu. Vďaka oleju navyše krém jemne vonia po marcipáne, čo si všimol dokonca aj Tom.
 
Oxid dodáva SPF ochranu a pôsobí antibakteriálne, hojí ekzémy aj prejavy akné a kožným problémom aj predchádza, v čom mu zdatne sekundujú íly (ak sa vám nechce kupovať všetky suroviny, íly môžete vynechať).
 
   
 
 
 
Míša
Články
Záleží nám na vašom súkromí

Ekokoza má rada cookies! Súbory cookie nám pomáhajú ponúkať správne produkty, príjemné zľavy a ďalšie skvelé služby. Stačí nám dať súhlas na ich používanie.

Upraviť moje voľbyPovoliť všetko