Vilínová kvetová voda s rozprašovačom, organic

Vilínová kvetová voda s rozprašovačom, organic, 250 ml

ID produktu6665
Kvetová hamamelová voda je vhodná najmä pre mastnú a problematickú pleť, ktorá trpí na upchaté póry.Viac informácií
10,55 EUR 8,72 EUR bez DPH

Chcete pomôcť s nákupom? Zavolajte nám: +420 601 365 245

Neviete, ako si vybrať produkt? Napíšte nám na: eshop@ekokoza.cz

Popis

Charakteristika

 • Ľahko sťahuje póry a pôsobí antibakteriálne.
 • Kvetová hamamelová voda je vhodná najmä pre mastnú a problematickú pleť, ktorá trpí na upchaté póry.
 • Botanické meno: Hamamelis virginiana

Použitie

 • Kvetónová voda sa odporúča v prípravkoch na citlivú pokožku so sklonom k začervenaniu.
 • Adstringentný, tonizujúci a čistiaci prostriedok je ideálnou prísadou na starostlivosť o zmiešanú a mastnú pleť alebo na výrobu dezodorantov.
 • Používa sa predovšetkým ako zložka konzervačného systému (aj v potravinárstve), povolená aj v prírodnej kozmetike. Je jednou z najlacnejších konzervačných prísad vôbec.
 • Má antimikrobiálne účinky, zabraňuje množeniu baktérií, ale nezabíja ich. Je tiež ľahko antimykotický, chráni pred hubami, plesňami a kvasinkami (v kyslom prostredí, tzn pH 4,5 a nižšie). Je teda citlivý na pH prostredie, v ktorom sa nachádza.
 • V závislosti od pH sa vždy uprednostňuje jedna z jeho vlastností, dá sa tak považovať za nestálu, ale stále funkčnú látku. Nepatrí medzi alergény a len u veľmi citlivých jedincov môže vyvolať kontaktnú dermatitídu.

Návod na použitie

 • Pár kvapiek kvetinovej vody aplikujte na vatový tampónik a pleť krúživými pohybmi tampónom očistite.
 • Možno použiť v rozprašovači aj ako osviežovač pleti.
 • Vyhýbajte sa priamemu kontaktu s očami.

Zloženie

 • Hamamelis Virginiana Water, Sodium Citrate, Citric Acid, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate
 • Sodium benzoate je sodná soľ kyseliny benzoovej, ktorá sa prirodzene vyskytuje v ovocí - brusniciach, marhuliach, jablkách, ďalej potom v hubách, škoricu, klinčekoch a niektorých mliečnych produktoch (ako výsledok bakteriálneho kvasenia) a čajoch.

Čo je Potassium sorbate?

Potassium sorbate je draselná soľ kyseliny sorbovej. Používa sa v syntetickej podobe, veľmi výnimočne ju nájdeme v derivovanej prírodnej forme. V kozmetických prípravkoch nachádza miesto ako alternatíva parabénov, funguje ako konzervačná prísada (povolená v príodnej kozmetike).

Má antimykotické účinky, zabraňuje tak rastu plesní, kvasiniek a húb, avšak nechráni pred baktériami, zastavuje množenie mikroorganizmov a predlžuje trvanlivosť produktu. Nepatrí medzi alergény a len u extrémne citlivých jedincov bolo zaznamenané mierne podráždenie.

Čo je Sodium Citrate?

Citrát sodný má formu drobných bielych kryštálov bez zápachu. Ide o soľ kyseliny citrónovej, ktorá sa získava pridaním hydroxidu sodného do kyseliny citrónovej. Najčastejšie má podobu drobných bielych kryštálov, ale môžeme sa stretnúť aj s inými formami.

Pri výrobe kozmetiky sa využíva z toho dôvodu, že pomáha znižovať pH emulzií, maskovať ich východiskovú arómu, taktiež pôsobí antioxidačne a je to mierny konzervant. Vzhľadom na to, že táto látka v bežne používaných koncentráciách nepôsobí nepriaznivo na ľudský organizmus, používa siv kozmetike určené pre deti.

Citrát sodný nájdeme v zložení šampónov, kondicionérov, čistiacej i ošetrujúcej pleťovej kozmetiky a pod.

Čo je Kyselina citrónová (Citric acid)?

Kyselina citrónová sa prirodzene vyskytuje v ovocných šťavách (napríklad šťava z citróna obsahuje 5-8% kyseliny citrónovej; tiež sa dá získať z limetky, malín, brusníc alebo červenej repy). V kozmetike sa používa v kryštalickej podobe.

Jednotkový objem (ml)250
Najčastejšie použitieStarostlivosť o pleť
Veľkosť balenia (ks)1
Recenzie produktov
Produkt nebol hodnotenýPridať hodnotenie
Záleží nám na vašom súkromí

Ekokoza má rada cookies! Súbory cookie nám pomáhajú ponúkať správne produkty, príjemné zľavy a ďalšie skvelé služby. Stačí nám dať súhlas na ich používanie.

Podrobné nastaveniePovoliť všetko