Ako vyčistiť podložku na jogu a iné cvičebné pomôcky – prírodný dezinfekčný sprej

Ako vyčistiť podložku na jogu a iné cvičebné pomôcky – prírodný dezinfekčný sprej
Prírodný dezinfekčný sprej pomôcky vyčistí, prevonia a vyženie všetky bacily aj baktérie. A vaše cvičenie posunie zase o úroveň vyššie. Rýchlo, lacno, účinne, prírodne. Čo viac si priať?Viac informácií
Jednotlivé suroviny nakúpite hneď pod postupom
Popis

Okrem toho, že som súčasťou ekokozí rodiny, som tiež učiteľ jogy. A v tomto mi, ako osobe, ktorá denne vezme do rúk mnoho jogových podložiek, teda môžete bez limitov veriť – podložky a bloky nie sú práve voňavou záležitosťou, skôr naopak :) …ak sa o ne nestaráme.

Vyčistiť pomôcky je ale bohudík veľmi jednoduché, rýchle a veľmi vďačné - na voňavej podložke, na ktorej sa cítime bezpečne, sa totiž cvičí oveľa lepšie!

Niečo sa cvičebným podložkám a ďalším pomôckam musí nechať – vie veľmi dobre načuchnúť. Ako by tiež nie, trieme o ne ruky, nohy, tváre, spotené telá i podlahu. Teda veci, ktoré, povedzme si to narovinu, nie sú vždy prepychovo vyčistené. K tomu sa teraz ešte pridáva situácia posledných dní, keď je čistota, ktorá sa rovná bezpečiu, na prvom mieste.

V jogových štúdiách či posilňovniach sa podložky a pomôcky ošetrujú pravidelne. Doma to za nás ale nikto neurobí, takže to je na nás samých. S ekokozím prírodným sprejom to ale vďaka nádhernej vôni, ktorú budete chcieť čuchať nielen pri a po cvičení, pôjde samo.

Na výrobu čističa budeme potrebovať ingrediencie, ktorých sa zľaknú breberky, bacily a baktérie, ktoré, pre pravidelné a časté používanie, nezruinujú našu peňaženku, a najmä také, ktoré si budú rozumieť s citlivou pokožkou rúk, nôh i tváre. Ako základ poslúži destilovaná alebo ideálne kvetová voda (odporúčame vodu vilínovú , mätovú alebo tea tree ), základ na výrobu parfumu ( vysokopercentný alkohol ) a ocot (najlepšie biely ). Antibakteriálne a antivírusové schopnosti potom poskytnú esenciálne oleje , ktoré si zároveň poradia s pachom a špinou. No a samozrejme podložku aj celú miestnosť nádherne prevonia, osviežia a jednoducho vás nalákajú k cvičeniu.

Rozhodne nie je potrebné seba samých limitovať iba jednou vôňou. Namiešajte si napríklad tri varianty a spreje voľte podľa momentálnej nálady, typu cvičenia alebo efektu, ktorý od spreja očakávate. Mnou preverené a obľúbené kombinácie sú tieto:

- Čistiaci : tea tree (20 kvapiek) + citrón či citrónovátráva (20 kvapiek)

- Osviežujúci : rozmarín (15 kvapiek) + eukalyptus (15 kvapiek) + grep (15 kvapiek)

- Uzemňujúci : bergamot (15 kvapiek) + levanduľa (25 kvapiek) + pačula (10 kvapiek)

Spreje môžete s ľúbosťou použiť aj na ďalšie pomôcky, ako sú jogové bloky a popruhy. Poďme sa pustiť do voňavého čistenia!

Čistiaci sprej na podložku na cvičenie s antibakteriálnymi účinkami

Fľaštička s objemom 60 ml

Čo je na to potrebné?

- 1 lyžica základu na výrobu parfumu

- 1 lyžica (bieleho) octu

- 40-50 kvapiek esenciálnych olejov *

- destilovaná alebo kvetová voda na doliatie

- sprejovka s objemom 60 ml alebo niekoľko menších fľaštičiek s rozprašovačom

Ako na to?

Pripravte si fľaštičku, do nej nakvapkajte zvolené esenciálne oleje a pridajte základ na výrobu parfumu (vysokopercentný alkohol). Fľaštičku dobre uzavrite, pretrepte a dajte esenciálnym olejom päť až desať minút času na to, aby sa mierne rozpustili v alkohole. Potom fľaštičku otvorte, pridajte ocot a dolejte dostatočným množstvom kvetovej alebo destilovanej vody. Fľaštičku uzavrite a pred každým použitím dobre pretrepte.

Po každom (alebo pred každým) cvičením sprejom štedro poprášte podložku a pomôcky, voliteľne utrite handričkou a pred zrolovaním nechajte svoju podložku ideálne pár minút dýchať.

Poznámky

Nie všetky jogamatky dobre znášajú esenciálne oleje, alkohol alebo ocot. Preto pred prvým plošným nastriekaním sprej vyskúšajte na malom mieste podložky a zistite, či si materiál a sprej budú rozumieť.

Sprej neobsahuje žiadny solubilizér či emulgátor, preto nezabúdajte na riadne pretrepanie pred každým použitím.

Články
Záleží nám na vašom súkromí

Ekokoza má rada cookies! Súbory cookie nám pomáhajú ponúkať správne produkty, príjemné zľavy a ďalšie skvelé služby. Stačí nám dať súhlas na ich používanie.

Upraviť moje voľbyPovoliť všetko