Ako vyrobiť domáci prací prášok - gél?

Láka vás pranie v lacnom, ekologickom a účinnom prostriedku, ale klasické pracie prášky veľmi nemusíte? Skúste domáci gél na pranie alebo mydlový sliz!Viac informácií
Zakúpte si jednotlivé zložky hneď pod postupom
Popis

Čo je na to potrebné?

250g marseillského mydla (tieto vločky majú obrovskú výhodu, že sa už nemusia strúhať, môžete však použiť aj iné mydlo, napr. Jeleň - to je však nutné nastrúhať)

250 g uhličitanu sodného alebo pracej sódy

esenciálne olejčeky


Ako na to?

Je to veľmi jednoduché a hlavne, ako sami zistíte aj účinné.

Nájdite si vhodnú nádobu (nejaký vedro s vekom, cca 12 litrov). Nalejte doň 5 litrov vriacej vody a pridajte mydlové vločky a dôkladne premiešame. Miešame, kým sa mydlo rozpustí.

Dolejeme horúcou vodou ďalších päť litrov. Do horúcej vody vsypeme za stáleho miešania 250g pracej sódy a dôkladne rozmiešame.

Nechajte stáť 24 hodín a sem tam premiešajte. Ako bude sliz chladnúť, bude tuhnúť.

Po 24 hodinách je pripravený na použitie, uzavretý vedro si ponechajte pri práčke a máte na čas postarané. Sliz sa nijako nepokazí.

 

Dávkovanie

250 ml slizu na pranie (dávkovanie si môžete upraviť) a nakvapkajte do slizu niekoľko kvapiek esenciálneho oleja. Krásne prádlo prevonia.

 

Aviváž

Do zásobníka na aviváž pridajte ocot zmiešaný s vodou a esenciálnym olejom podľa nálady. Bielizeň bude krásne mäkučká!

Články
Záleží nám na vašom súkromí

Ekokoza má rada cookies! Súbory cookie nám pomáhajú ponúkať správne produkty, príjemné zľavy a ďalšie skvelé služby. Stačí nám dať súhlas na ich používanie.

Podrobné nastaveniePovoliť všetko