Balzam na nechty

Jednotlivé suroviny nakúpite hneď pod postupom
Popis

Tiež to poznáte? Suchá, otrepená koža okolo nechtov, suché, krehké a lámavé nechty?
Nie som priaznivcom umelých nechtov, mám ich rada prirodzene pestované, upravené, bez bielych fliačikov a rôznych rýh, s krásnou a zdravou kožičkou okolo nechtových lôžok.
Tak som tie svoje nechty vždy pekne „vypiplala“ a obrusovala do dokonalého tvaru a mala som z nich radosť…..no nič naplat, ale ruka s pestovanými nechtami má niečo do seba……..a potom zrazu ťuk a krehký necht je fuč . Ksakru, zase budem čakať, až to dorastie a tie ostatné musíte skrátiť, aby ten rozdiel nebol tak vidieť……a tak stále dookola a dookola.
To bol dôvod, prečo som hľadala „niečo domáceho“, čo by krehkosť umiernilo a kožičku ozdravilo………

Recept na výrobu balzamu na nechty:

 

všetky zložky vo vodnom kúpeli rozpustite a premiešajte, nalejte do téglika a nechajte chladnúť za občasného premiešania, akonáhle teplota klesne pod 40°C, pridajte:
30 kvapiek silice – citrón, levanduľa, eukalyptus, grapefruit, cyprus alebo rozmarín v akejkoľvek kombinácii,
ak trpíte nechtovou plesňou, odporúčam použiť rozmarín, alebo cyprus v kombinácii s tee tree.

Bude sa vám to zdať dosť lepivé, nie je to balzam na deň, ale na celonočnú regeneráciu, kvôli zamedzeniu zamastenia postele určite pretiahnite rukavice.
Pokiaľ pracujete s vodou, v mraze, alebo máte extrémne presušené ruky, potom môžete trošku balzamu starostlivo rozotrieť na ruky aj cez deň, vytvoria vám na rukách ochrannú vodeodpudivú vrstvičku, takže si ruky „nevymáčate“, alebo vás ochránia pred vysušovaním v mrazivom počasí.


Prajem vám všetkým krásne nechty
Bláža

Články
Záleží nám na vašom súkromí

Ekokoza má rada cookies! Súbory cookie nám pomáhajú ponúkať správne produkty, príjemné zľavy a ďalšie skvelé služby. Stačí nám dať súhlas na ich používanie.

Upraviť moje voľbyPovoliť všetko